Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Maradjak egy kellemetlen...

Maradjak egy kellemetlen munkahelyen még 1-2 évet?

Figyelt kérdés

Az a sablonos válasz egy pocsék munkahelyre, hogy váltson az ember. Nos, ez nem ilyen egyszerű. Sőt, barátaim egy része szerint mondjak fel a semmire, nem baj, ha nem fizetem ki a számláimat, max. lekapcsolják a szolgáltatást, nem lakoltatnak ki.


Szóval: 3 végzettségem van, abból 1 felsőfokú és 0 piacképes. Fél év alatt 4 állásinterjú és további 2 telefonos beszélgetés. Ebből is némelyik Budapesten kívül, autóval kijárós vagy kint szállást keresős.


Van, ami úgy érzem, valamennyire érdekelne és piacképes is. Nagyon piacképes és az egyre inkább robotizált, automazizált világban is piacképes marad majd, sőt!

Viszont fogalmam sincs, érdekel-e eléggé illetve agyilag képes vagyok-e rá, mert nem vagyok egy lángész és az IQ-m se túl sok.

Mindenesetre jelenleg itthon tanulgatom, aztán esti/levelező felsőfokú szakot tervezek. Nemcsak a végén tudok majd elhelyezkedni vele, de akkor is még 2 évre tippelem...


A jelenlegi munkám: pocsék munkaidőbeosztás, borzalmas monotónia, pár nagyon durva munkatárs (bár ez mindenhol van), még borzalmasabb monotónia, adatrögzítés.

Viszont már 2 éve itt dolgozom, stabil is, meg is szoktam már, emellett szerintem tudnék tanulni.


Megéri mégis váltani vagy maradjak, hiába szenvedek a monotóniától? Sok lenne a munkahelyváltás és a sok-sok tanulás egyszerre?

(Nehezen viselem a változásokat, olykor szeretem őket, de alaposan "megrendítenek', kibillentenek)


2018. szept. 24. 19:59
 1/5 anonim válasza:
Sajnos az a helyzet hogyha nem vagy a magad ura akkor se pénz se jó munka nincsen. nem tudom mit tervezel tanulni de itthon azt sem fogják megfizetni! értss úgy ha pl kapsz netto 400 000ft az szar fizetés és hogy miért mert külföldön haza viszel 1 600 000ft-ot.
2018. szept. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az a kérdés, mennyit keresel most és ez neked mire elég. Ha jól fizet a munkahely, le kell sz*rni a monotóniát. Nem azért jársz oda, hogy jól érezd magadat, hanem azért, hogy abból finanszírozd a többi idődet, amiben majd jól érzed magadat.
2018. szept. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Csakhogy ébren töltött időm nagyobb részét a munkahelyen töltöm, így nem mindegy, milyen.

Napi 9 órát végigszenvedni nem mindegy.



Rezsire, baráti programokra és kajára elég a fizum, de mindig, mindig van valami extra (nem várt extra), így a pénzem inkább fogy, mintsem félre tudnék tenni.

Úgy érzem, egy 200 ezres fizetés azért jobban jönne.


Nyilván egy másik irodai admin munkával se keresnék ennyit, azonban most a fizuval kapcsolatos felvetésedre válaszoltam.

2018. szept. 25. 12:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Párszor már tettél fel erről kérdést,sztm válts.

Amit egyébként a múltkor leírtál,ha keresnék állást,nekem álom meló lenne :)

2018. szept. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én napi 6 órát játszom gyerekekkel és 200 felett keresek kint bármilyen felsőfokú- vagy szakvégzettség nélkül. Válts :)
2018. nov. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!