Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Közalkalmazottként?

Közalkalmazottként?

Figyelt kérdés
Közalkalmazotti viszonyban lévő 6 órás vagyok,eü.ben,technikai dolgozóként.Pár éve átkértem magam könnyebb munkakörbe,és az akkori főnök úgy írta meg a szerződésemet,hogy szűkség szerint helyettesítenem kell a régi munkakörömben.Na most ezt ki határozza meg,hogy mikor szűkséges?És ha én nem gondolom,hogy szűkséges?Ha azt mondja a mostani főnök,hogy helyettesítenem kell,és megtagadom,mit tehet?Kirúg,vagy másnap ne menjek dolgozni,Úgy hallottam,ha azonnali hatályú felmondást ad be egy közalkalmazott,akkor a munkahely követelhet tőle 2 havi bért,igaz?Kérhetném a szerződésem módosítását is,de biztos elállnak tőle,mert jó egy ilyen dolgozó akit ha kell bedobnak helyettesíteni,ami augusztusban be is fog következni.
2018. júl. 1. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Ma nagyon aktív vagy....
2018. júl. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyszerubb lenne más munkát keresned vagy gáz melo mellett tanfolyamra jarnod hogy lass remenyt arra hogy lelépsz.

A szerodesen alairas előtt kellett volna kattognod

2018. júl. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Aktív bizony.
2018. júl. 1. 13:47
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha úgy mondasz fel azonnali hatállyal, hogy a munkaadód megsértette a jogaidat vagy törvényszegésre kényszerített, akkor nem követelhet tőled semmit. A rendes felmondási idő 30 nap, közalkalmazottaknál úgy tudom, 60. Ha nagyon nagy gondot jelent neked a helyettesítés és mindenképpen távozni akarsz a jelenlegi helyedről, beadhatsz rendes felmondást is, majd táppénzre mész (ennek az összege persze kisebb, mint a fizetésed, de 2 hónapod van másik állást találni, amíg ugye jövedelmed is lesz, bár a megszokottnál alacsonyabb, és semmiképpen sem követelhetnek tőled kéthavi bért.) A táppénz ideje beleszámít a felmondási időbe. Egészségügyi dolgozóként hamar fogsz másik állást találni.
2018. júl. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ritka nagy hülyék vagytok hogy nem veszitek észre hogy ő a kamutroll
2018. júl. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok kamutroll! Ha nem tudsz segíteni a kérdésemben tünj innen.
2018. júl. 2. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!