Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Meddig képzés a képzés és...

Meddig képzés a képzés és mettől otthoni munka?

Figyelt kérdés

- Egy GE-nél dolgozó ismerősöm mesélte, hogy nekik házi feladatokat adnak ki hétvégére, amit továbbképzésnek szánnak (pl. MS Excel gyakorlatok). Ahogy írta elég jelentős időt vettek igénybe ezek.

- Egy a NÉBIH-nél beosztottként dolgozó ismerősöm, amikor hétvégén náluk voltunk, jelezte, hogy el kell vonuljon dolgozni, meg kell írjon egy munkát. Azon a hétvégén később is csak azzal a konkrét munkájával kapcsolatban vettet fel témákat, amikor beszédbe elegyedtünk.

- Az egyetemen oktató ismerősöm, aki egyetemi tanár, azt vallja, számára a kutatás egyben hobbi és életforma.

- Az egyetemen PhD hallgatóként azt láttam, hogy sokan -egyébként családosok, különböző oknál fogva- sok időt töltöttek bent a munkaidő lejárta után. Csak kevesen igyekeztek haza a családjukhoz. Azonban volt ilyen is.

Ugyanakkor a munkát gyakran előveszik otthon.

- Egy ízben egy magyar nagy cég ügyvezetőségi tagjánál tölthettem egy hétvégét (ide most nem írom ki, de gyógyszercég). Azt tapasztaltam, hogy a szombat délután családi beszélgetéssel, a vasárnap délután sütéssel, borozással, beszélgetéssel telt. Azaz hétvégén nem volt munka, csak bent az irodában.

- Ezzel szemben egy a Kormánynál, magasabb pozícióban (helyettes államtitkár, miniszteri biztos) dolgozó ember, értesüléseim szerint hétvégén is válaszol a hivatalos levelekre (azaz náluk nincs megállás).


- A szüleim a 90-es években dolgoztak beosztottként, a MOL-nál ekkor azt tapasztaltam, hogy szinte sohasem hoztak haza munkát, pedig, már volt laptopjuk, mobiljuk az időszak közepén. Elvétve, 1-2 alkalommal foglalkoztak odahaza munkahelyi dolgokkal, pl. egy nagy értekezlet előtt, vagy esetleg, ha egy tanfolyam után vizsgázniuk kellett. Azaz otthon sohasem végeztek céges munkát!

- Egy másik beosztottként egy állami vízműnél dolgozó ismerősöm elmondta, náluk elvétve van túlóra, ugyanakkor új dolgokat ők is tanulnak, de munkaidőben. Munkával kapcsolatos dolgokkal, csak önként foglalkoznak otthon, ha úgy érzik szükséges, vagy érdeklődnek.

- Egy nem állami vízműnél állásinterjún rögtön a rengeteg várható túlórával fogadtak -már már ijesztgetve említve azt- és az egyéves hosszadalmas képzéssel, új technológia próbaüzemével (gondokra utalva).

- Az iskoláim alatt, hétvégén tanulásra voltunk nevelve, azaz kb. 50% tanulás, 50% kikapcsolódás (vagy inkább több tanulás), azonban gyerekek voltunk, akinek családja van, velük kellene foglalkozzon.

- Ismerek dolgozót -igaz ő autószerelő-, aki munka mániássá vált, Vasárnap sem tudja abbahagyni, gyakorlatilag nincs magánélete (csakhogy szakmákban dolgozókról is írjak).


A hétvégére kiadott munkahelyi "házifeladatok" mikor fordulnak át otthoni, hétvégi munkába?



2017. máj. 7. 14:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Ebben azért az is benne lehet, hogy ki mennyire becsületesen végzi a munkáját. Az előző munkahelyemen nekem is volt, aki gyerek mellett, este fél 12-kor még e-mailezett. Én nem válaszoltam rá, mert nem éreztem, hogy még plusz X órát akarok foglalkozni a munkával a munkaidőn kívül is, de nem volt következménye annak, hogy nem foglalkoztam vele.
2017. máj. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

1.: Az otthonra kiadott feladatok elvégzését elvárják -ha képzés, ha munka, kérdés hol a határ és azt ki szabja meg- ez nem a becsületen múlik.


Más kérdés, ha valaki önszorgalomból képzi magát otthon.

Ill. a fenti nagy gyógyszercégnél nem lehetett kivinni/kiküldeni adatot a cégtől, azaz náluk nehezen tudom elképzelni a "hazavitt" munkát.


De látod, hogy pl. a fenti hatóságnál otthon is ment a munka, mert elvárták... Egyszóval ez munkahelyfüggő.

2017. máj. 10. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!