Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkanélküliek foglalkoztatásá...

Munkanélküliek foglalkoztatásának támogatásának megszüntetése munkavállalóként?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy engem munkanélkülin keresztűl felvettek határozott idejű munkaszerződéssel úgy hogy a munkáltató én utánam állami támogatásba részesűl ami az én munkabérem 50 és 100 százaléka között van amit én nem tudok pontossan mennyi viszont azt tudom hogy én maga a támogatásból nem réstesülök. A határozott idejű szerződés lejárta elött felmondhatok e a munkáltatómnál? Úgy hogy egy sokkal kedvezőbb és jobban fizető és számomra rugalmassabb munkaidejű munkalehetőséget kaptam ahová akár azonnal is felvennének? Ha igen akkor miképp és milyen következményekkel járhat? Köszönöm a válaszokat előre is!

2018. jún. 10. 11:59
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Ne mondj fel, mert kirúghatnak! Várd meg míg letelik az idő. Nem mész vissza oda dolgozni.
2018. jún. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Próbaidő alatt bármikor felmondhatsz, de ha már lejárt, akkor alapos indok nélkül még kártérítést is követelhet rajtad a munkáltató - nem véletlenül preferálják manapság a munkáltatók ezt a határozott idejű szerződést!
2018. jún. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tudtommal ha kirúgnak azzal a munkáltató megszegi a munkaügyi központtal kötött szerződését. Amivel gondolom a munkáltató járna rosszúl. Valamint a felmondási kérelmemet a munkáltató elfogadta már.
2018. jún. 10. 12:15
 4/10 anonim ***** válasza:

Jók ezek a kérdések. haha.


Mi a problem amúgy?


Nem bírod a diliházat?


Mert akkor már 10:00-kor kisétálhatsz az ajtón, persze a recepcióstól azért köszönj el és mond meg neki iszol egy kólát, majd télen jössz vissza.


Én ezt megcsináltam, most van melóhelyen, majd megint kitalálok valamit szerintem.


Valami "ütősebbet".

2018. jún. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
általában az ilyen szerződések a munkáltatót kötelezik (hogy pl téged nem rúghat ki), viszont fordítva nyugodtan felállhatsz és leléphetsz. Persze a felmondási idő betartásával.
2018. jún. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Felmondási időt nem adhatna mer meg 1 honapja sincs hogy felvett. És ha jól tudom azt csak 3 hónap után kötelezhet.
2018. jún. 10. 14:51
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor te még simán próbaidőn vagy, és simán eljöhetsz!
2018. jún. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De nekem nincs kiszabott próbaidőm.
2018. jún. 10. 18:10
 9/10 anonim ***** válasza:
Hogyhogy nincs? Mi áll a munkaszerződésedben??
2018. jún. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hogy a munkáltató a próbaidőre nem tart igényt mer elotte en mar dolgoztam ott kb 1 eve csak eljottem.
2018. jún. 10. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!