Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Dolgozhatok-e párhuzamosan...

Dolgozhatok-e párhuzamosan konkurens cégeknél?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kérdésem a következő lenne: dolgozhatok-e konkurens cégeknél párhuzamosan? Jelenleg diákmunkaként egy multinál dolgozom, sima adminisztrációs feladatokat látok el, semmi extra. Stabil órabér+jutalék rendszerben. Most lehetőségem nyílt elmenni ÉRTÉKESÍTŐ/SALES munkára ennek a multinak egy konkurenséhez(3 piacvezető cég közül, kettőnél dolgoznék párhuzamosan). Itt kevesebb az alapbér és rizikósabb is, de természetesen ha jól megy, akkor sokkal több pénzt is kereshetek mint a másik helyen. Viszont ahol jelenleg dolgozok hétvégén is tudok munkát vállalni, illetve hétköznap estig bent lehet maradni, ezáltal simán beleférne a sales-es munka mellett, hogy heti 15 -20 órában itt is tudjam csinálni. Mennyire probléma, ha két teljesen más munkakörben de mégis rivális cégeknél dolgozok párhuzamosan? És ha probléma, akkor sunnyogjam el, "úgyse jönnek rá" címszóval vagy inkább ne kockáztassak? Köszönöm a válaszokat

2018. máj. 19. 12:50
 1/5 anonim ***** válasza:

haha :D


Remek ötlet.


Simán csak hülyének néznek vagy hogy mondjam.


olyan mintha bankban dolgoznál mondjuk az ügyfélszolgálaton és hétvégén meg elmennél egy másik bankba mondjuk akár biztonsági őrnek.


Eleve furcsán néznek majd rád, és megmondják hogy döntsd el hol akarsz dolgozni.

2018. máj. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez aztán igen komoly biztonsági kockázat. :)

Mint Jóska bácsi aki egyszerre biztonsági őr a Sparnál és árufeltöltő a Tesconál.

2018. máj. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nos az időmbe belefér mind a két munka és nyilván az a plusz 70-80 ezer forint se jön rosszul amit elbuknék a régi meló lecserélése miatt.

Elég sok embernek van diákok közül emellett másik melója, ezzel semmi problémájuk nincsen, csak én épp konkurens céghez mennék.

Szólni nem nagyon terveztem nekik, max ha kénytelen vagyok.

Biztonsági kockázat pedig nyilván nincsen semmi, ezt tudom én is, csak nem biztos, hogy a cég is így gondolkodik erről.

2018. máj. 19. 13:47
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell tudniuk arról, hogy kinél dolgozol... Mi közük hozzá... Diákként dolgozol, bármikor dobbanthatsz, ők is bármikor kivághatnak.
2018. máj. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Diákmunkáknál semmi kikötés nincsen!

Vagyis de... egy diákszövetkezetnél max 12 órát dolgozhatsz/nap


Ezen kívül azt csinálsz, amit akarsz 😃

2018. máj. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!