Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Reális cselekvési lehetőség...

Reális cselekvési lehetőség ha a munkáltató átvert a próbaidő utáni bérezéssel?

Figyelt kérdés

Ahova jelentkeztem így szólt az álláshirdetés, el is van mentve: próbaidő alatt btto 180.000 havi bér, próbaidő után automatikusan 250.000 a havi bér.

És ez hangzott el az állásinterjún is (csak annak nincs írásos nyoma)


2 hónap próbaidő volt,én a 6. hónapja vagyok itt már véglegesítve, nem kaptam soha 250 bttot, maradt a 180 btto.

A cégnél azt mondják erre ők ilyet sose ígértek szerződéses formában.

Abban nem is, de ott az álláshirdetés amire jelentkeztem. De az szerintük semmit se jelent az a lényeg ami a szerződésben van.


Reális cselekvési lehetőség? Kalap kabát vagy van más is?


2018. máj. 24. 12:32
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
4 hónap UTÁN most jutott eszedbe feltenni ezt a kérdést? Akkor kellett volna szólnod a munkaadódnak, MIELŐTT aláírtad volna a véglegesítést!
2018. máj. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
45%
Napi munkaügyis kamu.
2018. máj. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

" MIELŐTT aláírtad volna a véglegesítést!"


Semmit se írtam alá sima határozatlan szerződés melynek első két hónapja próbaidő, és próbaidő + 1 nappal minden aláírás stb nélkül automatán átvált nem próbaidősbe.

2018. máj. 24. 14:10
 4/30 anonim ***** válasza:
Mert Magyarországon csak így dobálják a határozatlan idejű szerződéseket?
2018. máj. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
40 elmúltam voltam már ezer helyen soha mással nem találkoztam csak határozatlannal. határozott idejű helyre max anno diákkoromban a nyári szünidő alatt mentem nem is mennék ilyenbe bele
2018. máj. 24. 15:25
 6/30 anonim ***** válasza:
92%

Nem hiszem, hogy kamu lenne. Jártam én is így.

Jelentkeztem a munkára, az interjún megmondtam, hogy a 280.000 nettó az alap, amiért dolgozom. Azt mondták próbaidő alatt nem adnak ennyit, utána újratárgyaljuk.


Én a próbaidő lejárta előtt 1 héttel mentem, hogy akkor majd a véglegesítésnél írjuk szépen át az összeget. Azt mondták nem megy, ezért a pozícióért ennyit tudnak adni. Szóval én szépen kivettem 1 hét betegszabit és elmentem 1-2 állásinterjúra.


Amikor visszamentem, akkor leadtam a kocsikulcsot, a céges telefont és közöltem, hogy ennyi volt, ne nézzenek hülyének. Persze megkérdezték hogy miért és megmondtam, hogy mert átcsesztek, így nekem sem kell korrektnek lennem. Ők azóta sem találnak embert, én viszont a dupláját keresem annak amit adni akartak.

2018. máj. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Tehát akkor az van amit írtam az elején kalap kabát.
2018. máj. 24. 15:30
 8/30 A kérdező kommentje:

"Azt mondták próbaidő alatt nem adnak ennyit, utána újratárgyaljuk."


De akkor téged át se vertek te nem kapták konkrét ígéretet, csak azt h újratárgyaljátok.

Nem mondták hogy ennyi meg annyi lesz.

Nekem mondták sőt le is írták.

2018. máj. 24. 15:42
 9/30 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a nagyfőnök, hogy a próbaidő után megkaphatom a fizetést amit kértem és újratárgyaljuk. Azt mondtam nekik is, hogy ha akkor megmondja, hogy nem adják meg az összeget amit kértem, akkor oda sem megyek dolgozni.

Ezért (is) voltam átverve...


Neked is azt tanácsolom, hogy keress más helyet!

2018. máj. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Jól elbeszélgetsz saját magaddal.


Mellesleg irígylésreméltó dolog, hogy Nyugat-Európával szemben Magyarországon ilyen bőkezúen osztogatják a határozatlan idejű szerződéseket, hogy mindjárt úgy veszik fel az embert, sőt még válogatni is lehet a munkahelyek között.

2018. máj. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!