Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha komolyabb konfliktusod...

Ha komolyabb konfliktusod volt egy kollégával a munkahelyen, hogyan kezeled tovább a helyzetet?

Figyelt kérdés

Egy munkahely, többször látjátok egymást, kilépni nem szeretnél.

A kolléga kb úgy beszélt velem, mint egy kutyával, eleinte finomabban szóltam neki érte, majd a legutóbbinál már keményebben rászóltam. Az sem zavarja, hogy nagyjából 2x akkora vagyok mint ő, de ahogy észrevettem, mindenkivel hasonló stílusban beszél. Egy mezei alkalmazott, csak neki kellett elmagyaráznia pár dolgot(amit amúgy is tudtam)



2018. jún. 16. 05:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A saját lelki békén urai mi magunk vagyunk. Nem függhetünk mások érzelmeitől, de a miénktől sem. Meg lehet tanulni uralni a saját érzelmeinket. És nem a frusztráló elfojtásra gondolok mert az csak szőnyegalásöprés.


Gondolj mindig arra, hogyha valaki egy türhő paraszt bunkó állat, annak magával van baja. A bunkóság mindig a bunkóról szól, nem az áldozatáról.


Aranyszabály: aki rendben van magával, nem megy neki a másiknak. Az rombolja a másik embert lelkileg, akinek a saját harmóniája, lelkibékéje megborult.

Tehát ez őhozzá tartozik, nem tehozzád.


Tehozzád csak az tartozik, hogy mennyire veszed magadra, mennyire engeded be. Ha alkalmazod az upekkhá elvet, ez szanszkrit nyelven egykedvűséget jelent (wikipédián olvasd el) ami nem közönyösség, pusztán tartózkodás a szélsőséges érzelmektől, így megkíméled magadat a szenvedéstől.

Bunkó a kolléga? Kb annyira veszed magadra, mint kertvárosban a kerítés mögött őrjöngő vicsorgó acsargó kutyák vaúzását. Azaz elfogadod, hogy ő ilyen, sok baja van, mégha veled is arrogáns, nem neked szól ez, nem rólad.

A házőrző kutyákra sem haragszunk, mert tudjuk hogy nekik erre futja. Hisz csak kutyák.

Egy konstellált embernek meg arra, hogy megfélemlítő vagy vallató hatalmi drámával pótolja az energiáit. Az energiavámpírok nem tudják magukat feltölteni energiával, hanem azoktól veszik el, akik ezt hagyják.

Ha bunkózik, ne foglalkozz vele. Ami feltétlen szükséges a meló miatt, annyit kontaktálja csak vele és kerüld el.

2018. jún. 16. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az a legjobb, ha átnézel rajta. Érezze úgy, mintha a falnak beszélne. Én csináltam már azt is, hogy fülhallgató be volt dugva hónapokig jó hangos zenével, úgyhogy tőlem aztán beszélhetett hozzám. Levegőnek néztem.
2018. jún. 16. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Üsd gyomorszájon. Komolyan, amikor nincs tanu.
2018. jún. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%

Amennyire csak lehetne ignorálnám. Majd megunja és abbahagyja, de ha állandóan visszaszólsz neki csak tovább szítod a tűzet. Ne úgy akard megnyerni ezt a helyzetet, hogy az nyer aki keményebben visszaszól a másiknak. Legyél te az okosabb.

Voltam hasonló helyzetben. Visszamentem egy régebbi munkahelyemre, de nem mindenki örült nekem és ennek hangot is attak. Nehéz időszak volt, nem tagadom. Az első nap a vezető rögtön úgy "köszöntött", hogy k_rva jó, ezt is idehozták nekem bmag..., direkt úgy, hogy én is halljam. A másik nálunk is egy mezei alkalmazott volt, és embert kellett találnia a plusz feladatához. Én felajánlottam, hogy megcsinálom, mire fintorgott, hogy nekem nem adja, mert nem tudnám megcsinálni. Amiről egyébként nyilvánvaló volt, hogy mindenki meg tudja csinálni, de oda kellett szúrnia valamivel. Nem vettem fel a kesztyűt, annyit mondtam, hát jó, ha így gondolod keress mást. Csak magának okozott gondot ezzel, tovább kellett keresnie embert, aki majd még utálja is azért, mert neki kellett megcsinálnia, mikor lett volna egy önként jelentkező. De elengedtem és csináltam tovább a dolgomat.

Előbb-utóbb abbahagyja, hidd el. Vagy ha olyan a helyzet, azt is megpróbálhatod, hogy megbeszéled vele és ha barik nem is lesztek, hátha megnyugszik. Bár nem tudom pontosan mi a helyzet. A lényeg, hogy ne hagyd, hogy a munkát rovására menjen.

2018. jún. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%
Teljesen téves nézőpont az, hogy a sértegetést megtorlatlanul lehet hagyni. Így hogy kétszer akkora vagy, üsd gyomorszájon, ezzel jár jobban. Ha egy nagy állat sértegetne, akkor kellene róla hangfelvételeket készíteni, fönökhöz vinni, jegyzökönyvet írni... Akkor kirúgnák, de erős, jószívübb ember, egy girnyó kollégát elöször simán csak neveljen maga...
2018. jún. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy gyomorszájon üsd, mert azzal megjárhatod. Tudod, nem vagy profi boxoló, ő se, viszont ha elszalad látleletet vetetni, akkor azzal nagyon megütheted a bokád, és egy jó darabig nem lesz gondod se a munkával, se semmivel egy hűvös cellában, a sötétben,
2018. jún. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%

Ha kettesben csapodnmeg nincs rá bizonyíték, hogy nem magát csapta meg.

Látlet: ez fizikai sérülést nem okoz, még egy kis véraláfutást sem,


A könnyű testi sértés magánvádas, azaz rendőrség nem nyomoz, ügyészség nem képvisel vádat. Kapásból bírósághoz fordulhat, képviselheti a vádat bíróságon.

2018. jún. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs megoldás, akkor beadom a papírokat és lépek le mint a huzat.


Engem speciel valahova mindig felvesznek, annyira nem érdekel ha mennem kell valami idióta társaság miatt.

2018. jún. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, a furcsa az, hogy a vezetőség megtesz mindent, hogy magukhoz ragadják a munkavállalókat, mert eléggé hiányzik a munkaerő, de a kollégák meg úgy vannak vele, megint egy újabb jött-ment.

Tovább nem gondolkodnak, hogy esetleg a vezetőség értesülést kap egy-két konfliktusról.

Mondjuk kirúgni nem akarnak, nem mernek, tehát mindent megtehetnek az alkalmazottak szinte.

(kamionos cég...)

2018. jún. 16. 09:53
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk sorkatonaként tanították meg saját szakaszunk rendes tisztesei, hogy konfliktusokban a meghunyászkodás nem jó, akivel problémád van az után menj be a WC-be és csapd meg. (Nem a tisztesek bunkóztak, mert féltették a csontcsillagaikat, meg nekik egyébként is adtak cigit, piát szabiért, hanem az öreg katonák).
2018. jún. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!