Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akik dolgoztak/dolgoznak...

Akik dolgoztak/dolgoznak éjszakai műszakban milyenek a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Gondolkodom megpályázni egy munkát,de nem tetszik a kritériumok közül,hogy éjszakai műszakban is kell dolgozni.Soha nem dolgoztam még éjszaka és úgy érzem nem birnám.Egyik volt munkahelyemen 23h-ig dolgoztam,de sokszor előfordult,hogy éjfél után értem haza.Azóta vannak kisebb gondjaim a gyomrommal is.Volt ismerősöm aki éjszakai múszakban is dolgozott és azt mondta az nagyon kikészíti a gyomrot-ezért azt otthagyta.Valószínűleg nem mindenkire hat ez így.Egy másik ismerősnőm több mint tiz éve dolgozik három műszakban és azt mondja most negyven évesen úgy érzi váltani kellene meg nem biztos ezt birná a későbbiekben is.Elgondolkodtam ez megfelelő munka lenne-e számomra mivel már harminc felett vagyok.

2018. máj. 8. 22:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%

Megsúgok neked valamit, egy aranyszabályt.

Ha valami többműszakos, akkor az már nem lehet jó munka. Egy közgazdász, orvos, informatikus, mérnök, tanár, kutató, manager több műszakban dolgozik szerinted?

Nem!

2018. máj. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
1: Orvos hogy a fenébe ne dolgozna több műszakban?
2018. máj. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
27%
Sok orvos egy műszakban dolgozik, vagyis jó két műszak, mert egyszer délelőtt, egyszer délután, de éjszakázniuk normál esetben nem kell, kivéve akik az ügyeleten vannak.
2018. máj. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ez laboratóriumi munka lenne,de meglepődtem,hogy éjszakai műszak is van
2018. máj. 8. 23:06
 5/13 anonim ***** válasza:
26%
Ok, akkor visszavontam, ez értelmes munkának tűnik, vállald el. Éjjel úgysincs bent senki, simán tudsz aludni, a baktériumok és fehérjék megvárnak.
2018. máj. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is 3 műszakban dolgozom. És számomra a délelőtti műszak sokkal de sokkal rosszabb. A munkatársaimnak a 90%-a ugyanígy van vele. De neked kell tudnod hogy a saját tested mennyire bírná. Ha már a 23-24ig dolgozás is megterhelő volt a számodra, akkor nem biztos hogy ilyen munkát kellene vállalnod. Persze az is lehet megszoknád, sőt megszeretnéd idővel, de ehhez olyan társaság is kell.
2018. máj. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem hinném,mert éjszaka is megy a termelés a gyárban
2018. máj. 8. 23:10
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Éjszaka annyiból jobb, hogy ilyenkor lazább a munka, mert csak egy csoport vagy műszakvezető van benn és nem jönnek-mennek egész nap a gyártást támogató területekről. Másik 2 műszakban miattuk a műszakvezetők is jobban ügyelnek a dolgozókra, éjszaka viszont kicsit hosszabb szünetet lehet tartani, nem kell olyan megfeszített tempóban dolgozni.


Én diákként dolgoztam gyárban, nekem pont az éjszakai műszak volt a kedvencem. A délelőttöst viszont utáltam. Nem a legjobb a szervezetnek ez a munkarend, teljesen felborítja a bioritmust hogy egyik héten reggel 8kor mész aludni aztán meg kövi héten hajnali 4kkr kelsz. 3 hónapot dolgoztam így, de én pl nem tudtam megszokni, a délelőttös hetet zombiként csináltam végig. A másik ami miatt nem a legjobb, hogy sokan rengeteg kávéval/energiaitallal próbálnak ébrem maradni. Ezt se hiszem hogy hosszú távon egészséges lenne. Ha van más lehetőség inkább hagyd a 3 műszakos munkákat. Nem az éjszakázás a fő gond mert ha folyton ugyanakkor dolgoznál azt meg lehet szokni, hanem ez a heti szintű változtatás tesz rosszat.

2018. máj. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
8-as: Köszönöm a tartalmas hozzászólást.Igen, itt is az a helyzet,hogy 6-14h,14-22h, és 22-6h kellene dolgozni.Hetente váltakozava.Azt hiszem mégsem ez lesz a megfeleő munka számomra.Remélem hamarosan találok jobbat.
2018. máj. 9. 00:13
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szörnyű. Éjfélig még bírtam, aztán hajnalban ásítozás áradat, és émelygés, hányinger, gyomor panaszok. Hosszú távon nem működhet. Káros az egészségre nagyon.
2018. máj. 9. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!