Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire lehet komolyan venni...

Mennyire lehet komolyan venni egy olyan munkahelyet, ahol azt sem tudják, mennyi fizetést akarnak adni?

Figyelt kérdés
Lásd: fizetési igény. Egy komoly munkahelytől elvárható, hogy tudják, hogy melyik munkakörben mennyit tudnak fizetni. Kell hogy legyen erre egy kidolgozott táblázatuk vagy hasonló. Jól gondolom?
2018. szept. 4. 11:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Valószínűleg van, csak nem nyilvános.
2018. szept. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
"Kell hogy legyen erre egy kidolgozott táblázatuk vagy hasonló." Szinte az összes cégnek van ilyen táblázata vagy kiépített, elfogadott fizetési sávjai munkahelyenként. Ha viszontmagadtól nem érted, hogy ez az információ miért bizalmas és miért nem elérhető a publikum vagy a jelentkezők számára, az elég gáz..
2018. szept. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Csak nem a munkaügyis?? Ma elég aktív. Hja, esik.
2018. szept. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Tudod, Balázska, kétféle álláshirdetés létezik: Az egyikbe beleírják az órabért. A másikba nem, hanem majd az állásinterjún közlik, és egyeznek meg róla. A titkárnő, aki behívja az embert, értelemszerűen nincs felhatalmazva arra, hogy kiadja ezt az infót. Akár az állásába is kerülhet. Isten hozott a civilizált valóságban!
2018. szept. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha érdekel a munka, amit csinálnod kell/ene, akkor vedd komolyan. Ők nagyon is tudják, mennyit ér az a munkakör, amibe embert keresnek. Viszont van próbaidő, aminek keretei között INDOKLÁS NÉLKÜL bármelyik fél felmondhatja a munkaviszonyt. Ez azt jelenti, hogy nem tetszel nekik - felmondanak neked. Viszont, ha neked nem tetszik valami és nem látod a javulás esélyét, te is elmehetsz, minden további kötelezettség nélkül. Ha letelik a próbaidő és mindkét fél a munkaviszony megtartása (meghosszabbítása mellett dönt (határozott vagy határozatlan időre), akkor a munkaviszony folytatódik, esetleges fizetésemeléssel együtt.
2018. szept. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Majd hulyék lesznek emelni, ha látják, hogy kevesebbért is vállalta valaki.


Amúgy meg ne adják ki az infót a titkárnők, meg ne írják bele az álláshirdetésbe, hanem hívjanak be személyes interjúra, és ott a főnökkel beszélek, és ő mondja azt meg, hogy ebből áll a munka, és ennyit tudunk adni. Én meg el tudom dönteni, hogy vállalom-e.


De az milyen, hogy én írjam meg az önéletrajzba, mennyit kérek? Még azt sem tudom, mi az elvárásuk, mi a munka, milyen felelősséggel jár, milyen a munkaidő beosztás, és egyáltalán tudásra megfelelek-e nekik. Ők mit tudnak kínálni, ilyen körülményeket? Míg ezekkel nem vagyunk tisztában, addig hogy lehet bérről beszélni?

2018. szept. 4. 15:37
 7/11 anonim ***** válasza:
Komolyabb munkahelyek pont, hogy ezt csinálják. Elvárják tőled hogy el tudd dönteni mennyit ér amit csinálsz, vagy hogy mennyit érdemelsz érte.
2018. szept. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A fenti válaszomra (5) ezzel reagáltál: "Majd hülyék lesznek emelni, ha látják, hogy kevesebbért is vállalta valaki." Ebből látszik, hogy most kezded az élete és nem vagy tájékozott. Elárulom neked, hogy az utóbbi 2-3 évben két fiatal nő ismerősöm is a véglegesítés után magasabb fizetéssel dolgozik tovább, ám az emelést nem ő kérte, hanem a munkaadója adta neki. Egyébként, azért van a szád, hogy érdeklődj.
2018. szept. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ezt az előző mondatomat - természetesen - többes számban kell értelmezni. Nem egy helyen dolgozik a két nő és nem a "lepedőtorna" juttatta őket ilyen helyre. Ez biztos!
2018. szept. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Értem én, hogy elvárják, hogy tudjam, mennyit érek. De ha azt mondom, hogy kérek pl. 250000 bruttót legalább, mert tudom, hogy ér ennyit a munkám, ők meg be sem hívnak, mert van aki kevesebbért is vállalná. Közben meg tudom, hogy kábé minimálbérért is vállalnám átmenetileg, mert az is több, mint a 0 bevétel, csak vegyenek fel valahova.

De ha meg beírom a fizetési igénybe a minimálbért, akkor meg lehet azért esek negatív megítélés alá, hogy semmire nem tartom magam. Szóval, mit tanácsoltok, mit írjak? Vagy lehet semmit nem írok, és ha emiatt nem hívnak be a tudásom és a gyakorlatom ellenére, akkor az legyen az ő bajuk is. :-)

2018. szept. 6. 08:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!