Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi volt a első munkahelyetek?

Mi volt a első munkahelyetek?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, álláskereső és egy ideje azon vagyok, hogy megtaláljam a legtutibb állást. Kezdek belefáradni. Valamiért attól félek, ha most elvállalok egy "alja" munkát, akkor egy senki lesz belőlem. De kezdek ráébredni, hogy nem muszáj 20 évesen megváltani a világot. Ti mit dolgoztatok ennyi idősen? Nem diákmunkára vagyok kíváncsi, hanem teljes munkaidős munkára.

2018. jún. 10. 15:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szakács végzettségem van, Siófokon tanultam, így adott volt, hogy ott dolgozom. Aztán pultos lettem, és egészen gyerekvállalásig abban dolgoztam. Közben felköltöztünk BP agglomerációba, és gyed alatt elvégeztem egy TB- és bérügyintéző tanfolyamot. Már 3 éve dolgozom pénzügyi ügyintézőként. Abszolút elégedett vagyok vele.
2018. jún. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én egy könyvesboltban kezdtem eladóként, most egy nagy ruházati cégnél vagyok grafikus, és mondhatom, hogy azt csinálom amit szeretek. Igazad van abban, hogy nem biztos hogy szerencsés rögtön a "csúcs" állással kezdeni, sokkal többre becsülik azt a munka világában, ha valaki végigjárta az "utat".
2018. jún. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Gimiben nyaranta ügyvéd mellett dolgoztam. Táblázatokat szerkesztettem a pereiről, szerződéseket gépeltem, postára és bankba mászkáltam, telefonáltam földhivatalnak, bíróságnak, stb. Csak nyáron éd kamaszként csináltam, de rendes 8 órás munka volt, normál fizetéssel, igazi felelősséggel. Gimi után óvodapedagógus szakra jelentkeztem, ekkor kezdtem családi napköziben dolgozni, így a gyakorlatokat is letudtam és munkám is volt. Miután végeztem, mentem oviba.
2018. jún. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%

alja munka?


meg hogy senki sem lesz belőled?


Én van amikor takarítok a mostani melóhelyemen.


Pénzemet kapjam meg, kit érdekel ki mit gondol rólam.


Amúgy a kollégáim is van amikor röhögnek rajtam, totál nem érdekel, fizumat szépen veszem fel, nem is érdekelnek.

2018. jún. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Takarítóként kezdtem 1.5 év. Reklám újságokat hordtam 0.5 év. Adat-rögzítettem 0.5 év. Kerékpár szervizben voltam inas 1 év. Építkezésen dolgoztam 2 évig (ez nagyon tetszett fiatalként, bár a pénz nem volt éppen elég, de az alkotás és a társaság szuper volt). Rendszergazdagként dolgoztam. Hálózatokat építettem ki. 2 év. Matekot tanítottam középsuliban 0.5 év. Aztán egyetemen tanítottam linuxot 1.5 év. Programozóként kezdtem dolgozni, aztán ebben ragadtam 10 éve, mert máshogy nem igazán értek. Nem jó pénz, rengeteg idegességgel és feszültséggel jár, tönkre teszi a sok ülés a gerincet és volt néhány idegösszeomlásom is munkával kapcsolatos fenyegetések miatt. De az alkotás része nagyon tetszik és néha (negyed évente egyszer) valaki meg is dicsér, hogy jól végzem a munkámat. Arra jó, hogy nem kell foglalkozni a világ dolgaival, de arra kevés, hogy fizu kétszereséből fenn tudjak tartani egy családot.
2018. jún. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ha most elvállalok egy "alja" munkát, akkor egy senki lesz belőlem.

Ez netto baromsag.

17 evesen kezdtem dolgozni gyarban, vasutas szerelvenyeket ujjitottunk fel. Utanna voltan asztalos muhelyben is, meg epitkezesen tucatnyi helyen. 20 evesen meg epp sorkatona, es mivel lattam hogy mivel jar, visszamentem szerzodesesnek, 100x jobb barmelyik korabbi munkahelyemnel.

2018. jún. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

saját mezőgazdasági vállalkozásban dolgoztam 16-23 éves koromig..


-a világot kivitelezett ötletekkel lehet megváltani

-az ötlet nincs diplomához kötve

-a megvalósításhoz pénz kell

-a pénzcsináláshoz is pénz kell viszont nem feltétlen a tied (vmi japán bankár v a honda alapítója mondotta)


szóval dolgozz bármit, közben járjon az agyad is és legyél nyitott szemmel

2018. jún. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
programozóként elszipkázott a munkaerőpiac, az utolsó nyaramat sem tudtam kiélvezni annyira munkába akartak állítani :)
2018. jún. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy vidéki üzletben toltam vissza a bevásárló kocsikat, segítettem árut tölteni, takarítottam még 15 évvel ezelőtt. Ma vezető vagyok az egyik legnagyobb hazai kereskedelmi multinál, de még most is takarítok és elvégzek minden munkát amit a többi eladó is csinálna pedig megtehetném hogy ülök a seggemen és kiadom a melót a többieknek. A "karrierem" alapja hogy amíg lent voltam megtanultam megbecsülni minden munkafolyamat fontosságát, így tudok hatékony vezető lenni.

Nem kell megváltanod a világot és nincs olyan hogy alja munka. Csak munka van...

2018. jún. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!