Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Attól még lehet jó munkahely,...

Attól még lehet jó munkahely, hogy nem éreztem jól magam az interjún?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy hülye kérdés, de elég bizonytalan vagyok..


Arról van szó, hogy túljutottam az első körön, ami szintén elég alapos két órás interjú volt, tesztek, beszélgetés, keresztkérdések.. De mivel az interjúztató nő viszonylag szimpatikus volt, nem éreztem ezt a helyzetet kényelmetlennek. Sőt, tetszett is mennyire alaposak.

A második körben a főnök úrral találkoztam, aki kb. előröl kezdte az egész kérdezősködést a keresztkérdésekkel egyetemben. (Pedig itt már valami lazább, "barátibb" dologra számítottam, netán ajánlattételre.) Ő sem lépett túl egy határt (mármint ilyen "mikor kívánok szülni?" jellegű kérdések nem voltak), mégis végig úgy éreztem magam, mint aki eleve negatívból indul. Mint egy tolvajnak bélyegzett illető, aki meg van hívva, hogy bebizonyítsa, hogy ez nem is igaz. Annyira vadászta mikor hazudhatok, mennyire vagyok inkompetens.. Tudom, hogy végül is ez a dolga, de valahogy az ő személye annyira durva volt, hogy egyszerűen borzasztó élmény volt az egész. Mint valami kínvallatáson. Ráadásul ő annyira nem villantotta meg, hogy nekem miért érdemes idejönni, csak engem cincáltunk darabokra, miközben ő végig tetszelgett ebben a nagy hatalmi pozíciójában, mikor egyelőre én még nem vagyok neki alárendelve..

Viszont ő bíztató szavakkal zárta a találkozást, én meg egyszerűen nem tudom mit gondoljak.. Végül is nem közvetlen vele kéne majd dolgozni, de csak ő lenne a fő-főnök.


2018. máj. 9. 09:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Interjún egyébként nem nagyon érezzük "jól" magunkat.

De egy kis segítség jól jön - egy kis nevetés is,humor

Hogyan nyerd el az állást, még ha sokan pályáznak is rá?

[link]

2018. máj. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
A fő kérdésre válaszolva: én az első benyomásra hallgatnék, és ahol érzem, hogy nem jó, akkor az hosszútávon sem lesz jó.
2018. máj. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálam talán nem ennyire durva, de hasonló dolog volt. Nem bántam meg, életem legjobb munkahelye :).


Első körös interjú volt, 3-an voltak bent. Kb. 3 fokozat: egy nagyon laza, kedves nő, egy picit pikírt, de nem annyira vészesen szőrszálhasogatós nő... meg a pasas, aki úgy nézett ki, mint egy ukrán maffiózó (ez az izmos, kopasz, nagyon zord tekintet... hát nem szívesen futnál vele össze sikátorban este... amúgy tényleg ukrán volt :D) és kb. a kákán is csomót keresett, és leb.ott, amikor szte elrontottam vmit.


Aztán felvettek. Első pár napomon ő épp szabin volt. Aztán visszajött. Én gondoltam: "Ób...meg, ez fincsi lesz". Aztán mint akit kenyérre lehet kenni, cukimukin kérdezgeti, hogy jól érzem-e magam, menjek haza, amikor lejár a munkaidő, ne égjek ki... ő sztem tényleg csak azt akarta, hogy jó döntést hozzanak felvételkor.


Persze nem azt mondom, hogy a te eseted ugyanilyen, de azért nem vetném el. Egy próbát megér.

2018. máj. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Én hasonló helyzetben nem váltottam.Első interjún mindenki normális, másodikon más pofák, akik egyáltalán nem illenek a képbe. Azonnal visszamondtam az állást.

Örülj neki, hogy most kiderült nem normálisak!

Gondolj arra, mi van, ha minden mézes-mázas az interjún, aztán mikor már nem tudsz hova menni, elkezdenek terrorizálni.

Ha van állásod, ami ráadásul tűrhető, akkor maradj, és pályázgass tovább.

2018. máj. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!