Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mégis hogyan tudnék spórolni...

Mégis hogyan tudnék spórolni napi fizetésű munka mellett?

Figyelt kérdés

Utálom ezt a rendszert, a főnök meg nem akar egyszerűen áttenni havi fizetésre.


Naponta kapok 7200 Ft ot és egyszerűen nem tudom megtartani.


Igazából eleszem 1-2nap alatt.


Van tartozásom.

21.000ft.

Elhatározom hogy az egész fizum berakom a tartozásba.

Elindulok a bank felé, de fél úton erősebb lesz a vágy egy svédasztalos Trófea étteremre, és bumm...elment 6.000ft.


Köszönöm mindenki segítségét



2018. máj. 18. 09:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%

Az szép, hát minek is spórolnál.

Az a tied amit megeszel, 6000 ft!!!

Én egy evésre 500 ft-nál nem eszek többet.

Neked hiába adnának több fizetést, akkor többet költenél el.

2018. máj. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Vegyél egy malacot, dobj bele egy ötöst minden nap. A többit elmulathatod. Jaaaaa! Kulcsot kukába.
2018. máj. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Mert havi fizetéssel tudnál spórolni... Annyi lenne a különbség, hogy úgy hónap elején menne a habzsi-dőzsi, kaviár, őzgerinc, a hónap 25 napjában pedig rágnád a küszöböt. Inkább köszönd meg a főninek, hogy így adja a pénzt, mert így legalább nem halsz éhen hónap végére.
2018. máj. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Nem a napi fizetés itt a főprobléma hanem a gondolkodás módod. Értem, hogy biztos jól esik neked a munka után jól bezabálni de fel kell állítanod egy érték rendet és fontossági sorrendet magadban. Írd össze egy papírra, hogy mire költesz most és keresd meg azokat a pontokat amiből vissza kell venned, hogy félre tudj rakni. Az adósságod kifizetése már csak azért is legyen fontos mert az csak növekedni fog minél tovább halogatod. A havi fizetés az eddigiek alapján nálad arról szólna, hogy megkapod a pénzt 1-2 hét alatt feléled aztán meg csak lesel, hogy hónap végéig maradt egy ötezredes vagy megvennéd "kedvezményes" törlesztőre azokat drágább eszközöket amikre nincs feltétlenül szükséged és bumm ugyanott vagy.
2018. máj. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerűen!

Kevesebbet költesz, mint amennyit keresel.

.

Miből gondolod, ha havi fizetést kapnál, akkor megfontoltabb, okosabb lennél?

2018. máj. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki kedves válaszát.

Az utolsónak meg külön pont, hogy így belemerült.


Valóban az értékrendem felborulhatott valamikor.

A baj, hogy úgy érzem mindenből a legjobbat akarom. Valahogy ha étel kell, tudom elég lenne egy kínai menü, mégis svédasztalt választom 8x-os áron mert ott kínálat,minőség szempontjából minden megéri, nem beszélve a korlátlan üdítőről.

Valahogy elszaladt velem a ló, és úgy érzem kell a legjobn, mert az élet túl szar ahhoz,hogy mi még szarabbá tegyük szűkölködéssel, és soha nem élvezel semmit mert azon stresszelsz, hogy minden napra legyen pénzed mindenre.


Valahogy nem érzem magam jól a bőrömben, többen mondták, hogy nem akarom elfogadni a szevénységem, ezért járok 56k-s cipőkben.

2018. máj. 18. 10:37
 7/13 A kérdező kommentje:
Ha egyszerre kapnék 160k-t és nem nspi 7.200ft-ot akkor abból könnyebb lenne tartozásokat előbbre venni, félretenni akár 50k-t mert tudom,sok pénzem van
2018. máj. 18. 10:39
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha egyszerre kapnál 160k-t, az napi 5300Ft maximum költés, amiből ezek szerint nem jössz ki. Nem írtad, hogy hol laksz, rezsi, egyebek, de gondolom, ha mindennap elkajálod a pénzed, akkor egyéb kiadásod nem igazán van..


Esetleg csináld azt, hogy ha a főnök napi bérben akar maradni feltétlenül, hogy nem kapsz napi 7200-at, csak mondjuk 5000-et és hó végén egyben odaadja a maradékos. Mondjuk ha 20 nappal számolunk, az 20*2200=44.000. Abból rögtön letudod a 21.000 tartozásod és még marad is, plusz nem kajálsz el napi 6000-et! :)

2018. máj. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ilyet ír hogy tudja hogy sok pénze van....

Egy nyamvadt forinttal se lenne több pénzed, csak késöbb jutnál hozzá, te keserű nagyember!

Inkább örülnél a napi kifizetésnek. Sokan inkább ezt választanák, mert így ha nem fizet a főnök akkor sak 7 ezret buksz és nem 200 ezret.

Ha hónap elején jön a fizu akkor is meg lehet kívánni a kaját vagy mást. Csak akkor ha eleszed akkor koplalás van 25 napon át. Neked az a szerencséd hogy így kapod a fizut, különben már éhenhaltál volna.


Amúgy erre nincs más trükk. Örülsz hogy így jön a fizu. De nem kajálni mész hanem haza. Elteszel minden nap minimum 4-5 ezret, a maradékból visszafogottan eszel valami finomat (Nem kell étteremben enni hogy finom legyen az étel. Én volt hogy a napi kaja adagomat 5-600 forintból hoztam ki, de még lejjebb is tudtan volna vinni ha nagyon akarom.)


Te mi lesz veled ha kitesznek a munkahelyről? Nincs megtakarításod, semmi. Meddig éled túl?

2018. máj. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az a kommented ahol leírtad, hogy élni akarsz, nem pedig szűkölköni, kicsit elgondolkoztatott.


Teljesen megértem amit érzel. Mindenki ha teheti a legjobbat akarja, és mindenki előrébb akar jutni.

De tudod, sokszor fel kell áldoznunk a mostani kellemest, hogy a jövőben jobb legyen.

A gazdagok akik önerőből jutottak oda se úgy gazdagodtak meg hogy csak spóroltak volna, de ők nagyon jól tudják mire éri meg kiadni pénzt és mire nem. Nem vesznek meg dolgokat csak azért mert az olyan gazdagos. Az igazán okos emberek úgy jutnak elöbbre hogy tudják mikor költekezhetnek, és mikor kell meghúzniuk magukat.

Jelenleg neked is visszább kell venned a kiadásaidat. Tudom hogy nehéz, de nyílván te is látod hogyha nem így teszel akkor rosszabb lesz a jövőd, mint ha most egy kicsit feláldoznád a jelent.

2018. máj. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!