Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ebben az esetben, hogyan...

Ebben az esetben, hogyan lehetne megoldani a munkahelyen a klimatizálást? (Sok a hisztis nő)

Figyelt kérdés

Vegyes a nemek eloszlása a munkahelyünkön, ennek vannak előnyei is hátrányai is.


Hátrányai,hogy a nők állandóan hisztiznek a hőmérséklet miatt.Télen tárogatnak, nyáron meg hisztiznek, mert megy a klíma.

Ez gyakran konfliktusokat szül, mivel a férfiak meg teljesen megfelel télen a fűtés hőmérséklete, nyáron pedig a klimatizált iroda.

Másrészt, a cég nem azért rakatott milliókért klímát, hogy ne használjuk.


Én meg pont az vagyok, akinek súlyos allergiája van.Szedek rá gyógyszert, ami a tünetek nagy részét elnyomja, pl:cirógathatok kutyákat, macskákat tüsszentőrohamok nélkül.Viszont, a növényekkel szembeni allergiával csak leredukálja, ne szünteti meg, mint az állatok esetén.

Ezért, amikor nyitva van az ablak és nyírják a füvet az utcán nagyon érzem,hogy irritálja a nyálkahártyámat.


Ellenben a klimatizált "mű" levegő számomra sokkal kellemesebb , olyankor tünetmentes.

Pl:Autóvezetés közben sohasem húzom le az ablakot, az autóknak jó pollenszűrője van,ezt a saját bőrömön tapasztalom.


2018. jún. 18. 19:31
 1/8 anonim ***** válasza:
4%

Egy vagyok a hisztis nők közül.

És elárulom, hogy mi a bajom a klímával.

Odakint van 30 fok. A klíma megy 20 fokon. Ez eleve egészségtelen. Főleg, ha az ember nem egy helyben ül, hanem néha kimegy az irodából.

Személy szerint kb 15 perc után olyan érzésem van, mintha a mellkasomra ültek volna. Nem kapok levegőt.


A másik kedvencem, mikor átmegyek a klimatizált helységbe, ahol 20 fokon döngetik a klímát és szódzerint a hányinyinger kerülget, mert az 5 ember úgy tele lihegi a helyiséget, hogy konkrétan büdös van.

A fenének van kedve egész nap az áporodott fagyos levegőt szívni. Persze a férfiak immunisak a büdösre. Ezek szerint. Mert az oroszlánszag a menő.


Legyen klíma, de tanulja meg használni az ember, ha már a cég milliókat költött.

Nem árt néha szellőztetni és jó lenne emberi hőmérsékletre állítani.


Télen meg indokolatlan a 28 fok. Egy szintén büdös, levegő nélküli helyiségben.


Én télen nagyon jól elvagyok az állandó 20-21 fokos szobában, ahogy minden egészséges ember.

Nyáron meg nem akarok meghalni 26 fokban.


Létezik légtisztító berendezés. Akkor már inkább az, mint a klíma.

Csak hiszed, hogy az tisztább.

2018. jún. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nagyjából 24,5 Celsius fok az, amit egy átlagember elfogadhatónak tart bármilyen körülmények között.

Időközönként tényleg nem árt szellőztetni, de a szellőztetés nem egyenlő azzal, hogy rányitom a másikra az ablakot és sorsukra hagyva a bent maradottakat kimegyek 40 percre traccsolni. Ha szellőztetés, akkor 5 - 10 perc levegőztetés - normálisan kinyitott ablaknál . bőségesen elegendő. Ezt a hely adottságaihoz mérten nyilván többször érdemes megtenni a nap viszonylatában.

Ennyit az oroszlánszagról!


A nők fázósabbak, ezért lehetnének annyira gálánsak a nőkkel a férfiak, hogy 24 Celsius fok alá - a nők akarata ellenére, "az erősebb jogán" - nem állítják be a klima berendezés hőfok szabályozóját.


A nők pedig lehetnének annyiban rugalmasak, hogy amennyiben nyilvánvaló, hogy tartósabban elhagyják a helységet, "engedik egy kicsi játszani" a férfiakat, - amíg nincsenek ott, hadd szóljon az a klíma, úgyis felmelegszik a helyság ismét 24 fokra 10 perc alatt, ennyit meg ki lehet bírni.


Létezik olyan is, hogy szakaszos működtetés, - az érdekek kölcsönös tiszteletben tartásával.


Az ilyen jellegű problémák megoldására mindig akad megoldás, csak keresni kell és kölcsönös hajlandóságot kell mutatni arra, hogy mindenki meg szeretné konfliktusmentesen oldani.

2018. jún. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
10%

Miért?


- télen van 28 fok, koncentrálni nem lehet, az ember a ruhájában szétggyullad, mert kinn ugye 25-tel kevesebb van


- nyáron szoknya-harisnya és van 15 fok, ami szuper a kinti 30-hoz képest.


NEM ok nélkül mondogatják a dolgot, én ájultam már el klimatizált irodából kilépve. Benn hűvös, kellemes 17 fok, kinn meg belvárosban 35.


Teljesen felesleges télen felbxni a klímát, nyáron meg fagyasztót csinálni.


22-23 állandó hőmérséklet pont jó lenne.

2018. jún. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
"kellemes 17 fok"
2018. jún. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
Elmész te a p....csába. Én nő vagyok, és szeretném használni a klímát, de a kollégák leszavaztak. Miért kell minden hétköznapi konfliktust a férfi-nő "ellentétre" kihegyezni?
2018. jún. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
20-21 fok az ideális. Aki fázik 20 fokban ,öltözzön fel vegyen nagykabátot, sálat- sapkát. Mondjuk én vagyok a főnök az irodában ,szóval megtehetem ,hogy ezt nyíltan kimondjam. Sajnálom azokat a helyeket ahol töketlenkednek demokráciát játszanak és minden a leggyengébb vérkeringés nélküli láncszemekhez igazítanak, és hagyják izzadni a férfiakat avagy a nőket. A klíma azért van hogy használjuk. Hideg ellen -ami nem hideg,mert 20-21 fok akárhogy vesszük nem az-lehet védekezni ruházattal,de dögletes meleg ellen nem lehet védekezni,egy adott pont után már nincs hová levetkőzni.
2018. jún. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Meg is fordíthatjuk a kérdésed, hiszen ezek szerint a munkahelyeden a férfiak ugyanolyan rugalmatlanok és "hisztisek", mint a nők, ha nem teljesülhet a kívánságuk. Én is allergiás vagyok, és ha klimatizált az iroda, teljesen jogos, hogy ragaszkodsz a zárt ablakhoz (ha a klíma cseréli is a levegőt, nem csak keringeti), én is így tennék. De!

Egyik nyáron egy gyárban dolgoztam, irodai munkát. Kint tombolt a kánikula, 40 fok, bent az irodában a klíma szokásosan 20 fokra állítva. Esélytelen, hogy tényleg lehűtse a levegőt 20 fokra, ami nekem egyébként sem a kellemes pólós idő lenne, ezért folyamatosan csapatja a 20 foknál jóval hidegebb levegőt - konkrétan a hajamon lehetett látni, ahogy fújja, és más irányba állítani sem lehetett, mert a plafonon lévő szellőzőkön jött. Csak 2 hónapot voltam ott, nem pattogtam, de konkrétan hosszúnadrágban jártam, hosszú zoknival és zárt cipővel, pólóban és átmenti kabátban - így ültem az irodában, miközben kint a legmelegebb kánikula volt. Egy időszakban a szemem is folyamatosan könnyezett az állandó szellőtől.

A férfiak többsége általában a soron vagy a műhelyben volt, ahol melegebb is volt, és folyamatosan mozogtak - persze, biztos jól esett a nekik hideg, amikor berohantak az irodába 5-10 percre, de többen egész nap ott ültünk. Ha feljebb állítottuk a hőmérsékletet, akkor szó nélkül visszarakták, amikor bejöttek - persze utána mentek is ki.

Aztán egyszer néhányuknak a szokásosnál többet kellett az irodában dolgozniuk, lett is hiszti - férfiak a férfiakkal szemben - hogy ne tegyék vissza hidegre a klímát. Másnapra, egy-két torokfájós ember után cetli is került a szabályozóra, hogy "ne állítgasd", de az sem használt.

És akkor itt még szóba sem került az, hogy a nők hamarabb kezdenek fázni, mert mondjuk kétharmad vagy fele a testtömegük, meg egyébként is más a hőérzetük.

Tudom, hogy vannak szellőztetésmániás emberek (nők és férfiak is), akik meg akarnak fulladni, ha nincs nyitva egy ablak sem, de az általad vázolt szituációban általban nem ez a probléma. Valószínűleg nálatok sem az zavarja a nőket, hogy "megy a klíma", hanem hogy túl hidegre van állítva, vagy túl erősen fúj. Egyébként is megterheli a szervezetet, ha a kinti hőmérsékletnél lényegesen hidegebb van bent. Le kéne ülnötök és megbeszélni, hogy kinek mi az óhaja-sóhaja, és valami kompromisszumos megoldásra jutni. Nem hiszem, hogy ne értenék meg, hogy az allergia miatt csukott ablakra van szükséged, de a folyamatos didergés is éppen olyan zavaró, mint a szénanátha miatti orrfolyás, irritáció.

2018. jún. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Aki 20 fokban didereg az menjen kivizsgáltatni magát.Nem fogunk minden szabályt a leggyengébb láncszemhez igazítani. Egy két hisztis mindig akad ,aztán helyreteszem őket és mehet vissza dolgozni.A döntő többség meg örül,hogy nem a 2 fagyos szent miatt kell izzadniuk egész nyáron.
2018. jún. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!