Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 40. 000 ft munkabér elmaradásé...

40. 000 ft munkabér elmaradásért kettő hónapja bejárkálni egy munkahelyre-az ilyen főnök az ember egyáltalán?

Figyelt kérdés

Technikai dolgozó kirúgták (szépen fogalmazva leépítették) még áprilisban, de utolsó bérével tartoztak neki, mivel részidős volt, ez kemény 40.000 ft lenne. Úgy küldték el hogy azt mondták 1-2 hét és jöhet a pénzéért. Ez volt áprilisban most június vége van, a 40.000-et azóta se kapta meg, vagy 10x járt benn, a főnök többnyire letagadtatja magát azt kell hazudni hogy nincs benn, vagy ha ez nem működik mert a szegény takarító látta bemenni a főnököt az épületbe, akkor meg nem ér rá a főnök. Két hónap alatt se ér rá, két hónapja megy a huzavona a szaros 40.000-ért.

Az ilyen emberek azok anyától születtek? Egy 65 éves takaírtónő szaros 40.000-ével szórakozik két hónapja és képes letagadtatni magát hogy ne kelljen odaadni??

Ez anyától született? Komolyan azt fontolgatom hoyg én a saját zsebből odaadom (persze közöm hozzá semmi), mert ezt annyira szánalmas hogy szavak sincsenek rá!


2018. jún. 24. 11:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

A dolgozó hibája. Utolsó munkanapon ki kell kérni az iratokat az elmaradt bérrel együtt.

Utána már hiába reklamál bármilyik fél is.

2018. jún. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Eleve fals hozzászólás, mert nem utolsó napon hanem utolsó munkában töltött napot követő 5 napon belül ld vonatkozó jogszabály.

A másik meg egy gyakorlati meglátás. Neked felmondanak, közlik akkor jöbő héttől nem kell jönni, de pénzt nem adnak.

Azt mondják majd 1 -2 hét.

Te mit teszek? Mit tehetsz? Azt mondod ide a pénzt de most?

ÉS ezzel mit érsz el? Semmit. Ha nem adják, nem adják.

Mit tehetsz? Semmit.

Nem írod alá a kilépő papírokat? megteheted de pénzed akkor se lesz ha nem adnak.

2018. jún. 24. 11:16
 3/20 anonim ***** válasza:
88%
Valóban, a dolhhozo a hibás. Ok, egy alkalommal elmegy az, hogy bemégy és nincs pénz. A második alkalommal be se kellett volna menni, egy tertivevenyes levelet kellett volna küldeni benne azzal, hogy 8 napon belül utálja a számládra a pénzt, ellenkező eseetben munkaügyi bíróság. Ennyi
2018. jún. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

"hogy 8 napon belül utálja a számládra a pénzt, ellenkező eseetben munkaügyi bíróság. Ennyi"


Háááát..... 40.000-ért még én se mennék munkaügyi bíróságra....

helyette vennék egy üveg kromofágot és vétetlen végiloccsantanám a főnök épület előtti kocsiján....

aztán csak elgondolkodik a parasztja...

csak azért írom ezt mert tavaly nyáron valaki a főnök kocsiját éjjel alaposan megöntözte kromofággal...

biztos nem ok nélkül.

2018. jún. 24. 11:20
 5/20 anonim ***** válasza:
Munkaügyi perre kell vinni a dolgot mielőbb!
2018. jún. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

újra leírom 40-ért még én se... pedig én már pereltem volt cégemet, de ennyiért még én se perelnék.

minek. olyan mennyiésgű utánajárást igényel hogy inkább vesszen a 40. nem éri meg.

2018. jún. 24. 11:22
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ezt így kell csinálni, ha nem tetszik, nem akarsz utána járni, akkor -40.000.

Te jársz sz.rul, nem a főnök :-D

2018. jún. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

"Te jársz sz.rul, nem a főnök :-D


"


De a kérdés igazából az hogy lehet olyan patkány valaki hogy egy 65 éves templom egere takaírtónő szaros 40-ével szórakozik.

Mikor neki ez mellényzseb kategória,

Most vett új kocsit pár hónapja 8misiért.

És akkor 40.000-el szórakozik.

2018. jún. 24. 11:29
 9/20 anonim ***** válasza:
72%
Nem igaz, hogy nem vágjátok, hogy ez a munkaügyis kamutroll. Amíg lesz, aki eteti, továbbra is nyomja itt a kitalált hülyeségeit.
2018. jún. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Pontosan erre megy ki a játék, szros 40 ezerért nem fog a dolgozó ugrálni. Amíg nincs komoly retorzió, ez nem fog változni.
2018. jún. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!