Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nekem is jár a 2 nap rendkívül...

Nekem is jár a 2 nap rendkívüli szabadnap?

Figyelt kérdés
Férjem nagymamája elhunyt. Hétfőn kezdenék az új munkahelyemen. (Gyeden voltam eddig) Nem tudom, hogy nekem is járna-e a 2 nap, mert nem hiszem, hogy 4 nap alatt annyira ki tudnám heverni ezt az egészet, hogy kezdeni tudjak.
2018. aug. 30. 07:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
Komolyan két rendkívüli szabadnappal kezdenéd a próbaidőt?! :O
2018. aug. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
97%
Nem, neked nem rokonod.
2018. aug. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
6%
Tisztelt Kérdező! Őszinte részvétem!
2018. aug. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Kedves első! Te mit tennél a helyemben? Elmennél dolgozni, hogy utána összeomolj lelkileg ott mindenki előtt? Ráadasul oviban dogoznék, ő is ott dolgozott mielőtt nyugdíjas lett...Neked hogy esne a dolog?

3. Köszönöm!

2018. aug. 30. 07:53
 5/20 anonim ***** válasza:
96%
Óvodai meló az azért nem egy prezentációs munkahely mint pl. vevőszolgálat, pénztáros stb. Nehéz lesz, de túlleszel rajta. Mivel új munkahely, első nap, én a helyedben nem szabadnapokkal kezdeném.
2018. aug. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
72%

Nem jár. És ez erős túlzás is.

Nekem is halt meg nagyszülőm. Nem a páromé. Imádtam, de ugyanúgy dolgoztam, csak a temetés napján nem dolgoztam. Otthon kisírtam magam. A munkahelyen meg csináltam a dolgomat. És mindenki más is így csinálja. A két nap azért van a közeli hozzátartozónak, hogy legyen idő intézni a temetéssel kapcsolatos ügyeket.

2018. aug. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
37%

Ha házasok vagytok, akkor Neked is jár a 2 nap.


Közeli hozzátartozónak számít a házastárs, az egyenes ági rokon, a házastárs egyenes ági rokona, az örökbe fogadott, mostoha és nevelt gyermek, az örökbe fogadó, a mostoha és a nevelőszülő, a testvér, valamint az élettárs minősülnek. Ha tehát a férjnek meghalt a nagypapája, a feleségnek is jár a szabadság.

2018. aug. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
87%

Egy összeomlással kezdeni az tuti nem jó ómen. Látják, hogy idegileg labilis vagy, az meg legeslegkevésbé a gyerekeknek jó, leginkább éppen nekik árt.

Amúgy szerintem valamennyit - véleményem szerint törvényben bizonyára az is le van pontosan fektetve, írva, hogy mennyit - kell dolgozni egy adott munkahelyen, mielőtt - az év adott szakaszához igazítottan, időarányosan,no meg az életkorodhoz igazítva - szabadságra leszel jogosult.

2018. aug. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az apósom halt meg június 12.-én. Június 4.-én kezdtem dolgozni.

Szükségem volt egy napra, hogy elintézzem a hivatalos dolgokat, senki más nem tudta volna helyettem. Nekem felajánlották, hogy rendkívülit írtnak ki, én viszont kértem, hogy azt az egy napot inkább bedolgozom másnap, nem kérem a szabit. / Féltem, mert új voltam még nagyon./ Így is lett, szabadnapot kaptam, vagyis megcserélték a szabadnapomat, így másnap bedolgoztam a kiesést. A temetést már eleve szabadnapra intéztem.

Vagyis jár neked is, de tényleg nem szerencsés ezzel indítani.

2018. aug. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
81%

9: igen, de ahogy leírtad, te sem azért kértél egy napot, mert összeomoltál, hanem az ügyintézésre. És valóban erre is van kitalálva.

Ha a gyászra lenne kitalálva, akkor hónapokig nem kéne dolgozni.

2018. aug. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!