Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akik kapnak borravalót munkáju...

Akik kapnak borravalót munkájuk során, kb. mennyit kaptok egy nap? Megtarthatjátok, vagy be kell dobni a közösbe?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi vagyok, nem tudom, hogyan működik a dolog. :)
2018. aug. 1. 19:48
 1/3 anonim válasza:
100%

Hétköznap 1-2ezerFt

Hétvége 3-4ezerFt

Megtarthatjuk.


Egy pizzafutár :)

2018. aug. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat! :)

Hű, én sokkal többre számítottam őszintén szólva! Én mindig igyekszem legalább 1-200 forintot adni, attól függően, mennyi apróm van, vagy mennyi a végösszeg.

2018. aug. 24. 17:46
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem az a pár ezer Ft egyáltalán nem kevés naponta. Ha azt vesszük, hogy a rendes fizetése összesen lehet olyan 5-6000Ft egy napra (nem tudom pontosan, de nehezen tudom elképzelni, hogy a pizzások minimálbérnél sokkal többet keresnének).

Manapság már sok helyen előre lehet fizetni netes rendeléskor. Én is úgy szoktam pizzát venni, és olyankor nem adok egyáltalán pénzt a futár kezébe. Van, hogy épp van valahonnan maradék apróm és tudok adni egy kis borravalót, de általában nem tartok itthon készpénzt, kártyával szoktam fizetni szinte mindenhol.


A kérdésre: én étteremben dolgoztam pincérként. Átlagosan 100-200 Ft volt nekünk is a borravaló asztalonként. Napi átlagot azért nem tudok mondani, mert nagyon változó, volt, hogy alig volt vendég egy nap, és volt, hogy úsztunk a munkában. Mi bedobtuk a közösbe, és osztoztunk rajta a konyhásokkal.

2018. szept. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!