Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem tudok aludni amióta 3...

Szandra2019 kérdése:

Nem tudok aludni amióta 3 műszakban dolgozok mit tegyek?

Figyelt kérdés
3 hónapja dolgozom egyc gyárban 4 műszakban és az éjszakás hét után nem tudok visszaállni arra hogy nappal ne aludjak és hogy éjszaka pihenek. De már egy hónapja szinte délig alszok ha délutános vagyok és mikor délelőttös hét jön munka közben majd elalszok. Éjszaka ki van pattan a a szemem és nem tudok aludni. Valaki járt már így? Segítsetek, mit javasoltok. 20L
2018. aug. 20. 21:25
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat elírtam 3 műszakban és nem 4
2018. aug. 20. 21:28
 2/4 anonim ***** válasza:
67%
Ez nem csak nálad van így. Nagyon sok, műszakban dolgozók ezt nehezen viselik és hosszútávon a szervezet megsínyli.
2018. aug. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%

Én csak diákmunkaként csinálom másfél hónapig, most lesz vége aug. végén, de elég is. Hétvégén szoktam átszoktatni magam az alvásciklussal, így viszonylag jól bírom. Most pl. éjszakás leszek, ezért a hosszú hétvégén igyekeztem sokáig fent maradni. Délelőttös műszak előtti hétvégén pedig korábban lefekszem, korábban kelek. Az egynapos hétvégéken volt nehéz inkább.

De hosszútávon ez nagyon egészségtelen, felborul a bioritmus, ezért ha teheted, keress rendes nappali munkát. Az ember szervezete nem arra lett kitalálva, hogy éjszaka dolgozzon alvás helyett.


20/L

2018. aug. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Éjszakás héten azt csinálom,hogy fenn vagyok délig-egyig-kettőig,addigra jól elfáradok,lefekszek,felkelek,mehetek is dolgozni.Utána legutolsó nap hazaérek reggel,teszek-veszek,délután-estig kihúzom,de addigra olyan fáradt vagyok,hogy nincs gond az éjszakai alvással.
2018. aug. 21. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!