Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ezért hülyeség lenne oda...

Ezért hülyeség lenne oda jelentkezni munka vállalónak, ahol "minőségi" szakmai oktatást nyújtottak?

Figyelt kérdés

Nem tudok elhelyezkedni sehol se, mert nem csináltunk semmit, az iskolába hiába a szóltam, nem érdekelte őket, és az iskola is hasonlóan színvonalas volt iparkamrához meg későn mentem be már nem lett volna értelme máshova átmenni. Meg a kamarával is jóba voltak, pályaválasztási kiállításokra jártak. Gyakorlati helyen azzal fenyegettek, ha szólunk valakinek, vagy történik valami és belekeverjük a céget elbúcsúzhatunk a szakmunkás vizsgától.

Állami cégnél voltam gyakorlaton, önálló-munkavégzés a feltétel az álláshoz, lehet a jelentkező személy pályakezdő is. De a gyakorlat abból állt, hogy dolgozni kellett bementünk tv-t nézni, valamikor hazaküldtek már mikor bementünk, raktárat pakoltatták velünk, meg a műhelyt is mi takarítottuk, mikor nagyobb munka volt, akkor is hazaküldtek olyan helyekre mászattak be ahova az oktató nem ment le mert túl retkes volt. Egy sisakot nyomtak a kezembe, pormaszkot nem kaptam és úgy kellett a fapadlózat alatt végig menni a nagy dzsuvába ami után még napokkal később is prüszköltem. Jelentkeznék hozzájuk, önéletrajzba beleírom még, hogy gyakorlaton is náluk voltam. Aztán mikor odakerülök elmondom, az itt leírtakat, aztán megnézem a reakciójukat, lehet nem vesznek fel, de legalább más emberek jövőjét nem teszik tönkre.


2018. júl. 4. 10:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Ne nézd hülyének őket, ha ott voltál gyakorlaton, akkor nyilván pontosan ismernek, hisz nap mint nap oda jártál, és persze azt is pontosan tudják - hogy is ne tudnák, megint írom, nem ostobák, meg nem is amnéziásak - hogy nem úgymond szakmai munkát végeztél, ergó úgymond kifejezetten szakmai gyakorlatod se lehet.


Én annyit írnék, hogy náluk voltam gyakszin, és aki közvetlen főnököd lesz, nos neki (és csakis neki) mesélném el részletesebben, hogy ez volt, ezért és ezért "nem tudsz úgymond semmit",amit egy rendes helyen egy egykori gyakornoktól teljesen elvárhatnának, sőtmitöbb megkövetelhetnének, ha a munkáltató, őt visszavenné a pályázók közül munkavállalónak, mert itt sajnos nem vették komolyan az illetékes - akkor már - kollégák, munkatársak a gyakornokok betanítását.


Amúgy nekem is az első munkahelyemen az első három hét betanulás medenceőrzéssel telt (medenceőri pozícióban) az egyik hazai gyógyfürdőben, holott irodai adminisztrációs feladatkörre kellett volna felkészítenie.

2018. júl. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!