Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahely vagy távmunka?

Munkahely vagy távmunka?

Figyelt kérdés

Tételezzük fel, hogy mindkét opció egyformán megéri, egyformán biztos, egyformán jövedelmező. Tehát az összehasonlítás pusztán és kizárólag arról szól, hogy az emberek egy része el sem tudja képzelni magáról, hogy nem munkahelyre járva keresi meg a pénzét, igényli, hogy napi rutin meglegyen, munkába kell menni, ott az, hogy emberek között legyen, meglegyen a szertartás és a szokásos rutin.

Ellenben másokkal akik szerint mindez felesleges energiarabló tényező, hiszen ha a munkát másképp is el lehet végezni, akár otthon, akkor mi a francnak a rutin, a mókuskerék, a munkahelymanír, köszöni szépen, ő ezekből nem kér, inkább szabadúszik, maga osztja be az idejét stb.


Kizárólag arra vagyok kíváncsi, hogy kihez mi áll közelebb, mi a meglátása és miért.


De a képzeletbeli esetünkben irreleváns a stabil munkahely és a bizonytalan szabadúszás, most feltételezzük, hogy ezek egyformák mindkét esetben.



2018. máj. 30. 13:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Én nehezen viselem a rutint és a stabilitás se szempont az életemben, szívesen lennék szabadúszó vagy tanácsadó (consultant) a területemen. Az emberek társasága nem zavar, de nem is élvezem különösebben, nap végére már eléggé lefáraszt a sok csacsogás, amit egész nap hallok. Erre is törekszem amúgy, egyelőre még nem tartok ott szakmailag, de még pár év tapasztalat, tanulás és pár képesítés és szerintem nem lesz akadálya. Ez az egyik hosszútávú célom, a céljaim, álmaim elérése érdekében pedig bitang kitartó tudok lenni.
2018. máj. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Nyilván távmunka. Miért?

Mert nem megy el az idő az oda-vissza utazással.

Mert nem megy el az idő a csevegéssel, kávészünettel, fölösleges körökkel stb.


Így az ember hatékonyabb, ráadásul több ideje marad a saját dolgaira, idegenek elviselése helyett. Emberek között akkor jó lenni, ha azok általad választott emberek. De ismerek sok olyan embert, akik barátoknak vélik a munkatársaikat, majd munkahelyváltás után újra más barátaik lesznek stb.

2018. máj. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Távmunkában dolgozom, és nekem így sokkal jobban megvan a napi rutinom, mint amikor még munkahelyen dolgoztam. Előtte vendéglátós voltam, összevissza reggel-délután-éjjel kellett dolgozni járni rendszer nélkül. Miután ezt ott hagytam, távmunkát kezdtem végezni, amit akkor csinálok, amikor akarok. Fixen mindig délelőtt 10-től este 6-ig szoktam dolgozni, kivéve, ha valami dolgom van, pl. orvos vagy akármi. De ha lehetséges, inkább a munka- és szabadnapokat szeretem variálni, mint a napirendet. Ma pl. nem dolgozom, helyette majd szombaton fogok. Nekem ez így nagyon kényelmes. Nem kell órákat utazgatni, nem zavar senki munka közben, nem kell azt hallgatnom, ahogy a kollégák kibeszélik egymást, és mivel teljesítménybérben fizetnek, nincs az, hogy más negyedóránként cigi- meg kávészünetre jár meg pletykálkodik és közben rám marad az összes munka.
2018. máj. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Távmunka:


- én osztom be az időmet - ha felkelek 5-kor már tudok dolgozni, nem az van, hogy 8-9-ig csak ücsörgök tétlenül

- nem megy az idő oda-vissza utazással

- mobilis vagyok, mert maximum megcsinálom a munkát éste, ha hazaértem (és igen, megcsinálom, ha kell, éjszaka is fenn vagyok)

- nem kell az emberek között utazni, lökdösődni, a nyomorult vonatot, buszt várni, idegeskedni, rohanni

- plusz nem kell felesleges kosztümöt venni meg magassarkút, amit egyébként sohasem hordanék :D

2018. máj. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nyomás alatt tudok hatékonyan dolgozni, tehát így nekem nyilván a távmunka feküdne. Az időm nagy részében csak a nem láétező tökömet vakarom a munkahelyemen, aztán amikor jön 1-1 határidő, felpörgök, és képes vagyok haza is hordani.

Sajnos olyan helyen dolgozom, ahol a távmunka nem opció :/

2018. máj. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én meglehetősen antiszociális vagyok, utálom az embereket, idegesítenek, így nem is kérdéses, hogy a távmunka mellett döntenék. Igazából ezt is csinálom, otthonról dolgozok, bár én vállalkozó vagyok, nem alkalmazott.

Dolgoztam alkalmazottként, de engem rendkívül idegesítettek az idióta, hülyeségekről fecsegő, áskálódó kollégák. A munkatársak 99%-ával nem volt semmilyen közös témám, nem tudtam velük miről beszélgetni. És feleslegesnek is tartottam, hogy a semmiről tépjem a számat, amikor úgysem érdekel senkit, hogy mit mond a másik. A pletykálkodást, kávézgatást, cigizgetést rühellem, és azt is, hogy nem számít, hogyan dolgozol, csak az a lényeg, hogy kinél nyalsz be, mennyit cseverészel, pletykálsz. Nekem ez kín volt és teher, utáltam és soha nincs és nem is lesz erre igényem.

A BKV-s nyomort meg iszonyat rühelltem, megalapozta az egész napomat, volt olyan, hogy nyugtatót kellett szednem, mert már a reggeli utazás közben idegroncs lett belőlem.

2018. máj. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Igaz régi a kérdés, de akik távmunkában dolgoznak azok mivel foglalkoznak? Én is ilyen munkát keresek de sajna műszaki területen ez elég ritka.
2020. febr. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!