Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek ha nem akarok...

Mit tegyek ha nem akarok dolgozni de sajnos muszáj?

Figyelt kérdés
Mivel nem vagyok okos nincsenek jo kepessegeim ezért csak betanitott munka jöhet szóba. Szerintem még meghalni is jobb lenne csak az a baj mindig is féltem a haláltól illetve attol milyen módon következik majd be. De élni se akarok mar.

2018. júl. 25. 11:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
28%
Okos embereknek is alakulhat úgy az életük,hogy betanított munkát kell végezniük- és élnek... Vagy úgy gondolod kutya köteles valaki eltartani Téged mert Neked derogál a két kezi munka? Inkább meghalnál mert fel kell emelni a sgged a gép elöl- gondolkodjál hány ember van aki a gyári melót is csinálná de nem tudja mert pl fogyatékkal élő? Vagy a halálos betegek? Úgy gondolom nézz magadba és gondolkodj el az élet értékén.
2018. júl. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Valami olyan munkát kellene végezned amit élvezel! Amit örömmel végzel és látod,hogy a munkádnak van eredménye.
2018. júl. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Meg a halálos betegeknek is jobb mert legálabb ők meghalnak, en meg még szenvedhetek vagy 50 évig minimium. En nem akarom hogy eltartsanak de szenvedni se akarok nem tehetek róla hogy nem vagyok okos. En nem kérem ezt az életet de mondom felek a haláltól is a fájdalomtól. Legszívesebben felrobbantanam magam valahogy az gyors es fajdalommentes.
2018. júl. 25. 11:50
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Te sem láttál még halálos beteget.. A képességek egy dolog, amikor valaki szakmát tanul az érdeklődés fontosabb. Mi érdekel? Rengeteg kepzés van, ezek nem feltétlenül nehezek. Az egész csak elhatározás kerdése. Neten keress képzéseket, biztos találsz valami jót.
2018. júl. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Duenna ***** válasza:
0%
Egyszerű: tedd azt, amit leírtál. Jobb lesz neked.
2018. júl. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Pedig nem muszáj. Rengetegféle lehetőség van még ezen kívül, de valamit mindig fel kell adni az addig megszokott életedből. Itt a környékünkön van pár állandó hajléktalan, évek óta látom őket, minden nap végigjárják a várost kukáznak, gyűjtögetnek, eladják. Bontandó, üresen álló házakban alszanak, nem tudom hányszor és hol fürdenek. Ruhákat rendszeresen cserélnek, téli sapkájuk is van, ezeket mindig osztanak rászorulóknak, zsákszámra vannak használható, meleg holmik. Kajával is hasonló a helyzet, aznap vagy előző nap lejárt ételeket osztanak. Emellett el lehet menni alkalmi munkákat vállalni, kertészkedni, gyümölcsöt szedni, napszámba, órabérbe, bedolgozni darabbérbe, alapot ásni, fát vágni, betontkeverni. Üveget szoktak még visszaváltani. Legtöbbnek van bicaja is, úgyhogy jó sokat visznek egyszerre. Ezekben nincs benne a kéregetés, és az amit kérés nélkül is kapnak, mert tényleg, itt élnek köztünk, és a szemünk láttára pusztulnak le, nem mindenki bírja ezt figyelmen kívül hagyni. Biztos vannak akik önhibájukon kívül jutottak ide, de olyanok is akik tudatosan választották ezt az életformát, pontosan azért amiért te sem bírnád a betanított munkát, tanulni sem akarnak, és terveik sincsenek a jövőre nézve. Ez kb. azt jelenti, amit írtál, hogy nem akarnak élni. Aki élni akar, az tervez, célokat tűz ki, ha nem is magának, de másokért. Nem mondanám, hogy ettől egyiknek több értelme lenne mint a másiknak. Ugyan az a mókuskerék. Csak azt mondom, hogy választásod viszont van, nem kellene a körülményeidre hárítani mindent. Van aki tanyára megy állatokra vigyázni, kap kaját, szállást. Van aki külterületen faházazik és termelget magának, gallyakat gyűjt télire, kútból visz haza vizet az utca végéről. Van aki eltartási szerződést köt, idős embereket ápol. És ezek még mind olyan önként választott nem rabszolgamunkás életformák, ahol nem kellett eladnod sem a tested, sem a személyiséged, és törvényt sem sértesz, nem lopsz meg másokat, nem csapsz be senkit. Tisztességes, felvállalható életutak.
2018. júl. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%
most akkor dolgozni akarsz, vagy kinyúvadni? döntsd már el!
2018. júl. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Olyan undorító ez az egész világ. Nem látjátok?? Egész bolygot irtani kéne.
2018. júl. 25. 19:40
 9/15 anonim ***** válasza:
Ugyan ez vagyok csak nekem még az is rátesz hogy szociális fóbia miatt nem bírom elviselni az embereket magam körül. A megoldásra még én sem jöttem rá egyenlőre.
2018. júl. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Próbáltad már jobbá tenni? Mondjuk magad körül, egészen kicsiben?
2018. júl. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!