Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Budapesten egy 18 év alatti...

Budapesten egy 18 év alatti fiatalnak melyik diákszövetkezetbe érdemes mennie?

Figyelt kérdés

Még sosem dolgoztam nyáron és nincs tapasztalatom ezekkel kapcsolatban. Szerintetek melyikek a legmegbízhatóbbak, ahol meg munkát is adnak nekem?


Mads, mindddiak, Fürge, melódiák, pannon, EUdiákok?



2018. jún. 14. 13:42
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Melódiák a legjobb szerintem.
2018. jún. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem eddig a legjobb tapasztalatom az Y Generációnál volt. És tele vannak munkával. 18 alatt a munkáltatók válogatósabbak, de a jelenlegi helyzetben tuti találnak neked valamit.
2018. jún. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én eddig Eudiákoknál voltam, most a MADSnál. Ezenkívül alkalmazott még a Schönherz és a Jobbkezek is, ezekről is elmondom a véleményem. Barátnőm Minddiáknál dolgozott gyakornokként. Az ő tapasztalata az volt, hogy a fizuk sokszor ok nélkül késtek, de mindig megkapták az adott hónapban.


Eudiákok: szerintem ez az egyik olyan szöv., ahol mindig sok a meló, inkább a kereskedelemben, vendéglátásban erős (általuk csak ruhaboltokban dolgoztam), van lehetőség külföldi munkára is, de asszem csak 18 felett, na meg van az eucsoport része, ott már felnptteket is alkalmaznak; többször kerestek meg más munkával kapcsolatban is (ha pl. már betöltötték az általam megpályázott melót), nincs negatív tapasztalatom, max egy kicsit szétszórtak, álmos hangúak a közvetítősök.


MADS: kevés a munka, pár hónapja csak gyakornoki pozíciókat láttam, amikor pályáztam, ezért inkább azt mondanám, hogy egyetemistákat foglalkoztatnak - most nem tudom, mi a helyzet a kínálat terén, nézz körül. A lányok (a fiúk is biztosan, ha vannak :D) nagyon kedvesek és segítőkészek, fizum sosem késett, még akkor sem, ha a hó elején adtam le a jelenlétit.


Jobbkezek: szintén kevés a munka, amikor náluk nézelődtem, több volt az adminisztratív meló, így lehetett válogatni, bár emlékeim szerint szintén 18 feletti szavakkal hirdették a munkákat. Ha a jelenlétit nem adtad le időben, késett a fizu 1 hetet, volt, hogy következő hónapban kaptam meg (bár ez az én hibám volt), de egyébként nagyon kedvesek a közvetítők, előleget is lehet kérni.


Schönherz kicsit diktátorosnak tűnt :D 2 héttel előtte tudnod kellett a beosztásod, nagyon nem tetszett nekik, ha közbejött valami, plusz tényleg elvárták azt az óramenyiséget, ami az adott munkához volt írva, nem volt mese, ha nem teljesült, mindig rákérdeztek az okára (nyilván pár óra eltérés miatt nem dorgáltak, nálam volt egy hónap, amikor 72 jött ki, mondtam, hogy zh hét volt :D) Fizu pontosan jött, előleget is lehet kérni egy nyomtatvány beküldése után. Keresnek munkával kapcsolatban, mint az Eusoknál. Bár megjegyzem, hogy ezt a szövetkezetet annyira nem szerettem, mert az ügyintézős asztal mögött ülő lányok-fiúk sosem voltak túl kedvesek, emailben, telefonban is érdekesek voltak, de lehet hogy csak én fogtam ki ilyen embereket :D

2018. jún. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Pannonworkot és a pensumot kerüld el! Többit nem ismerem. :D Pannonwork régen jó volt, mikor még értelmesebb embereken keresztül lehetett dolgozni menni. Mostanában zaklat e-mailbe, meg küldözgeti az sms-t, mikor felhívód a srácot, hogy mennél dolgozni ragaszkodik ahhoz, hogy e-mailbe vagy CÉGES facebookon folytassátok a kommunikációt, meg írd le mikor mennél, ő meg az instrukciókat majd közli. Arról nem is beszélve, hogy kb. a 10 perces telefonbeszélgetésből 3-4 perc azzal ment el, hogy ezt hallgattam a részéről: "őőőőőőőőőőőőő". E-mailbe elküldtem az időpontok amikor mennék, amit meg telefonon megbeszéltünk hogy küld több mint 1 hónap elteltével is várom, szerintem már soha nem kapom meg. Ha ilyen emberek dolgoznak ott, akik szétszórtak, akkor kérdem én, hogy a francba tudja még ez a szövetkezet fenntartani magát?!


Pensumnál meg fölényeskedő bunkók vannak, már a telefon túlsó végéről jóformán majdnem elnézést kérsz azért is, hogy a világon vagy.


Amúgy a fürge diákról azt hallottam, hogy időnként nem szeretnek fizetni.


Még a melódiákot ismerem, ők korrektek szoktak lenni az esetek nagy részében. :)



Őrülök neki, hogy a diák éveimnek a végére érek, és nem leszek többet ezekre a hülye szövetkezetekre utalva. :D

2018. jún. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 stewie200 ***** válasza:

- Melodiakot messzirol keruld! Nem szeretnek fizetest utalni (nem csak sajat tapasztalat sajnos), ha ki is kuldik akkor sokkal kevesebbet, es ugyis "nekik lesz igazuk"

- eudiakokkal eddig csak jo tapasztalatom volt, iden juliustol is rajtuk keresztul fogok dolgozni. Egyebkent tankonyv pakolasra 16-tol mehetsz naluk pl, es egesz jo az oraber is. (Es jo ido van a raktarban :D)

- furgenel is szoktam evkozben dolgozni, eddig semmi negativ nem ert.

- schonherznel meg nem dolgoztam, de valoszinuleg fogok mint szorolapozos ember. :D hamar felhivtak a jelentkezes utan, pontosan elmondtak mindent, ismeroseim szerint korrektek

2018. jún. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A Mind diákot kerüld el messziről! Nagyon bunkók! Én már 5. hónapja a Pannon Jobon keresztül dolgozom adminisztratív munkakörben,megvagyok velük elégedve.Ha jövőre gyakornoki munkára jelentkezek tuti nem a Minddiákot fogom választani.Az egyik barátnőm a Fürge diákon keresztül dolgozik a mekibe véleménye szerint nem egy leány álom.
2018. jún. 16. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!