Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mitől válik sok gyári munkás...

Mitől válik sok gyári munkás a darabszám megszállotjává? Pszichológiai szempontból kérdezem.

Figyelt kérdés
Amikor már nem a többlet pénz miatt hajtanak, hanem elkezdenek normán felül teljesíteni, az sem zavarja őket ha emiatt a normát felemelik egy idő után, ők még azt is túl teljesítik. Saját döntésből fél órával korábban kezdik a munkát, nem tartják meg a szüneteket, inkább nem esznek, csak elcsipegetnek pár kekszet amíg jár a kezük, nem járnak wcre csak végszükség esetében. Nap végén pedig elégedetten majdnem összerogynak. Olyanok mintha valami agymosáson mentek volna keresztül, saját akaratukból teszik mindezt, és lenézik azokat a munkatársakat akik lazán állnak hozzá a darabszám témához, imádják ha dícsérő szavakat kapnak a főnöküktől, még akkor is ha a fizetésükben nem látszik meg a többlet teljesítményük. Ezt mivel éri el a cégvezetés sok embernél? Milyen pszichológiai trükköket alkalmaznak?
2018. jún. 13. 16:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
64%
Vagy szimplán csicska jelleműek és elég nekik a buksisimi is ,vagy eleve ilyen güzü fajták ,mert olyan is sok van aki szeret hajtani a semmiért és retteg hogy kirúgják ha nem teljesít túl. No meg vannak trükkök is, pl sokukkal elhitetik, hogy elő lesznek léptetve,ki lesznek emelve kisfőnöknek,ami persze soha nem teljesül mert nem hülye a főnökük hogy egy élmunkást levegyen a sorról.
2018. jún. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
53%
Szimplán hülyék.Erre nincs jobb magyarázat.Vannak mazochista, sztahanovista, szolgalelkű barmok, akiknek ez így jó.Ne keress benne értelmet, mert nincs.Legnagyobb valószínűsége annak lehet, hogy ezek mentálisan sérültek és a hazug "dicséretek", igérgetések kielégítik őket tökéletesen, erre van szükségük.Nyomorultak, akiknek már csak a mártíromság jut örömnek.
2018. jún. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
42%

Unalmukban nem tudják mivel verjék el az időt ami addig is megy és csinálják, mér mit csináljanak ?!

Ilyen sztahanov barmokkal én különben még nem találkoztam. Na meg ez függ attól is ám, hogy milyen termékkel foglalkoznak. Valahol minden gép függő, a gép meg nem fog tudni kiköpni neked 1 óra leforgása alatt több ezret. Van ami több folyamaton megy keresztül míg elér egy kézi sorra. Gépi beültetés, tesztelés, ragasztás több ponton, égetés, stb.. Tehát azért azt megnézném, hogy 5-6 ezer darabnál többet összetesz e egy sor, egy műszak alatt.

2018. jún. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
61%
És akkor még ott vannak a selejtek, lehet csomó alkatrész lepotyog, lehet valamelyik zárlatos, millió dolog, a gépeknél csere berélni kell ezt azt, kalibrálni, ez mind mind idő, szal nem tudom nálad mivel foglalkoznak amit pillanatok alatt lehet dobálni, meg küldeni tovább.
2018. jún. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk 140e ft a nettó egy operátornak, ettől van kicsit feljebb is amikor már majdnem Te vagy a 7-8 főből az aki minden műveletet vág, javítás, szerelés, csomagolás, alapanyag utánpótlás, termék váltás előtt, a hátralevő gépek alkatrészeinek kiszámolása.


Én egy ilyen cég raktári részében vagyok, de látom magát a gyártást is, sajnos a családos emberek jobban magukra veszik a fenyegetést, terrort, és inkább "nyomják" az elvárás szerint, mint hogy elköszönjenek tőle.

Van aki ki sem megy szünetre és reggel 6-tól délig ott áll és csinálja a dolgát, amit egyébként nonstop lehetne csinálni, amíg össze nem esel, ennek mi értelme?


Sok huszonéves nyár elején idejött, meglátta mi folyik az ilyen helyeken függetlenül attól hogy Mercedes/Audi/Bosch vagy más cég, és egyik napról a másikra már csak a papírjait jött leadni, kivétel nélkül meg mondják az igazat hogy a raboknak nyugodtabb munkájuk van, az építőiparban is kell dolgozni, de ott ha éhes vagy fogod magad és leülsz enni, utána befejezed a dolgot.


Annak idején pályakezdőként engem is operátornak akartak szánni, mondtam hogy azt nem vállalom, inkább elköszönök, és tulajdonképpen így hagytak meg a raktárnál ahol gépkezelést kell végezni, és ami a legfontosabb nem egyik kézről a másik alá dolgozol, mint szalagnál.


A cégnek mindegy hogy ki milyen beállítottságú, b**i, cigány, idős, kövér, az a lényeg hogy a munkaidejét tudja le, és azalatt teljesítsen minél jobban.


Tudok olyanról is hogy egy idős asszony akármit megcsinál 13 éve, mert 58 évesen már sehova nem kellene, és emiatt fél. Kérdés hogy azt a rohanást megéri-e neki.

2018. jún. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
66%

Úristen, valaki maximalista és komolyan veszi a munkáját?

Motiválja a sikerélmény?

Ez tényleg borzalmas, hisz az a normális, ha végig lazázza a 8 órát, aztán hazamegy, megiszik 2 sört és nézi a tv-t.

Az ilyet sürgősen ki kell közösíteni, ez Magyarország, itt az a normális ha, minél kevesebb erőfeszítéssel próbáljuk megúszni a 8 óra munkát.

2018. jún. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
75%
Ott a pont utolsó, végre valaki!
2018. jún. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
74%

Hát, amig területvezető voltam, en pont az ellenkezőjét tapasztaltam...

Plussz 5-10 percet rahuztak a cigire, orankent kirohant, mert o neki kell a cigi, akkor most hasmenese van, de buzlo pofaval jart vissza... 20 perces kaja helyett 30 percben szinte konyorogni kellett, hogy menjen vissza es csinalja a dolgát.

De persze ezert e lebecolasert keveselte a.netto 150.000 forintot....

Szolni nem lehetett semmiert mert mar odaig jutott a munkaerohiany ,hogy szinte ok dirigaltak 8 általánossal....

Ugyhogy nem tudom te hol latod ezt...

2018. jún. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Régen a termelésben dolgoztam porcelánfestőként, ott is meg volt a norma, hogy egy adott terméket mennyi idő alatt kell megfesteni. Csak ott nem azt nézték, hogy egy nap alatt hány vázát festesz meg, hanem dekortól függően napokig, vagy hetekig festettél egy vázát. Mindig normán felül teljesítettem, engem pedig az motivált, hogy én legyek a legjobb, illetve több pénzt vihettem haza. Viszont arra mindig figyeltem, hogy ez ne menjen a minőség rovására. Szerettem ezt csinálni, mert ki tudtam élni a kreativitásomat, és nagyon jó érzés volt, hogy egy hideg, rideg tárgyat kapsz a kezeid alá és azt te keltheted "életre", amit aztán valaki majd megvesz. Sokan utáltak ezért, mert hármunk miatt gyakran lejjebb vitték a normát, amit mások meg már nem tudtak teljesíteni, de ez akkor nem érdekelt, viszont nem is néztem le őket ezért.

Ma már olyan helyen dolgozom, ahol nem norma van, nem a mennyiséget nézik, hanem egyedi, magasabb szintű tudást igénylő termékeket gyártunk, vagy kísérletezünk az újabb dolgokkal. Ettől függetlenül kitöltöm a 8 órás munkaidőmet, hiába tehetném, hogy elkávézom meg eltrécselem a fél napot, a fizetésemet nem azért kapom. Amíg ők becsülettel odaadják minden hónap végén a megfelelő összeget, addig én is elvégzem a munkámat, ami nem a lazsálás, hanem a festés.

Egy gyártósor melletti munkát nem hiszem hogy ilyen lelkesen tudnék végezni, ott nem is lenne mi motiváljon, ha pedig egyszer egy ilyen helyre kényszerülnék, azon lennék, hogy minél hamarabb elkerüljek onnan. Ettől függetlenül nem hiszem, hogy le kéne nézni azt, aki ebben találja meg élete értelmét, már csak azért se, mert semmi közöm hozzá.

2018. jún. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem gyarban dolgozom, de nalunk is szazalekban figyelik a teljesitmenyt, es a jol teljesito kollegakat leptetik elo, egy regi baratunk mar sajat reszleget kapott, ket ev alatt fonok lett belole, de a tobbi ember is akikkel joban vagyunk, mind magasabb pozicioban dolgoznak. Engem mar a probaidom alatt feljebb leptettek. A lebecolos kollegak meg megragadnak a kezdo pozicioban, illetve sok ilyen csak jon-megy a cegnel, es jellemzoen a naplopok rinyalnak a legtobbet, hogy milyen rossz minden, levonnak a fizetesbol, igazsagtalan a ceg, stb, holott egy jo munkahelyrol van szo, jo fizetessel, amennyiben teljesit az ember. Mi pont ezeket a naplopo rinyagepeket nem ertjuk, plane amikor egy felnott ferfirol van szo, es ugy sir egesz nap minden miatt es gyartja a kifogasokat, miert nem tud dolgozni epp, mint valami hisztis ovodas.

Nem tudom, egy gyarban hogy megy, olvastam mar mashol is, hogy nem leptetik elo a jol teljesito munkast a sorrol, de nalunk is erdekuk lenne ennyi erovel mindenkit a sajat poziciojaban tartani, aki jol teljesit, mert minden teruleten keves a jo ember, megis megkapjuk az eloleptetest, ha latjak, hogy jo vagy. De nem is lehet ugy meglenni egy munkahelyen, hogy leszarod az egeszet, az ilyenek szoktak mindenhol felmondani egy ido utan, ha nem rugjak ki oket elobb, es sehol nem fognak tudni karriert epiteni.

2018. jún. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!