Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek most szeptember...

Szerintetek most szeptember közepén több állás van meghirdetve, mint az egy évvel ezelőtti időszakban?

Figyelt kérdés
Hogy látjátok, vannak munkák mostanában és több, mint egy éve, vagy akár tavasszal vagy épp kevesebb? Aki munkát keres, hogy érzi, könnyen fog találni vagy esetleg nehezebben, mint máskor? Én most kezdtem el keresgélni az állásportálokon, Budapesti állásokat keresek, adminisztrátor, ügyfélszolgálat stb... de úgy látom, hogy eddig nem annyira széles a választék. Mit gondoltok erről?

2018. szept. 13. 17:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Vicces, mert eladónak egy ált.iskolás is el mehetne mert KB az a szint... raklapot tudok cipelni békával, visszadni tudok (ált.iskolás 2.osztály..) a többit meg be lehetne tanulni KB 2 hét alatt... de nekik éretségi kell,meg eladó szakma, diszkriminàlás meg a második, a legtöbb munkáltató csak nōket akar alkalmazni mint konyhai kisegítō,vagy eladó.(ruha,cipō).
2018. szept. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Azért ez nem mindig így van. Én nő vagyok, van érettségim is, mégsem vesznek fel sehova. Nekem általában abba kötnek bele, hogy nincs tapasztalatom, nincs olyan szakmám ami kéne. Ha megmondom hogy diplomám lesz akkor az a baj,azt hiszik hogy majd egyből továbblépek. Valahol alulképzett vagyok,valahol túlképzett. A legtöbb elküldött önéletrajzra egy szót sem írnak vissza. A munkaügyi központról meg inkább nem mondok véleményt. Be fogok kattanni egyszer az biztos. Nektek több szerencsét!
2018. szept. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy sokan vannak így, mint én, de egyet tudok, nem szabad feladni. Sokszor a legvàratlanabbkor jön a megoldás. Igen, itt Pesten én lehet, hogy egy kicsit jobb helyzetben vagyok, de csak ami a munkahelyek mennyiségét illeti. A minőséget inkább hagyjuk... Én még "időben" költöztem fel 2004-ben, nem több pénzzel, mint 90000 forint. Ha ma kellene ugyanezt megtennem, ennek a tízszeresére lenne szükségem ahhoz, hogy nyugodtan el tudjam itt kezdeni az életet. Ehhez képest a fizetések mennyivel emelkedtek? Szerintem mindenki tudja rá a választ. Albérlet, havi kaució (!) stb..., rengetegbe kerül. Akkor ez könnyebben ment. Most egy Pestre költözés felér egy külföldre költözéssel, sőt ahogy most az ingatlanpiac áll, lehet, hogy drágább. Ehhez képest viszont nincs annyi lehetőség közel sem. Az jó állások nagy része nincs meghirdetve vagy ha meg is van, az csak a látszat, a legtöbbször már rég meg van az ember rá, protekció útján. Ami marad, az a maradék, amit kevesen akarnak elvállalni. Hogy miért? Példa: nagyon kiesik a városból, 3-4 óra az út naponta, oda-vissza vagy már évek óta kering a neten, mivel látszatra jónak tűnik, amikor az emberek elolvassák a hirdetést, viszont élőben már nem annyira, így rövidesen érthető okokból eljönnek onnan. Sokszor a munkakör is hirtelen kibővül, amikor elkezdesz egy helyen dolgozni. Én irodai adminisztrátornak mentem egy helyre diplomával (amivel egyszerűen nem találok annak megfelelő munkát) és egy idő után a munkanapom nagy részét bútorpakolàs tette ki... Tehát lehet, hogy itt könnyebben találok állást, de ha nem jó minőségű, akkor sokra nem megyek vele. Évek óta évi 3-4 hónapot dolgozom, pont az előbbi esetek miatt, mert egyszerűen nem tudok ezeken a helyeken maradni. Mérhetetlenül flegma, gondoszkodó és hatalmaskodó emberekkel vannak teli a munkahelyek. Ahelyett, hogy megbecsülnék, hogy van állásuk és nem is olyan rossz, és segítenének a pozíciójuk által a kezdő dolgozóknak, inkább kihasználjàk, sértegetik és sanyargatjàk őket. Sajnos az utóbbi években minden helyen ezt tapasztaltam. Nem mondom, hogy nincs normális munkahely, de manapság ritkán, mint a fehér holló. Szóval aki ide készül, erre jobb ha felkészül. Szerintem a megoldás az lehet, hogy az, aki már jó rég óta nem talál munkát, megpróbálja pénzzé tenni azt, amit tud és kimegy külföldre. Később persze vissza lehet jönni megnézni, hogy változott-e valami és akkor talán itthon folytatni az életet. Ma így jelenleg ebben a formában sem Budapest, sem vidék nem élhető. Sajnálom, hogy ez a véleményem, de nem tegnap alakult ki, több, mint tíz év kellett ahhoz, hogy ezt belàssam... :(
2018. szept. 17. 07:00
 14/16 anonim ***** válasza:
Nemtudom mennyi értelme lehet eladó tanfolyamot letenni, 150 ezer a vizsgával,kisosznál attól félek hogy nem vennének fel mert AZT mondanák hogy nincs tapasztalatom,(meg nem vagyok nō) még nem dolgoztam benne, akkor meg a 150et kidobtam az ablakon, hipermarketbe meg nem érdemes elmenni dolgozni, csak a kisebb boltokba.
2018. szept. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Ha van rá lehetőséged, szerintem egy próbát megér. Lehet, hogy nem azonnal fogja visszahozni az árát, és nem rögtön nyújt biztos megélhetést, de idővel szerintem lehet vele majd kezdeni valamit. Amikor munkaügyben dolgoztam, nálunk sokan választották ezt a képzést, ingyenes formában és nem csak nők. Ha később üzletet nyitnàl esetleg, ott is hasznát veheted majd. Igaz először jobb, ha körül nézel a környéken, hogy milyen lenne ezzel elhelyezkedni, de ha van benned költözési hajlandóság, akkor szerintem vágj bele. Igazából később egy hónap alatt vissza jön ez a pénz. A tanulásra fordított pénz mindig megtérül.
2018. szept. 17. 10:23
 16/16 anonim ***** válasza:
Szerintem is megéri elvégezni. pl. Lidl dolgozók egész jól keresnek már. Simán többet hazavisznek mint én irodai dolgozóként :/
2018. szept. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!