Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kismamaként lettem munkanélkül...

Kismamaként lettem munkanélküli! Járt már valaki így? Keresem a legjobb megoldást.

Figyelt kérdés

Egyszerűsített munkaviszonyban dolgoztam az előző munkahelyemen, nagyon szerettem, a fizetés jó volt, csak ugye, egyszerűsített nem fizet tb-t és egyéb járulékokat. Közben kiderült, hogy kismama vagyok, már jócskám benne jártam amikor nyilvánvalóvá vált. Elkezdtem munkát keresni, közben költöznöm is kellett, de sehogy nem kapok így munkát, holott 2 szakmám, érettségim, nyelvvizsgám van.

Ha nem mondtam meg hogy terhes vagyok, mind veszélyes munkakörökbe tettek (felnőttápoló vgayok) vagy pedig ha elmondtam, elsőre mereven visszautasítottak, az elmúlt időszak kész kínszenvedés emiatt mert én nagyon szeretnék dolgozni ( egyedül vagyok így egy teljesen idegen városban, az idő csak telik, nagyon szeretnék dolgozni hogy Gyed-et és Tgyás-t is kapjak a baba után). Munkaügyi központban regisztrálva vagyok, kismillió helyre küldtek már ki, eredménytelenül. Annyira megalázó, hogy a saját szakmámban sok mindent letettem az asztalra, nem vagyok pályakezdő, ennek ellenére írni-olvasni nem tudó analfabétákkal raknak egy kalap alá...

Most legutóbb azt találták ki, hogy legyek egyéni vállalkozó, mert akkor ők 6 hónapig 138.000 Ft támogatást tudnak adni, a befizetések miatt nekem ebből tisztán 50.000 maradna, járulékra még nem írtak ki, próbálnak segíteni állást találni, eredménytelenül... ez annyira lehangoló... itthon ülni 0 ft ból...

Tapasztalatok ezzel? Valaki járt már így? szerintetek megérné kiváltani egyéni vállalkozóit? Vagy kérjem, rakjanak segélyre (az csak 3 hónapig van).. Hogy lenne módom magasabb összegű gyermekágyi ellátásra?

Jelenleg 19 hetes vagyok.



2018. ápr. 29. 15:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
42%
És a gyereket majd miből szeretnéd eltartani? Erre azért gondolhattál volna! Nagyon buta vagy hogy megtartottad, és hiába pontoztok le, ez tény!
2018. ápr. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%

Jesszus, hát ez borzasztó helyzet. Másik szakmád mi? Hát sokmindent nem tudsz tenni, ha használható a nyelvtudásod, irodába biztos felvennének. Esetleg közalkalmazottként vállalhatnál munkát, de a bértáblás fizetés se túl jó...

tgyás már nincs, csed jár, méltányosságból megàllapíthatják. A helyedben szülők segítségét kérném, illetve azét, aki teherbe ejtett, elvégre az ő gyereke, még ha nem is akarta.

És ki találta ki, hogy legyél EV? Kicsit túlzás az, amivel lenyúl, keveslem azt az 50k-t.

2018. ápr. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
felnőtt szakápoló és szoc. gondozó
2018. ápr. 29. 16:29
 4/14 A kérdező kommentje:
az 50 k is több, mint a semmi. 2 hónapja lassan 3, hogy semmi jövedelmem.
2018. ápr. 29. 16:29
 5/14 anonim ***** válasza:
33%
óvszert nem ismered?
2018. ápr. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
53%
Ez a való világ sajnos, nem az ami a tv-ben megy. Este majd meghallgatom valamelyik hiradóban, mennyire jó Magyarországon lakni, milyen újabb támogatást kapnak a családok, hány bölcsöde épül, .....stb.
2018. ápr. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%
Lepontozhatsz nyugodtan, attól még a gyereked mély szegénységben fog felnőni, ha csak el nem veszik. Nem tudom melyikőnknek a jobb :-D
2018. ápr. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy darabig -ha lehet- lakj a szüleidnél. Aztán ha a pici eléri a bölcsis kort add be. A szakmádban van karrier lehetőség. Lehet most húzós lesz de ne add fel. A saját példám: Amikor a gyerekeim ovis korúak voltak, mi szegények voltunk. A kisebb örökölt a nagyobbtól szinte mindent. A nagyot meg kapott ruhákból illetve turkálóból öltöztettem. A játszótérre menet kerültem a fagyizókat.... Aztán sokkal jobbra fordult az anyagi helyzetünk. A gyerekeim ebből akkor semmit nem vettek észre. Önfeledt játszással töltötték az idejük nagy részét. A környéken is voltak hasonló korú gyerekek, szóval ment a játék ezerrel. Szerintem boldog kisgyerekek voltak. Most már tinik. Már más az anyagi helyzetünk.
2018. ápr. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
33%

Hát úgy tűnik mindegy mit ír az ember, a jóindulatot is lepontozzák:D

Amíg lehet, kapd a mnélküli segélyt. Az albérleted bontsd fel, menj vissza a szüleidhez. Utána hát... az 50 k-s megoldás...

Később pedig reszmunkaidőben vagy teljesben vállalhatsz munkát, addig húzd ki. Mondjuk én, amikor egy szál érettségim volt, elmentem irodai melódnak adminisztrálni, 181 bruttóért, közalkalmazotti jogviszonyba. Jobb, mint az 50 k, mindenesetre.

A terhességet meg nem mondod meg addig, amíg nem látszik.

2018. ápr. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
46%

Nem teljesen ismerem a pontos jogi hátteret, de csed-gyed stbhez kell a folyamatos munkaviszonyból származó biztosítás, nem? Plusz bárhova is vennének fel, próba idő alatt azt hiszem a kismamát sem védi semmi, és ha most vagy 19 hétben, 3 hónap múlva bőven egyértelmű lesz a terhesség, még ha el is tikolod. Másfelől, a munkáltató részéről szerintem azért érthető, hogy nem úgy akarnak felvenni, hogy rögtön lelépsz két évre és csak fizethet utánad, anélkül, hogy előtte érdemben dolgoztál volna.


Egyébként pont a minap gondolkoztam, hogy mégis ki a búbánat szül manapság Magyarországon, mert kormány propaganda ide vagy oda, de kvázi anyagi öngyilkosság, és hát ja, te is csak ezt támasztod alá, hogy semmi értelme... Mármint bocs, tudom, hogy ez most szívás neked, de attól még nem volt túl sok értelme így megtartanod ezt a babát.

2018. ápr. 30. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!