Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ismertek olyat, aki 30-on...

Ismertek olyat, aki 30-on túl, család mellett találta meg a hivatását?

Figyelt kérdés

A huszonéveimet sajnos elszúrtam, haszontalan egyetemre mentem, a nyelvtanulásra is épp csak annyi időt szántam, hogy meglegyen a nyelvvizsgám. Ennek ellenére viszonylag normális munkát találtam, aztán elég hamar férjhez mentem, jöttek a gyerekek, a gyed után visszavettek a régi munkahelyemre, szóval úgy tűnt, hogy ha nem is túl izgalmas, de kerek a világ.

Tavaly azonban a férjem - aki velem ellentétben odatette magát az egyetemen - kapott egy jó lehetőséget külföldön, kiköltöztünk a családdal, és itt kellett rájönnöm, hogy sajnos nem vagyok jó igazán semmire. Az otthon is használhatatlan diplomám itt még annyit sem ér, a nyelvet törve beszélem, így olyan munkát végzek, amihez még 8 általános sem kéne.

A kérdésem az lenne, hogy van-e itt olyan, vagy ismertek-e, aki ennyi idősen sikerrel fordított a sorsán? Hogyan történt? Hogyan csinálta? Tervem az rengeteg van, de nem szeretnék megint olyasmibe belekapni, amiről pár év múlva kiderül, hogy semmi értelme nem volt.

Szóval most nem a kioktatást várom, hogy hogyan kellett volna, azzal nem vagyok előrébb, hanem sikertörténeteket, hogy ha másnak összejött, talán nekem sem kell temetnem magam.


2016. júl. 19. 19:56
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Üdv a klubban! Külföld, hiányos nyelvtudás, 35 év, szakmailag semmi, az én diplomám sem ér semmit. Otthon viszonylag jó állásom volt. Most nálam is az a kérdés merre tovább. Férjemnek jó szakmája van, ő azóta is abban dolgozik itt. Én a nyelvtudásomat fejlesztem, hála Isten már haladok benne, most én is próbálkozom a jobb állásokkal.
2016. júl. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Azt megkérdezhetem, a nyelvtudásodat hogyan fejleszted? Magadtól otthon, vagy nyelvtanfolyamon? Milyen gyorsan haladsz benne? Szerinted egy gyenge B2-es szint egy év alatt felhozhato magabiztos C1-re? Az egyik gyerekem még ovis, ami itt csak fél napos, így elég kevés szabadidőm van, de azért hátha nem lehetetlen...

Amúgy én is rengeteget gyakorlok, hacsak tehetem nézem a helyi műsorokat, most is angolul olvasok egy regényt, csak megszólalnom ne kelljen...

2016. júl. 19. 20:26
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem vagy elkésve semmivel, csak munkát kell belefektetni.


A nyelvhez csak annyit, hogy tölts több idöt olyan környezetben, ahol MUSZÁJ beszélni, ez lehet egy kiscsoportos nyelvtanfolyam - elsöre ez jó indulás lehetne, vagy valami hobbicsoport, a lényeg, hogy ne csak hallgatni, hanem beszélni is kelljen.

Emellett van egy csomó internetes oldal, ahol tudsz nyelvet tanulni és magad fejleszteni - erre könnyebb akár nap közben is idöt szakítani. De beszélni csak akkor fogsz tudni, ha rászánod magad.


Emellett haszontalan diploma nincs, csak olyan, ami nem optimális. Továbbképezni is lehet amgad, vagy valami más irányban elindulni, csak idöt kell rá szakítani.

A terveidet elöször gondold át, keresgess a neten, hogy mi az, amire lenne kereslet és utána kezdj bele valamibe.


A 30+ még nem kor, Nyugaton sokan ilyen korban végzik el az elsö egyetemet, szóval lekésve nem vagy semmiröl.

Emellett egyre több szabadidöd is lesz, mert ha minden gyerek iskolás, akkor több idöt vannak máshol, azaz neked több idöd marad a fejlesztésre.

2016. júl. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:

Végy részt személyiségfejlesztő programokon. Tanuld az ország nyelvét. Kezdetnek ennyi.

Később hosszas utánajárás után tanulj valamilyen szakmát. Én ezt tanácsolom.

Apró célokat tűzz ki és tedd oda magad,érd el. Aztán újabb apró cél a teljes egész érdekében. Azért,hogy ne aprózd el magad keveset fogj,de azt erősen és haladj.

2016. júl. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Azt megkérdezhetem hogy milyen diplomád van?
2016. júl. 20. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Egyszakos magyartanár, de nem tanítottam soha.
2016. júl. 20. 06:20
 7/31 anonim ***** válasza:
75%

Nem akarsz PhD-t csinálni és kutatgatni meg publikálni kezdeni?ösztöndíjakkal nyugatra is mehetnétek. A férjem magyar szakon végzett, ma már társadalommal foglalkozik (elvégezte a törit és szociológia PhD-ja lett végül, szóval teljesen ektlektikus a szitu). Nem rossz fizu, jó munkafeltételek, és a munkája a hobbija.


Én eredetileg közgazdász vagyok, két nyelvet beszélek. Gyeden vagyok (30 felett) és most tanulok egy szláv nyelvet és szeretnék egy teljesen új dologba befogni. Dolgoztam sokfélét az elmúlt években, egyik úton el kellene majd indulni. Még nem tudom, melyik lesz, de van egy karriertanácsadó barátnőm, akivel leülünk átbeszélni, mi legyen. Ezt tudom neked is ajánlani, a külső szakember jól átláthatja a helyzeted.

2016. júl. 20. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
7:vagy most is nyugaton vagytok? Nem tudom, mit jelent a külföld:) egyik töri szakos barátnőm pl lengyelekné, más az oroszoknál él.
2016. júl. 20. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Érdeklödj utána, mert sok helyen éppen ilyen "egzotikus" nyelvek iránt van nagy érdeklödés, igen sokan akarnak ezt tanulni - szóval lehet, hogy a diplomádnak tudnád hasznát venni.


Ezen kivül fordítást is vállalhatsz angolról magyarra, ha leteszel egy vizsgát - persze elötte az angolra rá kell alaposan indulni.

2016. júl. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Nagyon jókat írtatok, köszönöm!

A fordítás az egyik, amin erősen gondolkozom, gyed mellett csináltam is, persze nem szépirodalmat, hanem rövidebb cikkeket, és a külföldieknek való magyartanítás is egy álommeló lenne. :)

Amúgy meg igen, nyugaton élünk, Skóciában, ahol hiába az angol a hivatalos nyelv, annyira erős akcentussal beszélnek, hogy hiába tudom elvileg többé-kevésbé a nyelvet, nagyon nehézkesen értek szót velük.

2016. júl. 20. 10:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!