Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tesco kasszában durva többlete...

Tesco kasszában durva többletet csináltam. Lehetnek következményei rám nézve?

Figyelt kérdés

Diákmunkásként ma voltam második alkalommal kasszában. A rovancs szerint nap végére több, mint 4300 forint többlet volt a kasszában mint kellett volna, tehát valakinek/valakiknek rosszul adtam vissza. Ez ugyan sokkal jobb annál, mintha ugyanezt hiányként produkáltam volna, de ez is tévedésnek számít. Számíthatok retorzióra többlet miatt?


Légszíves olyan írjon, aki valóban belelát a dologba.



2018. júl. 3. 23:24
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Bnőm postán dolgozik, csinált már 10 ezres hiányt is, a hiányt minden esetben kifizettették vele. A többletről írtak egy jegyzőkönyvet és kész. Bnőm a jegyzőkönyvíráson kivul mást nem érzékelt, ha többlete lett. Tesconál nem tudom, hogy hogy működik, de én nem aggódnék miatta.
2018. júl. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mikor én tescóban diákmunkáztam, volt egyszer ekkora többletek. Csak szóltak, hogy figyeljek már azért oda, nem lett bevőle semmi, szóval ne aggódj.
2018. júl. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek!
2018. júl. 5. 12:56
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát ja. Majd hülye is lenne a cég ezért valakit megbüntetni. Ha viszont te akár 2 ft-tal is megkárosítod, akkor meg nézhetsz.... :D

Gondolom "A Tesco" emiatt nem fog rosszat álmodni...

2018. júl. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha még aktuális: valószínűleg utalványt készpénznek ütöttél. Ezt a főpénztár ki tudja kalkulálni, s ha csak ez a hiba, akkor nincs semmi gond. Ha pedig tényleg készpénzes többleted van, nyilván baj nem lesz belőle - ilyenkor szépen nyugalom van a főpénztár részéről. A hiány esetében 1500 a limit, vagyis ha annál kevesebb hiányod van, nem történik semmi, de ha már 1510, akkor azt levonják a fizetésedből.


Akár neked, akár másnak ha van kérdése, írjatok nyugodtan!

2018. júl. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi az infót! Azóta már én is tudok erről az -1500 Ft-os limitről. Egyébként nem valószínű, hogy utalvány miatt keletkezett a többlet, mert azt a pénztári kimutatáson mindig külön ellenőrzik. 100% hogy készpénz többlet volt, de nem lett semmilyen következménye.
2018. júl. 29. 04:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!