Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek nagyon gáz, hogy...

Szerintetek nagyon gáz, hogy 24 évesen nem találok munkát? Mit tudnék tenni végre?

Figyelt kérdés
Az ország keleti régiójában élek és nem találok semmi munkát. 2013-ban érettségiztem gimnáziumban, aztán szereztem egy BSc diplomát, ami óriási baklövésnek bizonyult, nem lehet vele elhelyezkedni (földtudományi diploma). A nyelvvizsgámat angolból csináltam középfokon, de nem az erősségem a nyelvtanulás, más nyelven nem tudok. Jogosítványt nem sikerült még szereznem, nem jött össze annyi pénz sosem, hogy befizessek, a szüleim pedig nem tudtak támogatni, nem olyan tehetősek. Ezt is elég nagy hátránynak érzem, mármint, hogy nincs jogsim. Elköltözni innen is esetleg munkásszállóra tudnék, nem nagyon van ismerősöm másik városban, aki befogadna egy időre és kezdőtőkém sincs, hogy befizessek mondjuk egy budapesti albérletre. Az alapdiploma után elkezdtem egy MSc képzést, elég élesen váltottam természettudományos területről műszakira, de rendesek voltak az egyetemen és megoldották, kb 20-30 kreditet kellett teljesítenem pluszban. Abban reménykedtem, hogy egy műszaki (mérnöki) diplomával jobban el tudok majd helyezkedni, meg csak 2 éves a mesterképzés, nem 3 és fél, mint egy alapszak, ezért sem kezdtem új alapszakot. Ha nem jön közbe semmi, akkor most fogom megszerezni az MSc diplomát télen, de ezzel sem látom egyelőre, hogy mit tudok majd kezdeni. Az egyetemen egy projektben sikerült részt vennem és voltam gyakornok egy cégnél, ezekért kaptam pénzt, de ennyi, nincs sok tapasztalatom. Egyébként jó jegyeket szereztem végig, többnyire ötös voltam, kaptam ösztöndíjat is minden félévben. Mit gondoltok, milyen kilátásaim vannak? A korábban végzettekről próbáltam információt szerezni, elég vegyes a kép, sokakról nem tudni semmi, sokan maradtak az egyetemen valamilyen pozícióban (doktorandusz, tanszéki mérnök stb), de a fizetés nem éppen magas és nekem még albérletet is kellene fizetnem (eddig kolis voltam havi 8 ezerért, az nem vágott földhöz). Az a baj, hogy a BSc diplomával már próbáltam munkát keresni, de mindössze közmunka, gyártósori operátor és hasonlók jutottak volna (az alapszakos gyakorlati helyemre sem vettek fel). Most már attól tartok, hogy az MSc diplomával is meg fog ez ismétlődni.
2018. szept. 5. 13:09
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Nos, snekinek nem visznek a fatornyos falujába (költői kép) munkát, neked kell utána menned. Tudom, de ... meg lehet oldani, csak akarni kell. Igen, kezdőtőke nélkül, ha kell, diákmunkával vagy valami kulival fél évig, és utána hajrá.


A neten vagy. Miért nem vagy profi angolból? És miért nem beszélsz még egy nyelvet? És mit akarsz pontosan dolgozni? Mert az élet nem arról szól,hogy van egy papírod és annyi ....

2018. szept. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%

Jobban tennéd, ha diszfunkcionális diplomák lerakása helyett először szereznél egy hasznos szakmát, amire alapozhatsz.

A cégünkben a próbaidőszak után havi 400.000ft-ot keresnek a hegesztők és gépészek. Sajnos nálunk nincs üresedés, de bárhol találsz ezzel helyet.

Sajnos sok fiatalt manapság a szüleik és a környezetük, meg a média beleerőszakol abba a nézetbe, hogy ha leteszed az egyetemi mesterszakos diplomát valamiből akkor várhatod a sült galambot a szádba. Sajnos nincs így. Ja, és ha falun laksz, készülj költözni.

2018. szept. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Kései Sirató ***** válasza:

Jelenleg azt tudod tenni, hogyvállalsz mindenféle diákmunkát.


Ha meglesz a diplomád , ne csak Budapestben gondolkozz, az ország nyugati felében rengeteg a mérnöki állás, és nem olyan csillagászati az albérleti díj, mint Pesten.


Ajánlanám, hogy menj Veszprémbe, vagy Győrbe, dolgozni, de nézz körül több helyen! Sok sikert!

2018. szept. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem falun lakok, megyeszékhelyen.
2018. szept. 5. 13:58
 5/9 anonim ***** válasza:

Itt van munka (Bp környéke) de annyi hogy 1 ember dolgozik 5 helyett

3 muszakba h-p és rossz néven veszik ha nem mész túlórázni hétvégén

másból se áll az ember élete csak kib.szott munkából

2018. szept. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A jogsira el kéne kezdeni felkészülni, sokáig nekem sem volt időm rá, de neked még jobban kellhet, mint nekem. Nem kell egyből tanfolyam, kezdd ezzel: [link]

Milyen mérnöki diploma?

2018. szept. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a cég fizet lakhatási támogatást, meg távolléti díjat, akik 80 km-nél távolabb vannak bejelentve, de itt dolgoznak és albérletben vannak, ezenkívül mindenkinek fizetik a balesetbiztosítását, ingyenes konditerem, úszoda, stb használat, színház, a fejvadász még a kaját is fizeti, szinte csak be kell járni dolgozniuk. 20 ezerből simán kijönnek egy hónapban szerintem. max rezsit fizetnek, meg amit maguknak vesznek kaját.

de mondjuk mi Nyugat-Magyarországon vagyunk. neked is mobilisnak kell lenned, anélkül még operátori állást se kapsz

2018. szept. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk pont most nyirbálják meg a juttatásokat, pl. a mobilitás célú lakástámogatást is...

Ettől függetlenül valóban célszerű mobilisnak lenni, főleg, ha nem olyan helyen élsz, ahol könnyű munkát találni. Köszi a linket, ránézek majd később.

2018. szept. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én azt nem ertem, hogy miért jobb otthon ücsörögni, neten siránkozni, hogy nem talalsz munkát, minthogy elkezdeni valahol. Mint például operátorként. Elkezdesz kapcsolatokat épiteni es cegen belül felmenni....

Már rég lehet tartanál valahol, ha kicsit gondolkodnál....

2018. szept. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!