Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy informatikus rendszergazda...

Egy informatikus rendszergazda mennyit fizet?

Figyelt kérdés
Most vagyok végzős, és a sulimban még lesz egy évem ahol megszerzem az informatikai rendszerüzemeltető rendszergazda szakmát. Az lenne a kérdésem, hogy kb az mennyit fizet havonta? Vagy munkahelytől fog függni?

2018. szept. 5. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez munkahelyfüggő. Nyilván ha az Oracle-nél, vagy más multinacionális vállalatnál dolgozol, akkor többet fog fizetni, mintha valami kis helyi Jóskapista Bt.-nél.
2018. szept. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Munkahelytől is függ, de nem mondanám kimagaslónak. De általában nem sokáig bírják a rendszergazdai melót, mert például egy hivatalban vagy iskolában csicskává teszik az embert, mindenhova szaladgálni kell, akkor is ha kihúzódik a billentyűzet... (Példa.)


Meg igazából túl nagy az egyetemet végzett konkurencia. És ha egy helyre jelentkezel, nyilván azt veszik fel akinek BSc-je van. Ha érdekel a téma, akkor próbálkozz meg az egyetemmel. Vagy ha nem is úgy, de rendszergazdai meló mellett levelezőn megpróbálhatod.

(Ismerősöm egy hivatalban volt rendszergazda, és jó pár év után kértek tőle felsőfokú végzettséget, így levelezőn kénytelen volt megszerezni egy infó diplomát.)

2018. szept. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
egyáltalán el lehet helyezkedni ezzel a semmi papírral? Nekem is vSTn belőle kettő is két 54-es infos papír soha sehova nme kellettem vele. Az ok érthető ahova infóst keresnek oda csakis egyetemet végzett kell.
2018. szept. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is végzős vagyok, ugyanezen a szakon.

Soha nem fogok benne dolgozni, mert nem éri meg. Kivéve, akkor, ha felfedeznek. Osztálytársam kint volt Milánóban programozni, most is dolgozik, csak itthon+egyetemistákat tanít programozni, neki bejött ezen a pályán az élet, jól keres vele. Másképp nem igazán éri meg. Én is pályát tévesztettem.

2018. szept. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!