Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért csinálja sok huszonéves,...

Miért csinálja sok huszonéves, hogy pár hónap után a semmibe felmond, mert nem tetszik a munkahelye?

Figyelt kérdés

Egyrészt irigylem őket, hiszen én is utálom a munkahelyemet.

Másik oldalról viszont merész lépésnek tartom.


Illetve talán meg kellene vizsgálni, mi miatt nem szereti? Tanulni mellette nyelvet, a középsulis első nyelvet feleleveníteni, tanfolyamba kezdeni, megpróbálni feljebb lépni. Keresni egy állást, és ha sikerült, akkor felmondani.


Honnan van pénzük, ha hónapokig otthon vannak?


Én például irodai adminisztrátor vagyok, munkám 80%-a adatmásolásból áll, szerintem nagyon egyszerű lenne automatizálni, a maradék 19% adatellenőrzés, szintén automatizálható, 1% pedig tényleg kreatívabb munka.

Mégis durvának érezném a semmibe felmondást, pénzem nem sok és egyéb magánéleti dolgok miatt egyre kevesebb, pedig ritkán veszek új ruhát, a reggelit én készítem, ha nincs pénz a SZÉP kártyámon, akkor lényegében én főzök ebédet bentre....

Másrészt szerintem jelenlegi tanulmányaimmal csak másik ugyanilyen munkát találhatnék.

Van OKJ-m, de nem sikerült vele elhelyezkedni, lehet tovább kell lépnem.



Lehet, nagyképűnek tűnök, ezúttal vállalom, ha tényleg így van - de akkor se értem a semmibe felmondást.


2018. szept. 2. 11:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Mert megtehetik. Ha nem lenne lehetőségük rá, hogy csak úgy felmondjanak és pár hónapig fizetés nélkül is eléldegéljenek, nem tennének ilyet.
2018. szept. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

-szülőkkel élnek


-van annyi félre rakott pénzük hogy a következő munkájukig el legyenek valahogy.

2018. szept. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%
Máshogyan gondolkodnak a mai fiatalok, mint az idősebbek, eleve több lehetőségeik vannak több területre vonatkozóan, másrészt kreatívabbak...
2018. szept. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
100-150 ezret kereső emberekről beszélek, albérletben vagy örökölt (kvázi örökölt) lakásban laknak.
2018. szept. 2. 12:04
 5/19 A kérdező kommentje:

Sajnos rossz végzettségű emberekről van szó, van, amelyik takarít, van, aki a végzettségének megfelelően dolgozik, de nagyon alulfizetik és kihasználják.



Tényleg nem jó a munkahelyük, csak nekem fura, hogy ennyire merészek, őszintén szólva szerintem a tűrésküszöbük is alacsonyabb, meg kellene edződni arra, hogy az élet kemény, nehéz. Másrészt beismerem, irigy is vagyok, ha félre tudnak tenni havi nettó 100-150 ezerből, nálam mindig elromlik valami, vagy egészségügyi okokból kell százezreket kiadnom, a rokonomat is segítenem kell majd, úgy tűnik.

2018. szept. 2. 12:12
 6/19 anonim ***** válasza:
83%

Albérletben lakó hogyan élhet munkahely/kereset nélkül?

Ha mégis, megvan a válasz: anyuci/apuci segítségével. (Inkább segítenek neki, csak ne legyen otthon.)

MamaHotelben élő pedig minek gyűrje magát munkával, ha otthon mindene megvan?

2018. szept. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Megtehetik,seftelnek,lazák,ellógnak hol egyik havernál,hol a másiknál...

Ez már nem a szockommcsi rendszer,ahol kiutalt panelben végigszopja az életét a csavargyári melós.

2018. szept. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%

A fejlődés karrierépités alapja.

Mindent kiprobálni tapasztalni önmagad és határaid megismerni, en inkább azokon akadok ki akik kezdik betanitott munkáskent és 40 évesen is ugyanott tartanak. Se egy szakma se jogsi se idegennyelv.

Vagy akik megállnak also lépcsőn pl a munkaügyi beteszi pedasszisztensnek aztán leszerződik a sulival es 5 év mulva is pedasszisztens minimálbérért. Minden nap ugyanaz mint egy felakadt lemez. A tanárok is hogy képesek 30-50 évig ugyanazokat a padokat koptatni, fel nem foghatom.mint akik beszorultak egy időkapuba, felakadt lemez mind. Szerintem az ember vagy emberi agy ennél joval többre képes mint ugyanazt csinalni de ugyanolyan szinten mint 20 éve hát szerintem ez beteg

2018. szept. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is felmondanék ha olyan munkahelyen lennék ahol nem szeretek dolgozni/bejárni.

21/f

2018. szept. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Pedig az élet még mindig olyan, illetve talán nehezebb (?)



Aki nem örököl vagy nem vesznek neki lakást a szülők, mert jól kerestek és félretettek erre a célra, annak jóformán nem lesz saját lakása. Az albérletárak pedig szintén az egekben.



Néhány végzettséggel lehet csak jól keresni!

Ha valakinek nincs lehetősége tanulni, butább, elrontja a pályaválasztást, nincs lehetősége normálisan tanulni vagy egy elrontott pályaválasztás után nincs lehetősége korrigálni, az így járt.


Én például elvégeztem egy BSc-t, TDK-ztam is, majd családi okok miatt nem helyezkedhettem el...

Most egy diplomával, két OKJ-val (amit a napi 9, de néha 10, 11 óra munka mellett tanultam), jogsival és elkopott angoltudással állok ott, ahol a part szakad.



Most felmondhatok, nagyon fel fog kopni az állam, majd pár hónap múlva kapok ugyanilyen adatrögzítő munkát.

2018. szept. 2. 12:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!