Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Adható fegyelmi egyértelmű...

Adható fegyelmi egyértelmű főnöki tévedés miatt? Ilyenkor nincs házon belüli jogorvoslat? Majdnem kirúgtak mert azt mertem mondani nem a főnöknek van igaza-és tényleg nem neki volt igaza!

Figyelt kérdés

Változó időrendben járok dolgozni. Egyik napra 7-re másik nap 9-re. Erről persze hivatalos papír is van a munkahelytől: munkaidő szabályozás címmel.

Megyek be 9-re ahogy aznap kell és a főnök áll az ajtóban és üvölt. Mit képzelek hogy most jövök? Mondom nekem ilyenkorra kell. Na ne mondjak ilyet mikor van munkaidő szabályozás. És itt a fegyelmi. És már adja is a megírt fegyelmit. Mondom azért nézzük már meg azt a szabályozást. A főnök beordít az irodába hogy ide a papírt! kihozzák és kiderül: nekem van igazam. Ott van a papíron egyértelműen. Jó időben jöttem.

A főnök ezt meglátja és még az eddigieknél is jobban ordít. Hogy neki nem dolga észben tartani ki mikor dolgozik. És van neki más dolga is. És egyébként is ez a helyettesre tartozik. (Halkan felmerül a kérdés: ki a lószerszám kérte őt hogy ezzel foglalkozzon? A világon senki)


Majd elvonulna de én megszólalok, hogy állj, és a fegyelmi? Hát az jogtalanul kaptam.

Na erre indult a k***va anyázás. Hogy mit képzelek és mindjárt kirúg örüljek hogy megtűrnek stb.

Mindezt azért mert meg mertem kérdezni hogy a jogtalanul adott fegyelmivel mi lesz.


Ilyenkor nincs belső jogorvoslati lehetőség? Vagy cirkusz az egész? Mert én kaptam egy fegyelmit MÁS tévedése miatt és még el is küldtek a k**va anyámba mikor meg mertem kérdezni hogy van ez.

Tényleg: hogy van ez?


2016. jún. 1. 17:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy mukodo tanacs: keress masik munkahelyet.
2016. jún. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Idegbajos fász. Jobb innen minél hamarabb lelécelni, szenvedjen vele más.
2016. jún. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szóval magyarul semmit se tehetek, lenyelem, és keresek más melót. Ha lezs másik majd elküldhetem az anyjába én is addig viszont kuss mert ha visszaszólok még ki is rúg.

Ami nagy baj amíg nincs más.

2016. jún. 3. 11:49
 4/4 anonim ***** válasza:
A fegyelmit adó döntésben benne van a jogorvoslati lehetőség. Munkaügyi bírósághoz fordulhatsz.
2016. aug. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!