Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az milyen betegség amikor...

Az milyen betegség amikor valaki tökéletesen jól van ha nem dolgozik, viszont ha dolgozik akkor mindenféle mentális problémája lesz / leépül?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem bírom a stresszt ami a munkahelyeken van, amit az elvégzendő sosincs vége feladatok, kollégák, főnökök okoznak.

Lehet túl gyenge vagyok.

Pedig tanulmányaim során bizonyítottan jó képességeim lennének, csak nem bírom a munkát.

Ez betegség? Vagy egszerűen ilyen vagyok, ilyen gyenge az idegrendszerem/ alacsony ingerküszöböm?


2018. szept. 24. 10:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Mit értesz leépül alatt?

Nekem pl autoimmun betegségem van, stressz hatására aktiválódhat, támadhatja a belső szerveket, izületeket, bőrt, mindent. Nekem 3 év egyetemre majdnem ráment a vesém. Nem ilyesmi áll a háttérben?

2018. szept. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%

Nem ez nem betegség, hanem munkaundor. Valószínű, hogy életed során soha nem voltál rászorulva arra, hogy dolgozz, hogy tudj enni, életben maradni, mert vagy anyuci vagy valaki mindig eltartott téged. Vagyis tálcán kaptad a jólétet.

Hidd el nekem, hogyha egyik napról a másikra az utcán találnád magad, ha szemetes kukákból kéne a mások által kidobott moslékot enned, már nem is lenne munkaundorod, mentális gondjaid a munkával kapcsolatban.

2018. szept. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Ez nem betegség. A tűrőképesség sok mindentől függhet.


Kiemelnék pár dolgot, amik fontosak:


- Pozitìv visszajelzés, támogatás a főnökség részéről


-Optimista szemlélet


-Ne legyen az adott dolgozó túlterhelve


-Felmerülő konfliktusok megoldása a dolgozók között


-Motiváció


Ha ezek megvannak, könnyebb venni az akadályokat.

2018. szept. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem eddig rossz helyen dolgoztál,nyilván mindenhol meg kell dolgozni a pénzért de ez függ a körülményektől is ha jófejek a kollégák és a főnökök is akkor már is jobb elviselni. Ja és persze az is hogy ha egy ember végzi legalább 3,4 ember munkáját akkor persze,hogy stresszes leszel.

Bízom benne ,hogy nem minden munkahely egy sz.r,rabszolga hajcsár. Keress és remélem találsz olyat ahol jobban érzed magad.

2018. szept. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%
Eddig rossz, igénytelen helyeken dolgoztál és/vagy számodra érdektelen feladatokat végeztél-betegség.
2018. szept. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Egyszerűen nem bírom a stresszt ami a munkahelyeken van, amit az elvégzendő sosincs vége feladatok, kollégák, főnökök okoznak."


Akkor hogy bírtad a feleltetés, dolgozatírás stresszét? A főiskolai/egyetemi vizsgázásról nem is beszélve!

Én munkába álláskor kifejezetten megkönnyebbültem, hogy végre nincs többé vizsgaidőszak. Igaz, a nyári szünet elvesztését sajnáltam, no meg, hogy több időt kellett a munkahelyen töltenem, kevesebb időm maradt utána bármi egyebet csinálni.


Szerintem az a baj, hogy nem találsz örömöt a munkádban. Ez elvileg akár a depresszió jele is lehet, de az is lehet, hogy szimplán másik állás lenne jó neked.


Próbálj a szabad idődben vidám és érdekes dolgokat csinálni. Sokat legyél szabad levegőn és mozogj! Ettől jobban alszol és másnap jobb kedvvel fogsz ébredni.

2018. szept. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem megfelelő területen/pozícióban dolgozol jelenleg. Ha szereted a munkádat, akkor viszont lehet, hogy csak a munkakörnyezet a rossz számodra.


Lehet érdemes lenne egy kicsit kielemezned magad, mi az amitől jól érzed magad, mit csinálsz szívesen, csapatban vagy inkább önállóan szeretsz dolgozni?

2018. szept. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én is hasonló vagyok. Suli, vizsgák nem okozott gondot kiváló eredményeim voltak. Aztán jött a folyamatos megállás nélküli stresszes meló. Gyorsan kikészültem. Már többféle állásom is volt, nem segít. Egyszerűen ilyen túlérzékeny vagyok (nevezhetjük akár életképtelennek is), nem nagyon lehet mit tenni, végig fogom szenvedni a munkáséveim a társadalmi elvárások miatt.
2018. szept. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de nálam is ez van. Én megoldottam úgy, hogy rengeteget spóroltam, meg örököltem is egy kisebb összeget, és most már 4 hónapja nem dolgozok, és még egy jó darabig nem is kell.
2018. szept. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Alacsony stressztűrés.

Talán szociális fóbia.


Sajnos nálam ez van.

Középiskolában úgy néztem ki,mint egy zombi.

Az egyetemen,amint nem volt kötelező bejárni,máris jobban lettem.

Amióta teljesen szabad vagyok,nincs bajom.Jól érzek magam.


Ha dolgozni kellene,akkor beindulna a szorongás újra.

Leginkább nem is a munka miatt elsősorban,hanem az emberekkel nem akarok érintkezni,és nem bírom elviselni,hogy időhöz vagyok kötve.Ha tudom,hogy másnap mennem kell valahová,időre menni,rosszul vagyok.

Nálam még generalizált szorongás is van.


Szerintem ezek mind genetikai eredetűek,illetve a környezeti hatások.Rossz családi háttér.

2018. okt. 24. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!