Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Álompozíció bizonytalan...

Álompozíció bizonytalan fizetéssel vagy multis robotmunka biztos jó fizetéssel? Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy kis cégnél dolgozom, ahol fix alapfizetés + negyedévente prémium van. Nagyon jó ez a cég, korrekt, rugalmas, emberséges, mondhatni kirívóan jó az országban.

A prémium egyéni teljesítménytől függ, esetemben az eladásoktól is, ami nemcsak rajtam múlik. Az elmúlt években voltak jobb és siralmas negyedéves jutattások is.

Most új pozíciót kaptam és ez ígéretesnek tűnik, de akkor is nagyfokú a bizonytalanság, hogy mindig ilyen jó marad-e a fizetés/ vásárlói kedv.


Közben kaptam egy ajánlatot egy nagy multinál, ahol kezdőfizetéssel megajánlották az itt megkeresett pénzt fixen, van fejlődési, oldalralépési lehetőség, juttatások stb, de a munka monoton, unalmas, nem túl nagy szellemi kihívás és szigorúbbak a céges szabályok is.


3 napom van dönteni, de teljesen tanácstalan vagyok. Érdemes-e elfogadni az új ajánlatot biztos fizetésért cserébe rosszabb pozícióért, vagy maradjat itt és élvezzem a kiscég megannyi előnyét, az izgalmas pozíciómat, a szabadságot bizonytalan fizetésért?


Ti mit gondoltok?



2018. máj. 17. 11:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Kinek mi a fontos. Én képes vagyok kevesebb (~200.000, igaz biztos) fizetésért szabadon dolgozni, egy gyárba 400 nettóért sem mennék el robotolni.
2018. máj. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Első, ez nem gyári munka, hanem SSC. :) Diploma kell hozzá és nagyon biztos nyelvtudás.
2018. máj. 17. 11:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nagyon biztos nyelvtudás kell és neked az megvan akkor keress egy harmadikat, ami megfelel az igényeidnek
2018. máj. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anno kizárólag a pénz volt a szempont, amikor SSChez mentem dolgozni, a szerencse egyedül az volt, hogy abban a környezetben is megtaláltam azt a munkakört, amit szeretek csinálni (ez elég messze áll az eredeti munkakörtől, amire felvettek). Az első két év rettenetesen lélekölő és borzasztóan monoton volt, kb. naponta fel akartam mondani, de utána már tudtam fejlődni és előrelépni, ki is helyeztek az egyik külföldi irodába és a cégnél töltött 5 év végül szuperül megalapozta a későbbi karrierem.


Most is SSC-ben dolgozom, de sokkal kisebb cégnél és más szektorban (banktól mentem tech céghez) így a rugalmasság és emberség is megvan, szóval ma már nem tudnának annyit fizetni, hogy visszamenjek egy ilyen agyonszabályozott környezetbe. Bár a modell hasonló az összes SSCben, egyáltalán nem mindegy, melyikről van szó, mert nagy különbségek vannak SSC és SSC között.


Most már inkább beérném sokkal kevesebb fizetéssel is, csak tudjak tanulni és folyamatosan fejlődni. Akkoriban az éhhalál szélén voltam, szóval nem tudtam válogatni, de végül nem bánom, hogy ezt az utat választottam, de azért hozzátenném, hogy a volt kollégáim közül nagyon kevesen törtek ki az eredeti munkakörükből, én rengeteget dolgoztam és tanultam érte a szabadidőmben. Ezt igazából nem tudja senki eldönteni helyetted, csak gondolom leírom a tapasztalataim, hátha segít valamit. A pénz szerintem egyáltalán nem minden, nem ér semmit a fizetésemelés, ha gyomorgörccsel jársz be minden nap, hogy ugyanazt a részfeladatot végezd napi 8-10 órában és úgy érzed, hogy minden nap veszítesz egy IQ pontot azzal, hogy itt dolgozol - az első 2 évben én ezt éreztem.

2018. máj. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez attól is függ, hogy milyen életszakaszban van az ember. Én most, fiatalon, unalmasabb/szarabb munkát is elvállalnék 3-4 évre király fizuért. Igyekszem összehozni egy lakást (vagy legalább egy kis tőkét a lakásra) és egy autót, erre gyűjtök. Ha már nagyjából sínen lennének ezek a dolgok, valószínűleg a jobb/érdekesebb munkát kevésbé jó bérezésért választanám, mert alapvetően én is jobban szeretek olyat csinálni amit élvezek, még ha kevesebbet is fizetnek érte.


De a családtervezés szempontjából is érdemes átgondolni, mert hiába lennék már idősebb és lenne meg a lakás, ha kb. 1 év múlvára gyereket terveznék valakivel, akkor megint jobb egy jól fizető állás, hiszen majd a csed, gyed, stb. a fizum alapján lesz.


22/N

2018. máj. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyire ÁLOMpozíció az az álompozíció, és mennyi az a bizonyos fizu. Ha élhető összeg, én nem mennék át a másik helyre. Ha vannak megélhetésbeli bizonytalanságok, akkor mennék. Ha nem álompozíció az előző, csak vmivel jobb, akkor is mennék.
2018. máj. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az álompozíció az valóban egy olyan pozíció, amely tökéletesen passzol az igényeimhez: szeretem, lelkesedéssel csinálom, nagyon kreatív, nagyfokú szabadságot ad, nincs felettesem, magam osztom be az időmet stb.

Nem keresek rosszul most sem, csak ahogy írtam, voltak siralmas időszakok. Konkrétan volt olyan negyedév, amikor egyáltalán nem volt prémium. Az ilyenek ugye lehúzzák a fizetésem átlagát és olyankor egy-egy jobb negyedév csak kompenzálja a többi rosszat.


A másik helyen fixen megkapnám minden hónapban az itteni jónak számító fizetést, van előre, oldaralépési lehetőség, de a pozíció, amire felvettek, az nem igazán tetszik.


Én is próbálom figyelembe venni, hogy lakáscéljaim vannak, meg autót is akarok majd előbb-utóbb venni, de nem biztos, hogy megérné ezt a munkahelyet feladni egy olyanért, amit bármikor találhatok. Mert ugye SSC-ben azért bármikor el lehet helyezkedni. Viszont a pénz és a stabilitás, a pénzügyi biztonság is jó lenne már, itt ugyanis az eltöltött évek alatt sokszor nem volt meg. Ez pedig hiányzik.

2018. máj. 17. 17:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!