Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ki hogyan találta meg a...

Ki hogyan találta meg a hivatását?

Figyelt kérdés

Nagyon össze vagyok zavarodva, nem tudom milyen úton induljak el és hogyan találhatnám meg "álmaim munkáját". Megosztanátok a tapasztalataitokat, ti hogyan találtatok rá az igazi hivatásotokra? Mit csináltok most, mit csináltatok előtte? Nem egy értelmes állásra gondolok jó fizető fizetéssel, hanem amire elhivatottak vagytok, amiért igazán képesek vagytok élni. Amit a nehézségek ellenére is szívesen csináltok.

Lehetőleg csak olyan válaszokat kérnék, akiknek ez sikerült vagy ezen az úton vannak. Köszi.



2018. jún. 14. 13:18
 1/9 A kérdező kommentje:
Elnézést úgy értettem, hogy "egy értelmes állás jó fizetéssel" hosszú távon nem tenne engem boldoggá, ha a terület nem kötődik erősen az érdeklődésemhez.
2018. jún. 14. 13:33
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoztam egy évet egy könyvkereskedelmi cégnél, mert imádom a könyveket. A főnök miatt jöttem el onnan, a munkával amúgy nem volt baj. Viszont a következő álláskeresésnél már csak reptéri munkákat néztem. Kiskorom óta a reptéren szerettem volna dolgozni. Így azóta is ott vagyok és nagyon szeretem :)
2018. jún. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%

Nos, kisebb koromban (na meg mostanában is, de kiskoromban azért többet) nagyon sokat játszottam videojátékokon. Főleg szerepjátékokon. Olyan 12-13 éves korom környékén, nagyon megtetszett az egyiknek a története, mindig beleképzeltem magam a szereplő helyébe, elképzeltem, hogy én mivel egészíteném ki a játékot, hogy lehetne szerintem jobb. És akkor megszületett ez az ötlet a fejemben, hogy én majd játékfejlesztéssel szeretnék foglalkozni, mert így megvalósíthatok rengeteg ötletet ami a fejemben van.

Most végeztem középiskolában (igaz nem programozó, hanem rendszergazda szakon, de tanultunk programozást is), jövőre egyetem. Középiskola alatt itthon fejlesztettem a programozási tudásomat különböző nyelveken, nyári gyakorlatokon és különböző munkahelyeken is programozgattam. A programtervezői egyetem a cél, és már kilátásban van egy junior fejlesztő állás is, amit nagy eséllyel megkapok majd :D Innen szeretném szépen felépíteni a presztízsemet annyira, hogy bekerülhessek (vagy akár én magam csináljak egyet. Ez is tervben van) egy játékfejlesztő céghez :D


Szerintem kísérletezz. Próbálgass dolgokat, és varázsütésre be fog ugrani az, hogy mi az ami neked jó :D Mielőtt ezt eldöntöttem én is mondtam mindent.. Tűzoltó leszek, rendőr leszek, eladó leszek, orvos stb. Aztán csak úgy jött az a játék és puff, varázsütésre változott a célom, ami felé nagyon jó irányban haladok :D

2018. jún. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Mindig is az elesetteken akartam segíteni, de rájöttem, hogy az emberek nem érdemlik meg. Hálátlan faj.

Úgyhogy állatmenhelyen önkénteskedek, mellette 120 nettóért dolgozok egy gyárban.

Gyűlölöm az életem, de amikor látom egy kutya szemeiben a szeretet, a hálát, akkor megéri ez az egész.

2018. jún. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, én még nem tudom, hogy az lenne az én igazi hivatásom, amit kitűztem célnak, de így továbbtanulás előtt állva a kisgyermeknevelő szakot jelöltem meg, mert nagyon szeretnék gyerekekkel foglalkozni, segíteni nekik a testi és lelki fejlődésben egyaránt. Sokáig a magyar szakot akartam választani, mert nagyon szeretek olvasni, de rá kellett jönnöm, hogy annyira görcsösen akartam ezt, hogy bele is fásultam. És valljuk be, önmagában egy magyar szakkal nem sokra mennék, tanár nem szeretnék lenni. Egy betegség lelki oka nyitotta fel a szemem, hogy mi is az igazi célom. Ha arra gondolok, hogy végre ősztől olyat fogok tanulni, ami érdekel és elérhetem vele a célom, máris kiegyensúlyozottabb és boldogabb leszek. És minden nehézség, felelősség ellenére azt érzem, hogy ez az én utam és szeretnék belevágni. Persze, csak akkor fog kiderülni, hogy tényleg nekem való ez a hivatás, ha már ott leszek, de mást már nem tudok kitalálni és őszintén szólva nem is érdekel. Ha van egy biztos célod, ami minden nap motivál arra, hogy elérd, akkor már jó úton vagy. Ha nem tölt el görcsös, szorongó érzéssel, ha belegondolsz, hogy évtizedeken át ezt fogod csinálni, akkor érdemes megpróbálni. És egyébként sincs kőbe vésve minden. Bármikor válthatsz, de nem árt, ha van egy biztos terved. Remélem, én is úgy fogom érezni majd három év múlva, hogy megérte tanulni és szeretni fogom azt, amit csinálok. :)
2018. jún. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hatalmas vargabetűvel. Anglisztikára jelentkeztem, bejutottam két és fél év után ott hagytam. Aztán OKJ-ra jelentkeztem, érdekesnek hangzott, elvégeztem, lett egy szinte használhatatlan papírom. Viszont emiatt képzés miatt:

1. Került a kezembe fényképezőgép.

2. Került a kezembe videokamera.

Az előbbi hivatás: 2 önálló és több csoportos kiállítás után is az mondom, hogy még csak a felszínét kapargatom, de imádom, azt ahogy ki lehet vele fejezni dolgokat, ahogy el lehet vele gondolkodtatni vele embereket.

Az utóbbiról még nem tudom pontosan mit akar tőlem. Hivatalosan nem érdekel a videózás, a gyakorlatban viszont évek óta jelen van az életemben, hol szinte tünetmentesen, hol jobban, de most hirtelen nyakig süllyedtem benne...



Az biztos, hogy:

- szükségem van a kreativitásra

- rosszul tűröm a rugalmatlanságot (legyen az munkaidő vagy dress code)

- introvertált vagyok, szükségem van személyes térre, nagyon társaságban simán elveszek

- viszont van bennem egy komoly, vezetői véna és ha valami nagyon a szívügyem, akkor előkerül...

2018. jún. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

Mind inspirálóak. :)

2018. jún. 17. 09:15
 8/9 Fish1 ***** válasza:
97%

Kereskedelmi iskolát végeztem és tizenpár évig ebben a munkakörben dolgoztam. Sosem szerettem igazán, de idő volt, mire beláttam magamnak, hogy ez nem az én világom. Elegem volt az emberekkel való foglalkozásból, a sok negatív ember viselkedéséből, a kötöttségekből és a főnököknek való megfelelésből.

Elkezdtem internetes távmunkákat keresgélni, nem tudom, hogy most itthon mik mennek, de akkor még leginkább csak az átverések és a "fizess előre, és akkor megmondjuk, mit kell csinálni" dolgok mentek. Így elkezdtem külföldi oldalakon keresgélni, így akadtam rá néhány oldalra, ahol grafikai pályázatokat írtak ki és ezeket lehetett megnyerni. Tetszett a dolog és ezzel ötvözhettem azokat a dolgokat, amiket szerettem és amik a suliban is jól mentek: informatika, angol, rajz. Így a kereskedelmi állásom mellett elkezdtem tanulni a grafikai program használatát, youtube videókból. És sok időt töltöttem azzal is, hogy a már sikeres grafikusok munkáit nézegettem, mit hogy csinálnak. Az első másfél évben nem kerestem egy forintot se, aztán megindult a dolog. Napi néhány óra munkával megkerestem az akkori bérem felét, majd jött egy létszámleépítés. A főnök nem mondta meg, kiket fog elküldeni, pedig kértem, szóljon időben, hogy tudjak keresgélni. A céges gép levelezéséből viszont kiderült, hogy valószínűleg engem is ki akar rakni. Továbbra sem szólt semmit, én meg őrlődtem. Aztán elegem lett és felmondtam, gondolva arra, hogy ha pár óra munkával az ottani bér felét megkerestem, akkor 2x annyi időráfordítással ugyanannyit tudok keresni legalább. Közben végighallgattam a család bizonytalankodását is, meg aggodalmait, hogy dehát ezt hogy, ebből hogy lehet megélni, ez bizonytalan, stb. De nem hagytam, hogy eltántorítsanak, így pár éve ebből élek és szeretem. Emellett megvan a szabadságom is, itthonról dolgozok, akkor, amikor akarok. Plusz elkezdtem hasonló téren kiépíteni passzív jövedelmet is, ez még fejlődő stádiumban van.


Szerintem rátalálni úgy tudsz a hivatásodra, hogy megnézed, mi az, amit ha csinálsz, szórakoztat, szívesen csinálod, és amiben kapásból mindig jó voltál (pl. iskolában, vagy gyerekkorodban), így ez mentén el tudsz indulni. Ha nem találtál még ilyet, akkor keress, próbálj ki minél több dolgot és meg fogod találni.

Az meg eszedbe se jusson, hogy "dehát ebből nem lehet megélni", mert ez egyrészt nem igaz, másrészt egy durva önkorlátozó hiedelem. Bármiből meg lehet élni, ha nagyon akarod, akkor ki fog rajzolódni az is, hogy hogyan.

2018. jún. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nagyon jó kérdés, én is figyelemmel követem. Most én is hasonló helyzetben vagyok, jövő félévben tervezek államvizsgázni Bsc szakon, de nem érzem úgy hogy ez a szak lenne a hivatásom, kicsit másra számítottam, de nem mertem otthagyni, úgy voltam vele, hogy nem olyan rossz. Most viszont egyértelmű, hogy nem akarok továbbmenni Msc-re. És én is azon filózok, hogy akkor mi legyen...
2018. jún. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!