Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy cégnél egy főnöknek meg...

Egy cégnél egy főnöknek meg lehet mondani hogy te nem akarsz annyit dolgozni, vagy ilyet nem lehet? Többit alább.

Figyelt kérdés

Most vagyok egy cégnél, amit interneten találtam. De előtte amik voltak munkahelyek azokat is internetről szereztem.


Mivel az ember ilyen helyekre úgymond utcáról kerül be, nem valami sok pénzért hajtják, és sok helyen nagyon sokat kell dolgozni. A kérdésem az lenne hogy lehetne megmagyarázni egy főnöknek ott hogy nem szeretnék idő előtt elpatoklni a nagy hajtásban, pénz se olyan sok, néha napközben is pihenne pár percet az ember, tudom hogy a munkahely az munkahely de akkor is.


Valahogy ezt el lehetne magyarázni ott a kollégáknak is hogy nem igáslovak vagyunk, minek így hajtani, pénz se lesz több, persze azért amit kell azt megcsináljuk. Vélemények?


2018. jún. 9. 10:42
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Van egy cucc, az a neve, hogy munkaszerződés. Ebben szerepel a munkaidő, hogy mennyit kell dolgozni egy nap, és hogy mikor és hogy vannak pihenők. Ugyanakkor vannak törvények is erre, amiket be kéne tartani. Ezekre tudsz hivatkozni, de csak úgy kedvtelésből nem mondhatod meg a főnöknek, hogy legyen, mert akkor azt fogja válaszolni, hogy el lehet menni.
2018. jún. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Ha én ilyet mondtam volna valamelyik főnökömnek, biztosan égnek állt volna a haja, és finoman fogalmaztam! Teljesen egyetértek veled, de ilyet ne mondjál, ha csak nem szeretnéd magadat kirúgatni. Inkább ne vállald el a túlórákat, és kummants, ha van rá lehetőséged.
2018. jún. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%

Én még hiszek abban, hogy ha meg tudod fogalmazni a problémáidat egy kulturált munkahelyen, akkor a "főnök" - akinek többek között ez is feladata - fogadni, és kezelni fogja tudni a problémádat / kérésedet, és igyekszik rá megoldást találni - ami meg is valósul.


...Ha pedig nem, az már nem a te sarad. Abban az esetben akár kereshetsz más álláslehetőséget ehelyett, illetve felszólalhatsz ellene, ha nem megfelelően járna el a kéréseddel kapcsolatban.

2018. jún. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

Szevasz munkaügyes, már hiányoztál.

Mesélj, hogy vagy mindig?

2018. jún. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

1. nem gyárban dolgozom.


2. van szerződés, 8-tól 4-ig van a munkaidő.


De én arról beszélek hogy nem újságot olvasni megyek be, de a kapkodásnak meg hajtásnak sok értelme nincsen, jó lenne ha a heti 5 napból lenne 1-2 lazább nap, nem az a rohanás ami bennt van.


De amúgy ilyenkor ha az ember ezt előadja akkor tényleg az a válasz hogy el lehet menni máshova.

2018. jún. 9. 10:50
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja amúgy tényleg ami marad az a "sumákolás".
2018. jún. 9. 10:51
 7/8 anonim ***** válasza:
95%
Én eddig gyárakban dolgoztam (nem operátorként) és a legtöbb helyről azért jöttem el mert idővel annyi melót kaptam a nyakamba hogy már nem bírtam. Sajnos gyenge alkat vagyok sem a fizikai sem a pszichés stresszt hosszú távon nem tűröm, a mai magyar munkahelyeken viszont ezt megkövetelik. így marad az időnkénti munkahely váltogatás hosszabb-rövidebb szünettel. Másként kipurcannék.
2018. jún. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"Én eddig gyárakban dolgoztam (nem operátorként) és a legtöbb helyről azért jöttem el mert idővel annyi melót kaptam a nyakamba hogy már nem bírtam. "


ja bocs még az kellene nekem hogy "fokozzák a dolgot".

2018. jún. 9. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!