Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Éjszakás műszakban (is)...

Éjszakás műszakban (is) dolgozók! Ti hogyan alakítottátok ki az alvási ciklusaitokat?

Figyelt kérdés
Holnap megyek éjszakába eslőnek, nem tudom hogyan legyen, hogy bírjam :/
2017. aug. 5. 18:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Mar most maradj fenn sokaig, higy a holnapi nap kelését kicsit kitold.... én 3 szakban dolgozok... az első 2 nap nekem nagyon nehéz...

Aztán hah hetfő reggel hazaérsz egyből feküdj le.... ha fent maradsz, akkor ismet nehezen tudsz.majd elaludni.... bár ez egyén függő....

En max reggel 8-ra.elfekszek,.es 15-16 órára felkelek... 16-ra van állítva az ebresztő... igy tudok valamit csinalni is itthon...

2017. aug. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. aug. 5. 18:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Amugy én is ejszakás leszek, csak en hetfőn kezdek 😊
2017. aug. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Éjszakai műszak előtti pihenő napomon ameddig tudok ébren maradok kb hajnali 3 óráig. Utána alszom kb délig, majd felébredek csinálom a dolgom, mivel én 12 órás műszakban dolgozom így este 6 órára kell mennem.

Reggel 6 órakor fejeződik be a műszak, olyankor autóval járok vagy motorral mert nincs kedvem még 25 percet dekkolni a céges buszon hogy elinduljon mert sokan még tökölnek és ezért kell ennyit várni... Amint vége a műszaknak fogom a cuccomat és hazaindulok, legkésőbb 6:30 ra érek haza akkor rögtön fürdök, és legkésőbb 7:10 kor már az ágyban vagyok. Mindig 15:40 re állítom be az ébresztőt, de általában magamtól felszoktam ébredni addigra, akkor összekapom magam, főzni direkt úgy szoktam hogy abba a két napba ne kelljen, megkajálok, meg picit tevékenykedek itthon, és 17:25 kor indulok be a munkahelyemre. Másnap amikor hazaérek akkor délig alszok mert aznap este már nem kell mennem éjszakára és hogy időben letudjak majd feküdni mert a másik pihenőnapom végén már korán kell lefeküdnöm hogy utána lévő kora reggel felbírjak ébredni mert akkor nappali műszakban vagyok. 6-18 ig.

Amikor 8 órában dolgoztam 3 műszakban akkor is hasonlóan csináltam, de akkor annyi különbséggel hogy több időm maradt éjszakai műszak kezdésig. Egyébként én örülök hogy csak 2 napot kell kihúznom még ha 12 órázok akkor is, mert egyrészt jó műszakpótlékot kapok, plusz azt a 2 napot jobban tolerálja a szervezetem is, és jobban szeretek éjszakára járni mert akkor kevés hülyeség megy a főnökség részéről, és akkor megkapom a napi teendőket megcsinálom és ennyi, semmi idegeskedés, semmi kapkodás, ha van 5-10 perc szabadidőm nem kell tettetnem úgy mint aki dolgozik hanem leülhetek pihenni egy picit. A kaja idő is sokkal rugalmasabb akkor mert nem mérik stopperrel meddig zabálunk hanem szép nyugodtan megeszem a kajámat és ennyi.

2017. aug. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!