Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nyafog nekem folyton ez...

Miért nyafog nekem folyton ez a pasi?

Figyelt kérdés

Van egy kollégám aki mostanában folyton a családi ügyeivel traktál. Másokat nem csak engem. Megtisztelő, hogy megbízik bennem és elmondja a dolgait de nekem is megvan a magam baja és kicsit már sok az övét is hallgatni.

Persze rólam nem kérdez egy szót sem, hogy vagyok, mi van velem... csak fújja egész nap, hogy így a gyerekek meg úgy a neje...

Amúgy meg egy tök szép család, tök szép ház, megvan mindenük, jól élnek. Jó, vannak gondok, de hát hol nincsenek. De úgy látom, hogy ő mindig csak a negatívumot veszi észre mindenben, és ez engem már eléggé zavar.

Nem csak mert rám zúdítja a gondjait hanem mert neki 5x annyi mindene van mint nekem, mégsem értékeli. Nem értem az ilyeneket.

30N


2018. máj. 8. 11:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mert meghallgatod, azért. Otthon nincs kinek előadni a nagyhalált, egy többgyerekes, dolgozó(?) plusz háztartást vezető anya csak felhorkant, ha Nyuszómuszó nekiáll panaszkodni, te meg ott vagy, nem csitítod le, még pár együttérző szót is odalöksz... és nem mellesleg, ha egy férfi nagyon panaszkodik a nejére, az 100-ból 99-szer azért van, mert reménykedik, hogy úgy megsajnálja őt a hallgatóság, hogy vígasz-szex lehet a dologból.


Legközelebb nyugodtan szólj rá, hogy a kibeszélés nagyon csúnya szokás, pláne a másik háta mögött, pláne egy ellenkező nemű embernek. Ezt hívják érzelmi megcsalásnak. Ha változtatni akar, akkor otthon mondja el, mi nyomja a lelkét, te nem tudsz mit kezdeni a gondjaikkal. Ha ezt így nem mered, akkor ajánlom az udvariasabb “ez már egy kicsit túl sok információ nekem a magánéletedről” formát. :)

2018. máj. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Valami hasonló volt nekem is a sejtésem a dologról.

A nejéről nem sokat beszél inkább csak sejteti 1-1 félmondattal, hogy valami nem stimmel, illetve ki lehet következtetni.

Igen, valóban jó hallgatóság vagyok és udvariasságból mondok neki pár gondolatot a témával kapcsolatban, próbálom a pozitív oldalát megvilágítani a dolgoknak mert tényleg szép családja van, értékelnie kéne. Nekem pl valszeg ilyen már sosem lesz. Szóval kicsit rossz is hallgatni, hogy ő mennyire nem becsüli az életét.

Legutóbb már kifejezetten idegesített ezzel az egésszel, úgyhogy mondat végén lazán elsétáltam. Végül is úgysem érdekli mi van velem, gondoltam akkor minek udvariaskodjak tovább, ő sem teszi. Azóta kerülöm.

2018. máj. 8. 13:20
 3/3 anonim ***** válasza:
Megkérdezném tőle, hogy dicsekedni akar vagy panaszkodni? Miután a látszat nem igazolja a panaszáradatot. Az is lehet, hogy lelkileg nem nőtt még fel azokhoz a helyzetekhez, feladatokhoz amivel a családi élet jár. Ezért akad ki olyasmiktől is ami másnak természetes. Ha folyton sajnáltatni akarja magát abban lehet tényleg egy kis potyaszex kunyerálása is
2018. máj. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!