Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit szerettek a munkátokban?...

Mit szerettek a munkátokban? Mit nem szerettek benne?

Figyelt kérdés

Mi a foglalkozásotok?

Mi az, amit szerettek benne?

Mi az, amit nem szerettek benne?

El tudjátok képzelni, hogy életetek végéig ezt a munkát végzitek?


2018. szept. 18. 19:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szoftverfejlesztő vagyok. Szeretem benne azt, hogy jó a fizetés, hogy érzem azt, hogy ezzel hozzájárulok a világ fejlődéséhez és hogy változatos feladatokat kapok. Viszont nem szeretem benne azt, hogyha egy szoftverhibát kell kijavítani és két napot kell elcsesznem csak azért, hogy egyáltalán előidézzem a hibát; illetve, ha a senki sem tudja azt, hogy mit is kellene konkrétan leprogramoznom. Egyébként igen, már 12 éves korom óta a szakma szerelmese vagyok és el tudom képzelni, hogy ezt csináljam életem végéig.


24/F

2018. szept. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemen dolgozok.


Amit szeretek benne:

- van egy dinamikája, folyamatosan változik az időbeosztás, szeptemberben lehet “új életet kezdeni”

- fiatalok vesznek körül, akik vidámak és érdeklődőek

- szabadon osztom be az időm, nem kell időre menni

- tudok otthonról is dolgozni

- a feladatok sem olyan kötöttek, nagy szabadságom van, azt csinálhatom, amihez kedvem van

- megválogathatom, hogy kikkel akarok együtt dolgozni


Amit nem szeretek benne:

- a kötetlenség és a rugalmas munkaidő miatt könnyen túl keveset vagy túl sokat dolgozik az ember, ezért mind a motiválatlanság, mind pedig a kiégés veszélye fennáll, ha nincs meg az egyensúly

- ha nincs annyira megmondva, hogy mit csinálj, akkor elveszve érezheted magad, hiszen nem létező elvárásoknak nehéz megfelelni

- így a sikerélmény sem biztos, hogy könnyen jön, az is lehet, hogy éveket kell rá várni

- nem öntik ránk a pénzt

- nincs olyan nagy megbecsültsége a munkámnak, mivel nincs közvetlen kézzel fogható eredménye


El tudom képzelni, hogy ezt a munkát végezzem életem végéig. Mivel szabadon variálható, ezért nem ragad bele az ember az unalmas hétköznapokba, hanem mindig lehet új kihívásokat, érdekességeket találni.

2018. szept. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szeretem benne

.a jo fizetest

.a tokeletes, kiszamithato munkabeosztasom, amennyiben valtoztatast igenylek 90% hogy megkapom

.azt hogy europat mar bejartam ingyen

.az elore lepesi lehetosegeket

.a nemzetkozi kapcsolatokat

.a bulikat

.a lanyokat

.a szorakozast

Amit nem szeretek

.hogy sehol nem vagyok otthon

.nincs eselyem a munka mellett rendes parkapcsolatra

.a veszelyt ami a munkaval jar

.amint megtudja valaki mit dolgozom egybol "mennyit keresel" kerdes


Amennyiben talalok egy olyan holgyet, akivel el tudnam kepzelni az eletem, tetszene neki az eletstilus, az utazas, es kepes lenne elszakadni otthonrol ugy talan ha nem is eletem vegeig, de meg egy.ket evtizedig lehet tudnam csinalni

2018. szept. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kisebb német cégnél vagyok, ahol hajókra gyártunk szigeteléseket. Szeretem, hogy akkor tartok egy kis pihenőt, amikor akarok, a közösséget, hogy pénteken csak 4 órát kell dolgozni, és hogy rugalmasak. Nem szeretem viszont a kevés fizetést, a hétfő-csütörtök 9 óra munkát, s magát az anyagot, amivel dolgozunk, mert szúr, és az ember legszívesebben a bőrét lekaparná. Plusz viszek is belőle haza a ruhámon bőven.
2018. szept. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Irodai adminsztrátor, ügyfelek adatait javítjuk, pótoljuk, ellenőrizzük.



Szeretem:

- Nincs ingyen túlóra

- kényelmes bejárás

- a legtöbb közvetlen kolléga nagyon kedves és jó viszonyban vagyunk

- a csoportvezető halál korrekt

- nem mindig kell kapkodni és esetenként konkrétan lazsálgatni is lehet

- csapatmunka, általábn ugyanazt a feladatot kapjuk mind, segíteni tudunk egymásnak ill ha túl sokat lazsálnék, motivál a tudat, hogy le fogok maradni


Nem szeretem:

- A monotóniát. Néhány feladat esetén annyira rossz, hogy úgy érzem, most azonnal felállok és kész. Más feladatok meg kevésbé monotonak, de a legtöbb szörnyű

- a cég poroszos hozzáállását: túl merev illetve túl bürokratikus bizonyos dolgokban

- a munkaidőt

- az irodaházat

- a szervezetlenséget és a káoszt, pl informatikailag. Rossz a géped, de nem kapst újat és újra se telepítjük, jön a diák, de napokig nincs gépe. Vagy épp a rendszerünk: olyan dolgokat nem tudnak leprogramozni benne, vagy nem működik, ami számomra felfoghatatlan

- a velem szemben ülő kolléga, aki elérte, hogy egész nap hozzá se szólok, csak 2 mondatot váltunk szigorúan munka ügyében

- amikor hirtelen új feladatot kapunk, csapot-papot eldobva, hirtelen ledarálva, az előző feladatban be se fejezhetjük, amit elkezdtünk...

2018. szept. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nemzetközi furgonos vagyok.

Szeretek vezetni, fel fedezni különbözõ helyeket városokat a tengerpartokat és hegyet mászni ha van idõm,több kúltúrát meg ismerni stb..

Nem minden hol van így de itt a cégnél úgy van hogy ha kint hétvégézek akkor az szabad hétvége vagy is nem kell dolgozni ilyenkor szoktam felfedezõ körútra menni amit nagyon élvezek.

Havonta párszor kell éjszakai is vezetni amit én nagyon nem szeretek fõleg hajnali 2-4 között nem jó, sok kolléga is ezt tapasztalta most így nem tudom el magyarázni talán az hogy ilyenkor a koncentrációs képességed rossz ebben az idõszakban, leginkább ha tehetem inkább ebben az idõszakban meg állok és pihenek ha tehetem, ritkán vannak olyan munkák is ahol rövid a határ idõ és ott bizony sietni kell hogy oda érjek idõre, ilyenkor szoktam leginkább éjszaka vezetni van mikor egy nap 17 órát kell vezetnem ha bele veszem a pihenõket mert én meg szoktam állni tornászni akkor 20 órát dolgozom ami fárasztó, össze vissza vannak a munkák, de már tervbe van cég válltás ahol fix fuvarok vannak Magyar - Francia -Spanyol napi 13-15 óra munka és 9-10 óra pihenés ja és éjszaka nem kell dolgozni.

Nem, ezt csak addig csinálom még ki nem utaztam magam kb 1-2 évig még aztán el helyezkedem a szakmámba vagy máshol.

23 F

2018. szept. 19. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bölcsiben vagyok kisgyermeknevelő. Imádom, hogy gyerekek között lehetek, hogy foglalkozhatok velük, segíthetek nekik a testi és lelki fejlődésükben, imádok velük játszani, látni a boldog mosolyt az arcukon, ha jól érzik magukat.


Azt nem szeretem benne, hogy nagyon sokfelé kell figyelni és ez eléggé lefáraszt, de a fentebb elsoroltak közül bármelyik elfeledteti velem ezt a problémát. Azt sem szeretem, amikor annyira sír valamelyik kisgyerek (vagy akár egyszerre több is), hogy csak nagy nehezen tudom megvigasztalni, ezt az elején kudarcnak könyveltem el, de megtanultam ezt is kezelni és egyre könnyebben megy.


Igen, el tudom képzelni, hogy ezt csinálom évtizedeken át. Még az alacsony fizetés ellenére is...


N/25

2018. szept. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Projektmenedzser vagyok, folyamatfejlesztési projekteket vezetek. Amit szeretek benne:

- Kreatív és sok gondolkodást igénylő munka, rengeteg elemzéssel, ötleteléssel majd az ötletek megvalósításával. Fantasztikus érzés számomra, amikor a semmiből felépítek egy olyan folyamatot, ami megkönnyíti a kollégák életét, pénzt hoz a cégnek és kikerülhetővé teszi az addigi hibákat. Ugyanilyen sikerélmény, amikor egy rosszul működő folyamatot gondolok újra és változtatok meg eredményesen. Folyamatosan tanulnom kell és fejlesztenem magam, ami szintén hatalmas plusz.

- Rugalmas beosztás, otthonról is bármikor dolgozhatok, sőt, ha el akarok utazni valahová hosszabb időre és onnan dolgozni, évi 6 hónapban megtehetem (csak azért 6 hónap, hogy ne okozzon gondot az adózással).

- Nagyon magas fizetés, rengeteg karrierlehetőség, rengeteg fejlődési lehetőség.

- Ez már inkább a munkahelyem miatt, mint a szakma miatt, de kedvelem a kollégáim, a főnököm, az iroda 20 perc sétára van otthonról, a cég biztosítja az ebédet, kávét, vizet, különféle üdítőket, rágcsákat, édességeket, reggelihez is van kenyér, vaj, tojás, stb. Tech cégnél dolgozom, a szektorban ez elég elterjedt dolog.


Amit nem szeretek:

- Sokat várok mások hozzájárulására, jóváhagyására, arra, hogy megcsináljanak vagy befejezzenek egy részfeladatot, ráadásul bízni kell abban is, hogy nem végeznek félmunkát a saját részükkel.. Sok a holt időszak, ezért van sokszor időm itt lógni napközben.

- Bizonyos emberekkel, vezetőkkel nagyon nehéz együtt dolgozni és kb. vért izzadok, amíg ráveszem őket bármi változásra és a projekt közben is folyamatosan kapkodhatom a fejem a különféle utolsó utáni pillanatokban kért módosítások miatt. Egy egész csapatot kell koordinálnom, ami szintén nem könnyű, főleg, hogy olyan beállítottságú vagyok, hogy ezerszer szívesebben dolgozom adatokkal, mint emberekkel :)

- Évi 32 nap szabadságom van, amit nagyon kevesellek. Szívesen feláldoznám a fizetésem egy részét extra szabadságért, de ezt ennél a cégnél nem tudom megtenni (dolgoztam már olyan helyen, ahol igen).

- Időszakonként rengeteg a munka, határidőnkél a stressz is elég magas, ilyenkor napi 16 órákat is dolgozom.


Van konkrét szakmai célom, nem akarom az életemet ezzel tölteni, de az álommunkám is a szakmára épül, így jó úton haladok :)

2018. szept. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!