Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi történik ha nem megyek be...

Mi történik ha nem megyek be a 3. Próbanapra?

Figyelt kérdés
2 napot ledolgoztam próbanapon. 10 órát dolgoztam mindkét nap. Elvileg fizetős, de mindkét nap azt mondták, hogy "majd holnap" megkapom. Hát az a helyzet, hogy ott derült ki sokminden, ami a hirdetésben nem is úgy volt leírva. A munka több, a fizetés kevesebb. De beszelt össze-vissza a főnök. Mást kellett csinálnom teljesen, mint amit mondott.(Más pozícióban voltam) Viszont úgy voltam vele, hogy tapasztalatszerzesnek jó lesz, hiszen nem varhatok jót, ha a rosszat nem vállalom el. De amikor 12 óra munka után hazaertem 11kor és már úton kéne lennem a következő 12 órás muszakomra akkor éreztem, hogy nekem ez nem fog menni. És tenyleg nem bírtam elindulni. Hosszutavon nem bírnám, többször atvertek már a naivsagom miatt. Itt se volt tiszta sokminden. Az sem érdekel, ha nem kapok fizetést az elmúlt 2 napra ( úgy érzem amúgy se kaptam volna meg). Csak nem akarok oda többet menni. Nem vagyok hülye, tudom, hogy sehol nem leanyalom dolgozni, dolgoztam már máshol is 12 órában, de legalább volt időm a két muszak között aludni, és korrektek voltak velem tehát én is úgy álltam hozzá. Ezt viszont nem akarom. Nem írtam alá semmit. Lesz valami abból, hogy nem mentem be ma? Azon kívül, hogy mit fognak gondolni, mert hangoztattak, hogy nagyon számítanak ram ma is. Ami még baj, hogy nincs meg a főnököm száma se. Nem tudok szólni. Ez mondjuk elég kellemetlen.
2018. júl. 6. 05:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

ha nem irtál alá semmit akkor nem hiszem hogy bármi gondod lenne belőle..

de ha pl. adtál meg tel. szämot akkor meg lehet hivogatni fognak. ės akkor meg jobban jársz ha ezt megelőzöd es szolsz.

2018. júl. 6. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Na koat 10, vagy 12 órát dolgoztál😒?
2018. júl. 6. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Crisopher ***** válasza:
81%

Ezt a helyet sürgősen felejtsd el. Nagyon gázos, nézzük mi miatt:

A fizetés kevesebb, a munka több mint ami a hirdetésben szerepelt. - Tehát nem voltak korrektek.

Elvárják, hogy 3 nap egymás után 12 órázz. - Kérdés, hogy vajon a munkaidőkeretet betartják-e vagy folyamatosan ki akarnak használni.

Nem írtál alá papírokat. - Magyarul feketén dolgoztál.


Hívd fel őket és mondd meg hogy nem vállalod. A pénzt vagy kifizetik, vagy nem. De lehet el fogják trükközni mivel nincs papír.

Ilyen simlis helyen nem szabad dolgozni.

2018. júl. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom miben egyeztetek meg, gondolom szerződést se írtál alá, nincs a kezedben. Ha esetleg mégis van, akkor nézz bele megbeszéltetek e próbaidőt, vagy szóban letárgyaltátok e.

Ilyenkor érdemes elgondolkodni, hogy a próbaidő nem csak a munkáltatót hozza kedvező helyzetbe, hanem te is felmondhatsz azonnali hatállyal.

Ha nem írtál alá semmit, akkor hívd fel őket, mondd meg, hogy azonnali hatállyal felmondasz. Ők elmondják a szokásos maszlagszövegüket, és kitérnek a fizetés részére.


"A munkaviszony felmondással történő megszüntetésekor legkésőbb az utolsó munkában töltött naptól, egyébként legkésőbb a munkaviszony megszűnésétől számított ötödik munkanapon a munkavállaló részére ki kell fizetni a munkabérét, egyéb járandóságait, valamint ki kell adni a munkaviszonyra vonatkozó szabályban és egyéb jogszabályokban előírt igazolásokat."

Tehát a felmondásod után öt napon belül meg kell kapnod a fizetésed legkésőbb. Ha az után se kapod, fogj gyanút.


Ha érdekel a pénzed, de nem kapod meg, vagy nem érdekel, de érdekelni fog, akkor három éven belül nyújthatod be a kereseted, de papírok híján inkább fizessenek ki most, szóval most rendezz cirkuszt, két nap pénz az azért (nem tudom mennyi az órabéred, nézzünk egy ezer ft-osat) 14k. Tehát olyan 10k-ról nehogy már lemondj, azért megdolgoztál.

2018. júl. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
elfelejtettem, hogy 12 óráztál, szóval az olyan 16 k készhez kapva ezer Ft-os órabérrel.
2018. júl. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
32%
A pénzt azt szerintem nem fogod megkapni mivel hivatalosan nem is dolgozol ott.
2018. júl. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

A helyedben bemennék! :) Ez csak természetes! :)

Miért?

Azért mert azzal kezdeném, hogy a pénzemet szeretném most megkapni, mivel az ebédszünetben utalnom kell.


Amennyiben nem kapod meg azonnal(nem vársz a nap végéig), akkor szimplán pihengetsz ott. Nem csinálsz semmit.


Így arra az egy napra ha mégsem fizet, megszivatod mert aznapra nem talált megint egy balekot, aki ingyen vállalja.


Persze kilátásba helyezhetsz egy azonnali feljelentést is.

2018. júl. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Menj be,mondd azt hogy rosszul voltál reggel.Kérdd el az előző 2 napi pénzt,azonnal,nem vársz nap végéig.Ha nem kapod meg jelentsd a megfelelő szervek felé.
2018. júl. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!