Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 19 évesen muszáj végig dolgozn...

19 évesen muszáj végig dolgozni a nyarat?

Figyelt kérdés
Idén érettségiztem, és a nyáron eddig 5 hetet dolgoztam. De édesapám szerint igenis menjek csak még, ne itthon ücsörögjek.

2018. aug. 2. 06:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az érettségi után 5 hét nyári meló teljesen jó.

Feltéve, ha őszre már lesz dolgod. (Pl. fősuli)

2018. aug. 2. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Ha a szüleid anyagi helyzete olyan, akkor sajnos muszáj. Lehet, hogy arra gondolnak, hogy nem mindent tudnak majd neked biztosítani, és akkor jól fog jönni, ha van egy kicsivel több pénz a zsebedben....

(Gondolom, nem veszik el tőled)

2018. aug. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%

Igazából teljesen egyén függő. Én egy 3 napos balatoni nyaralást leszámítva elejétől a végéig heti 5 nap 10 órában csinálom. De teljesen meg tudom érteni azt is aki nem akarja.

Kérdés apád miért küld el. Család anyagi helyzete a rossz, vagy képes vagy egész nyáron otthon rohadni a lakásban anélkül ogy tennél bármit is. Mindkettő jó indok. Felnőtt ember vagy. Valamit csak kell csinálni. Megvan hozzá az erőd hogy jobbá tedd a környezeted. Miért ne tennéd?

2018. aug. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
12%

Azért ennyire ne játsszuk már a hattyú halálát az érettségitől :D 4 éved volt készülni rá. Tök jó duma ez a rápihenek az egyetemre, jaj kemény volt az érettségi meg a többi bullshit, de többre mész némi extra zsebpénzzel az egyetemre majd.

Úgyis lesz téli szünet, tavaszi szünet, egész biztos nem fogsz minden nap 8 órát sem bent ülni. Az utolsó 2 hétben maradnék már max otthon vagy mennék el egyet nyaralni meg otthon rekreálódni kicsit, de ennyi.

2018. aug. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
22%
Én 19 évesen egész évben dolgozom, bele ne halj
2018. aug. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
Nem. Az én lányom is 19 éves és sosem küldeném el dolgozni, majd megy magától, ha akar. Eddig még soha egy szünetben sem dolgozott, max. ha talált valamilyen önkéntes programot, ami érdekelte, akkor arra jelentkezett és ennyi. Én is mindig azt mondom neki, hogy a szünet az pihenésre, szórakozásra van és ezt élvezze is ki amíg van rá lehetősége. Ez nem jutalom, nem jár az érettségi után stb., hanem ténylegesen erre van kitalálva a szünet és nem arra, hogy az iskola befejeztével utána a kukoricában/gyárban robotoljanak a diákok. Én kifejezetten örülök neki, hogy ilyenkor normálisan ki tudja magát pihenni és van ideje a hobbijára, barátaira, mert az iskola és a tanulás rengeteg idejét elveszi, ami meg is látszik rajta, mert szerencsétlen tiszta stresszes és frusztrált. Szerencsére nem is szorulunk rá arra, hogy ő is pénzt keressen, tapasztalatot pedig majd később is tud gyűjteni, ha már több lehetőség közül válogathat.
2018. aug. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%
Nem kötelező, de nem látom mi benne a rossz. Legalább lesz pénzed.
2018. aug. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
27%
Én érettségi óta 5 éve minden nyarat végigdolgozok saját döntésból (6 éves osztatlanra járok).
2018. aug. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a maradék időt már elnyaralnám haverokkal, vagy akár egyedül 🙂


Otthon tényleg ne ücsörögj!!


És persze gondolom ősztől ismét padba ülsz majd. De ha nem, akkor a nyaralás mellett elkezdheted keresni az állandó munkahelyedet 🙂

2018. aug. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is most lett meg, én eddig pihiztem, nyaraltam,jövő héttől 4 hét meló aztán suli.
2018. aug. 3. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!