Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 8 általánost végzett emberrel...

8 általánost végzett emberrel tényleg így bánnak vagy ez tévhit?

Figyelt kérdés
Nekem nincsen érettségim és alig dolgoztam még. Mindenhol azt olvasom, hogy lenézik, csicskáztatják őket, a gyárban rabszolgasorsuk lesz, vannak köztük romák, "lerobbantak" és a közmunkások óvódásként viselkednek. A legtöbb alkoholista vagy hajléktalan lesz a legvégén. Gyárba akarok menni operátornak vagy csomagolónak. Érettségit képtelen vagyok letenni, mert nehéz. Félek a sorsomtól... 30/F
2018. jún. 28. 17:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Velem diplomával és egy szakmával is úgy bánnak, mint a kutyával
2018. jún. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
ez nemígy van, a személyiséget nézik, meg a viselkedést, tehát ha normális vagy, be tudsz illeszkedni, ha nem, akkor számíthatsz a megvetésre
2018. jún. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
Tényleg így bánnak... Kimondod, hogy 8 általánosod vagy és már is hülyének vagy bélyegezve. Egyébként tanulni sose késő
2018. jún. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%

Ez munkahely kérdése.

Egyik ismerősöm egy gyárban dolgozik. A 8 osztályt 18 évesen végezte el, négyszer bukott.

A gyárban viszont 4 éve ott van, előléptették úgymond trainernek és nettó 350 ezret keres. Ami nemcsak vidéken, de országos viszonylatban is szép összeg szerintem.

2018. jún. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően nem végzettség kérdése, tudnék jópár példát és ellenpéldát is mondani.

Viszont az kétségtelen igazság, hogy akinek behatároltabbak a lehetőségei, azzal könnyebben tudnak szemétkedni, és annak, akinek 8 általánosa van, a lehetőségei jóval behatároltabbak, mint mondjuk egy főiskolát végzett embernek. Persze, ez nem aranyszabály, de azért igen gyakran ez az elv szokott érvényesülni.

2018. jún. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
Az érettségi nevetségesen könnyű!
2018. jún. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
15%
Hát ha tudod mi az a kapitalizmus, akkor érted hogy mindenkit csicskáztatnak.:D
2018. jún. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%

Apukám figyelj már.


A gyár az eleve olyan hely, amúgy vannak ott diplomások is, szintén "csicskák".


Fizetés nevetséges, munka egyre több, napról napra több, ilyen helyre inkább nem mennék.

2018. jún. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%

Ne menj csomagolónak. Operátornak se. Unokabátyám nem fejezte be a szakmunkást se. Fém-megmunkáló cégnél dolgozik, két műszakban többet keres,mint én a diplomámmal.

A jól fizető munka megtalálásához nem érettségi kell, hanem gógyi.

Amúgy a helyesírásod és a fogalmazásod alapján lehet, hogy meg kellene próbálnod az érettségit is.

2018. jún. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi olyan nehez az erettsegiben?:DDD Ha ennyire nem vagy kepes, ne felj a sorsodtol, siman kalkulalhatsz az eselytelenek nyugalmaval.
2018. jún. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!