Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért kell az embert az...

Miért kell az embert az őrületbe kergetni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, tanácsotokat szeretném kérni, remélem tudtok segíteni, ti mit tennétek a helyemben?


Rövid: 9 hónapja dolgozom városon belül egy multinál mint eladó, igyekeztem legjobb tudásommal végezni a munkát, azonban pár embernek szúrta a szemét, hogy én fele annyi idő alatt dupla munkára képes vagyok, úgy mentem oda, hogy csendben elleszek magammal, elvégzem a munkát és jövök haza, azonban rám szálltak mert rossz fényt vetek rájuk, és mindenben mait csinálok a hibát keresik...olyan hitelesek hogy a főnök is 2 hetente ki hív beszélgetni, illetve ő maga is napi szinten inzultál különböző hülyeségekkel. És nekem ez rosszul esik mert tényleg szívem lelkem bele adom, árufeltöltő, kasszás vagyok, úgy sietek a pakolással, no de nem a munka rovására, hogy az első fél órában kb váltópóló kéne, főleg hogy klíma sincsen, és mindig megkapom, hogy milyen rossz lassú, hanyag vagyok..egyszer mertem kinyitni a számat, hogy utánam lehet csinálni hogy 10 perc alatt kitöltötök egyedül egy 2 méter magas kocsit ami különböző 1,75-2,25-ös üditőitalokkal van megtöltve, vagy vizeskocsit ami 5+ perc alatt megvan...azóta mégjobban durciznak rám, és a kassza beosztást is úgy csinálják, hogy jó formán ne tudjak érvényesülni...


Egy két sztori hátha érdekel bárkit.

Tudni kell rólam élek halok a kereskedelemért, tehát ahhoz mértem végzem a munkámat, mivel ez az üzlet egy multi azonban mint munkahely van egy rossz híre nem igen jönnek ide emberek, tehát utcáról beráncigálnak kb mindenkit, és van egy két csókos aki múltkor mondvacsinált dolgokkal bemártott olyan jól hogy a 4. elbeszélgetésem is megtörtént.. :D Kihívtak, közlik velem, hogy jobban oda kéne tegyem magamat (ha dolgozok akkor rám mondják hogy lassú szar, amikor meg sztrájkoltam és ha ők így akkor én is így mentalitást vezsem fel, és tojtam a munkámra) akkor észrevehetően lelassult az egész folyamat...Barátságosabbnak kéne legyek, ki kéne jöjjek velük a bagó szünetbe beszélgetni, és mond mindent a munkámra, mikor fényképekkel bizonyítom..mert sajnos már addig fajult hogy mindent fotózok mert minden baj már, akkor meg a főnök maga talál ki valami mondvacsinált dolgot amiért lebaszhat..ez az egész biztos így nagyon kusza...lényeg hogy összevagyok törve, zavarodva és nem tudom mit tegyek..szakma váltáson is gondolkodok. Szeretek barkácsolni kézügyességem megvan hozzá de 300+ezer egy asztalos képzés és utána se biztos hogy alkalmaznak.. :(


Szerintetek kínózzam még itt magamat 3 hónapig, hogy önéletrajzba beleírhassam, a meglévő szakmai tapasztalatom mellé (3 év pékség) hogy 1 év kereskedelemi tapasztalat? sokat számít ha 9 hónap helyett 1 évet jelölök meg mint tapasztalat?


Köszönöm ha elolvastátok, remélem hogy tudtok segíteni, kérlek ne trollkodjatok.


19/F



2018. szept. 7. 21:39
 1/7 A kérdező kommentje:
Mai sztori, kettes kasszás voltam, ami annyit tesz, hogyha az első kasszánál 3 embernél több van nekem menni kell...tehát percente kell menjek és fél órákra beragadok általában hiába vagyok gyors sokan vannak...nekem már alapjárat megalázó életerős fiatalemberként kasszában ülnöm még a csókosok pakolásznak...de az volt a gond hogy a főnök oda hív hogy ez mi meg mikor lesz kész a zöldség..mondom már kész van, minőség megörzési matricákat ragasztom be éppen. És akkor ez kész? és lehord a sárga földig azért hogy 50 percre beragadtam a kasszába, sárgarépát megint elvitték annyira, hogy lehessen még egy ládával kitenni, illetve a gombából...illetve hogy a banán még nem volt feltöltve...mondtam hogy igen de idő...közli azt hittem te tudsz pörögni...gúnyolódva mondta természetesen...magamban gondoltam, igen de nem egy ilyen emberszámba nem vehető ember műszakjában, ahol konkrétan minimális késztetést nem érzek arra főleg mostanában hogy megfeleljek neki, mert az a tipus aki így is úgy is leszid mindenért, főleg engem...Aztán pár napja 3x alázott be épp a vásárlok előtt, egyszer a nővérem előtt is, mert rájött a hepcia...van egy sajátos töltési módszerem, lényege beviszem egy sorba a kocsit ott ami oda való azt kitöltöm, no már most a szeméttel nem külnö külön rohangálok, hanem a polc alá betolom már ott a nejlon, papír hulladékot különválogatva, épp annyira hogy én lássam de a vásárlókat ne zavarja, és kemény 5-10 percig ott van amíg vissza nem megyek érte, mert épp addig tartott az a kocsi..ilyen apróságokért képes úgy beszélni az emberrel hogy hihetetlen, és élvezi a dolgot...úgy kezdtem a munkahelyen hogy meghalt a bátyám, 1-2 napig leszállt akkor rólam, de utána még rosszabb volt mint ami eddig, amúgy is nehéz egy szerettünk elvesztét feldolgozni, de tudatosan rátett, az összes kollegával...mennyi mindent tudnék még mesélni. :(
2018. szept. 7. 21:47
 2/7 anonim ***** válasza:
19%
Öcsém mire ezt elolvassuk orbánék eladják a munkahelyedet veled együtt..
2018. szept. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%
Igazából, ez nem téged minősít ez a viselkedés. Te a munkádat elvégzed, ha ezt nem értékelik, akkor nem kell velük foglalkozni, nem a hibakeresésért jár a jutalomfalat.
2018. szept. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Ha a munkahelyi légkör rossz akkor lépj le. A mai világban rengeteg embert keresnek eladónak (multik, kisboltok, kínai boltok), simán találsz magadnak másik állást.


Pályázz meg eladó állásokat. Mikor meg van a biztos beadod a felmondásodat. A főnökkel meg közlöd hogy a kollegák miatt és a légkör miatt váltasz valamint sajnálod hogy a kisfőnök nem hitt neked. Aztán további sok sikert kívánsz nekik és mész a másik boltba. Sajnos néha a munkatársak ellehetetlenítik a normális munkát.

2018. szept. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%
3 hónapot toltsd még ki,de már most kezdj el új helyet keresni!
2018. szept. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Maga az üzletvezető is hülyének néz, de kamerát nem nézne
2018. szept. 8. 19:47
 7/7 anonim ***** válasza:

Végig olvastam.

Keress más boltot szerintem. Senkinek ne mondd hogy lelépsz... készülsz..

Ha már megvan a hely. Csak 1 sima viszláttal távoznék...


Nemrég pattantam. És csak simán elköszöntem tőlük. Voltak 100 - an is.

Termelés termek... bekukkantottam...


Asztalosból is hiány van, meg kell próbálni. 2 okj-ést tanulhattok " ingyen "

2018. szept. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!