Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van lehetőség egy-kettő nap...

Van lehetőség egy-kettő nap szabadságra a három hónapos próbaidő alatt?

Figyelt kérdés

2018. jún. 26. 16:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden jogi lehetoseg megvan ra es a legtobb munkaltatonak semmi gondja nincs ezzel. Beszelj a fonokoddel. Ha pampog meg huzza a szajat, akkor az egy jelzes azzal kapcsolatban, hogy jo helyen vagy-e egyaltalan.
2018. jún. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi ☺
2018. jún. 26. 16:20
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Simán kérjél fizetetlen szabit az első hónapban, akár több napot is.
2018. jún. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Nekem volt, mégpedig úgy, hogy már a belépéskor közöltem a főnökkel, hogy még az állásinterjú előtt egy bizonyos napra le lett fixálva egy időpont. Tehát vállalom az elsejei kezdést, de 7-én nem tudok menni. Vagy ha ez nem jó, akkor 15én lépek be vagy kövcsi hónapban.
2018. jún. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%

Az éves alapszabadság 20 nap, ez hónapokra visszaosztva havi 2 munkanap jár, minden ledolgozott!!! hónap után! Tehát minimum egy teljes hónapot végig kell dolgoznod a próbaidőből, hogy 2 nap fizetett szabadságra jogosult légy!


Akár jó a főnököd, akár pampogós (ahogy itt írta valaki előttem!), ha nincs meg a ledolgozott hónapod, a főnök nem adhat ki többet, csak amit a törvény enged!

2018. jún. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
A Munka törvénykönyve csak azt rögzíti, hogy mi az amit minimum kell adni a dolgozóknak, de a munkáltató a dolgozó javára simán eltérhet. Megelőlegezheti az éves szabit, max. felmondáskor utolsó fizetésben korrigálja.
2018. jún. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy vizsgám még az első hónapban, tök rendes volt a főnököm mert nem is az éves szabiból vonta, hanem rendkívülit adott.
2018. jún. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#5 Dehogy is a legdolgozott hónapok után jár! Szép is lenne! És mi van, ha valakit határozott idővel csak 1 hónapra vesznek fel dolgozni? Akkor ő nem mehet szerinted szabira egyáltalán? :P Időarányosan mindenkinek jár a szabi, próbaidő alatt is, akár a legelső naptól is! Én ismerek olyat, aki úgy "kezdett" az új munkahelyén, hogy az első 2 napja szabi volt. :D
2018. jún. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Vajda Gábor ***** válasza:
Én is megkaptam a 10 napot pedig most léptem be.Szépen kell közölni mielőtt beléo az ember pláne ha már ki van fizetve egy nyaralás mint nálunk.Időarányosan úgyis van egy szabi az aktuális évre majd abból levonják.Ha nem értik meg akkor mást se.Ha meg elfigadják jó helyen vagy...😊
2018. jún. 28. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok!

Új dolgozónál, különösen a próbaidő alatt, amikor gyakorlatilag akár egyik napról a másikra is elmehet az a dolgozó a cégtől, nem szeretnek, nem szoktak kiadni több szabadságot, mint amennyi a ledolgozott hónapok alapján jár.

Ha esetleg hamarabb távozik a dolgozó, és nem lesz annyi munkabére, hogy a többletet visszavonják tőle, akkor a cég nagyon meglehet, hogy bukta!


Több éves dolgozó esetében nincs ilyen gond, + ha már olyan jogviszonyban van, hogy felmondási idő letöltéséhez kötött a távozás, de a próbaidős esetében nem szoktak annál többet kiadni!

Ha mégis megteszik, ki tudja, esetleg pénzük bánja.

2018. jún. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!