Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek mi hajtja előre a...

Szerintetek mi hajtja előre a dolgozót a munkájában? Milyen motivációs eszközöket ismertek?

Figyelt kérdés
2018. jún. 30. 10:50
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
27%

Kizárólag a Te hibád, hogy tehetetlenül beletörődő és sajnálkozó vagy.

Szidod a munkáltatód, szomorkodsz az életed miatt...

Az osztrák határ mellett, egy gyönyörű faluban (Velemben) 45 000 forintért (!!!) adunk ki házat ebben a pillanatban is, 1500 négyzetméteres telekkel.

Ideköltözve egy héten belül már lehet dolgozni Ausztriában, 15 perces autóútra 1200 euróért (+13.-14. havi), vagy éppen egy szombathelyi gyárban 200 környékéért, szintúgy 15 perces autóútra.

Ott apám ad ki lakást, 70-et kér érte...

Még azt sem mondhatod, hogy nincs miből elindulnod, 2-300 000 forintból új életet lehet kezdeni.

Nincs lehetetlen, csak tehetetlen.

2018. jún. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
27%

Hol volt pénztáros? Egy 8 órás Tesco-pénztáros nem nagyon visz haza 130 alatt, túlóra/pótlék mindig van +TAB.

Illetve minimálbér feletti bruttó.

2018. jún. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
18%

"Még azt sem mondhatod, hogy nincs miből elindulnod, 2-300 000 forintból új életet lehet kezdeni."


Te most viccelsz nyilván... 300.000 ??? Mégis miből?

Még 30 sincs feleslegben nem 300!

2018. jún. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:

"Hol volt pénztáros? Egy 8 órás Tesco-pénztáros "


Egy józsibácsivegyesboltja kategóriás helyen.

A helyi lidl csókos alapon működik, oda be nem kerülsz ismeretség nélkül. más meg nincs csak szutyok kisboltok ahol nem keresnek embert vagy ha keresnek feketén. Oda meg nem.

2018. jún. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
27%

Mi az hogy nincs más? Meg is érdemlitek b aszki, hogy kizsakmányoljanak titeket... 10 forintot nem adnék nektek.... hol elsz afrikában? Na ott nincs más....

Az ember mobilis... 500 km sincs egesz Magyarország, sőt környékünkön ingyen szállást kapnak a dolgozók, és túlórákkal bőven 200 felett... tehát nem nincs más, te vagy egy lista disznó, aki 10 forintot nem érdemel....

2018. jún. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
23%

Aki akar, tud pénzt keresni, még egyszerű alkalmazottként is, ebben nem is nyitok vitát.


A legjobb példa: egy hónapja festettük ki a házat egy nagyobb tatarozás keretében, 80 000 forint volt festék ára, 570 000 forintot fizettem FEKETÉN, 3 napot dolgoztak ketten.

Gyönyörű, igényes munkát hagytak, egy nap csak azzal ment el, hogy mindent letakarjanak, nem lehet belekötni.

Nade számoljátok ki, mennyit kerestek, én inkább nem is tettem...



Éttermet üzemeltetünk, a kinti asztalokat tavaly csiszoltattam és lakkoztattam le, szintén feketén kihívtam az asztalos ismerősöm, 32 000 forintot (2 ezer volt a benzin) kért az egynapos munkáért, csiszolót hozott, lakkot én vettem.

Baráti áron és feketén, ismétlem, úgy, hogy nagy nehezen vállalta csak el, győzködni kellett.


Most nézem, hogy már megint hová emelik a pesti taxi árakat, 700 forint, hogy egyáltalán beszállsz, erre még rájön a brutális kilométerdíj.

Mennyit rakhatnak el?


A klímát egy ember szerelte fel úgy, hogy én segítettem neki, kétszer néhány órát jött ki- igaz, ő nem feketén- ott is 30 000 forint felett volt a honoráriuma.


Étterembe szakácsot már 250 alatt nem találok 2 nap munka- 2 nap szabad munkarendbe, a 2 nap közötti éjszakára szállással és értelemszerűen étkezéssel.


Takarítót (bejárónőt) itt már nehezen találsz, Ausztriába ingáznak, 7-8 eurós órabérért.


Az öreg bácsi, aki piálás mellett eljárt hozzánk kerti munkákat csinálgatni, 800 forintot kért óránként és néhány sört, itt már úgy kellett éreznünk magunkat, hogy szívességet tesz, annyi helyre hívják szőlőbe, kertbe, ide-oda.

2018. jún. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
23%

Sorolom tovább.

Volt munkavállalónk a semmiből, hitelből letette kamionra a jogosítványt és megtanult 200 szót németül, ma 2000 euró feletti összegért kamionos egy osztrák cégnél.

Ezért igazából semmit nem kellett tennie, akkora sofőrhiány van, hogy örültek a munkaerőnek, illetve, hogy kibökte: "Ich möchte arbeiten".

Egy kőegyszerű ember.

2018. jún. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
23%

Komolyan, kifizetem a vonatod és az elsó egy hónapnyi szállásod, 200 szót tanulj meg németül, kiszerezlek a szomszédos pékségbe (10 percre a határtól), 1200 euró kezdőfizetéssel felvesznek.

Csak egy évig add nekem a felét, utána semmivel nem tartozunk egymásnak.

Komoly ajánlat, én soha nem a levegőbe beszélek!

2018. jún. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
0%
A pénz ami motiválja a dolgozót, semmi más.Ha lenne pénze nyilván nem gürizne.
2018. jún. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:

Valahogy éreztem, hogy eltűnsz, pedig idáig percenként válaszoltál! :)

A lehetőség még áll, 1 hónap múlva költöznek ki az albérlőink, bebizonyíthatod, hogy nem lusta vagy!

2018. jún. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!