Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kirúghatnak emiatt?

Kirúghatnak emiatt?

Figyelt kérdés

Egy hónapja vagyok recepciós egy pesti hotelben, és tegnap este történt, hogy egy kigyúrt, kopasz, tetőtől-talpig tetkós fazon szobát akart foglalni nálunk. Ohne köszönés, az első mondata "egy szoba lesz egy estére!", semmi "legyen szíves" vagy társai, mindegy... a mezei bunkókhoz már hozzászoktam. A probléma igazából ott kezdődött, mikor az adatának rögzítése közben (ami a mindenki esetében legalább 5 percet igényel, már csak azért is, mert a gépnek is idő kell, hogy feldolgozza az adatait) türelmetlenül, flegmán elkezdett sürgetni, hogy "kicsit pörgesd fel magad, babám, ma még aludni is szeretnék!", miközben a kezével is mutogatta, hogy "pörögjek". Na, ezen a ponton hirtelen elszakadt bennem a cérna: a monitort elé fordítottam, majd cinikus mosollyal megjegyeztem: "ezt légyszi a gépnek mond meg, hátha meghatja majd a szoftvert a fáradságod, és gyorsabban dolgozza fel az adatocskáid!". Ekkor a szeme elkerekedett, majd annyit mondott "jaj, eriggy má magadnak te szopós khm...", aztán angolosan távozott a hotelből.


Nem kérte a panaszkönyvet, igazából rajtam kívül talán senki nem látta az esetet, mégis félek. Szerintetek van okom az aggodalomra? Ti mit tettek volna a helyemben? 23/L



2018. szept. 7. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Letagadod. Ha kamera rögzítette, az sem számít, mert nem történt oylan, ami miatt felhaszálhatnák a felvételt.


Jól csináltad :)

2018. szept. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Nincs okod az aggodalomra, de próbaidő alatt különösen óvatosnak kell lenned, ha fontos számodra az állás. Az ilyen esetekhez hozzá kell szoknod ha emberekkel foglalkozol. Hogy én mit tettem volna? Talán egyszerűen közöltem volna, hogy nem rajtam múlik a dolog, várhatóan néhány percig eltart még a dolog.
2018. szept. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a munkáltatód helyében akkor se rúgnálak ki, ha szemtanú lettem volna. Egy jó nevű szállodának nincs szüksége alpári, primitív vendégekre, akik nem ismerik a jó modort és nincsenek tisztelettel másokra. Lehet,k hogy miatta telne rosszul másoknak az ott tartózkodás.

Jól tetted, hogy így válaszoltál, ennél durvábbat érdemelt volna.

2018. szept. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Emiatt ne aggódj! Adatokat gondolom nem mentette, ha meg esetleg van biztonsági kamera, akkor ha reklamálna, a véglény, valószínűleg a főnököd neked fog igazat adni. Szerintem helyesen jártál el, vannak olyan emberek, nincs agyuk, velük nem nagyon lehet mit kezdeni...


Csak érdekességképpen pár évvel ezelőtt pont egy ilyen esetnek voltam szemtanúja. Akkor én szóltam, hogy vegyen már vissza az arcából. Erre pechjére kihívott. Neki lehet, hogy nagy, vízzel telepumpált izmai voltak, meg sok tetkója, én viszont több küzdősportot is űzök (nehézsúlyban). Így pár perc múlva bevert orral, vérző szájjal, és nulla önbizalommal hívta a rendőröket. Kiérkeztek, erre majdnem röhögve kérdezték tőle, hogy tényleg ez vert meg??? (Rajtam egyébként tényleg nem nagyon látszik, hogy sportolok, főleg késő őszi ruházatban.) De a köccsögje azért feljelentett könnyű testi sértésért...

2018. szept. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor azt kell mondani, hogy "Jaj, most látom, nincs is szabad szobánk. Viszontlátásra!"
2018. szept. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne, kirúghatnak: a próbaidő alatt gyakorlatilag bármiből farigcsálhat a főnököd okot vagy ürügyet, hogy elbocsáthasson. De nem fog. Miért is tenné? Az előző hozzászólók egyike jól írta: te gyakorlatilag a hotel többi lakóját is védted azzal, hogy a viselkedésével nem közéjük illő érdeklődőt -nevezzük így, eufemisztikusan- távol tartod a hoteltől. Nem érdemes félned.


Később, ha megtanulsz asszertíven kommunikálni, senki nem fog tudni kihozni a sodrodból.

2018. szept. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!