Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mikkor mehet majd egy mostani...

Mikkor mehet majd egy mostani 25 éves nyugdíjba? Mennyi szolgálati idő kell? Ha lehet mennyi szolgálati időt lehet megvásárolni?

Figyelt kérdés

2018. szept. 25. 12:39
 1/7 anonim ***** válasza:
A nyugdíjkorhatár 65 év, és ahhoz, hogy nyugdíjat kapj, 20 év szolgálati idő kell. 15 év esetén résznyugdíjat kapsz. Megváltani nem lehet, úgy tudom, korábban volt ilyen, már nincs. Tehát van még 40 éved, de jó eséllyel addig még változni fog sokminden.
2018. szept. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mire egy mostani 25 éves nyugdíjba mehet, addig még lesz kb 20000 erre vonatkozó jogszabálymódosítás. Én azt javaslom, ha a jövedelem megengedi, és amilyen mértékben megengedni, érdemes nyugdíj-előtakarékossági számlára, vagy önkéntes magánnyugdípénztárba fizetni, gondolva a távoli jövőre.


Fontos megjegyezni, hogy a nevükben hasonló magánnyugdíjpénztár és az önkéntes magánnyugdíjpéntár teljesen más. Előbbiekkel ugyebár volt nem kis gixer a közelmúltban. Utóbbi teljesen más. Ha arra rá tud tenyerelni az állam, akkor a sima bankbetétekre is. A hozamuk pedig sokszorosan meghaladja a legmagasabb elérhető banki kamatokat.


Ha e mellett döntesz, akkor döntened kell hogy a pénzed mekkora kockázatú portfólióba kerüljön. Mondjuk egy erősen részvénytúlsúlyos magas kockázatú alap hozama nyilván jóval nagyobb volatilitást mutat, mint egy alacsony kockázatú.


Én az alacsony kockázatút választottam.


Aztán van amelyik cég, ha van önkéntesed, pluszban fizet hozzá egy keveset, ami viszont az évtizedek alatt azért jelentős tud lenni.


Egyébként nem vagyok "pénzügyi tanácsadó", csak egy sima pénzügy szakos közgazdász, és nem is ez a fő profilom, így konkrét pénzintézetekkel, konstrukciókkal kapcsolatos kérdést nekem hiába is tennél fel, én csak úgy általánosságban leírtam, mit érdemes.


A független pénzügyi tanácsadókkal, meg nagyon vigyázni, mert ők egyrészt nem függetlenek, mert jutalék alapján dolgoznak, másrészt nem pénzügyi tanácsadók, mivel egy 3 hónapos gyorstalpalón a pénzügy leg alapjait sem lehet elsajátítani. Én 5 évig tanultam ezt egyetemen, de tudom, hogy még nekem is lenne mit tanulnom bőven...

2018. szept. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
...És a független pénzügyi tanácsadó nem azt fogja neked javasolni, ami neked a legjobb, hanem ami után a legmagasabb jutalékot kapja.
2018. szept. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tök komolyan mondom, hogy az állami nyugdíjra ne alapozz, mert ez a rendszer 20 év múlva totál gallyra megy. Már most dumálják Fideszesek is a nyugdíjelőtakarékosság fontosságát. Olvastam egy jogász cikkét, aki szépen levezette Alaptörvényből, hogy az állam nem köteles adni nyugdíjat a befizetésekért cserébe, csak "adhat".



Svácjban legyen nyugdíj-biztosításod, meg ott is tartsd a pénzed (Svájc ahhoz kellően erős katonailag is, hogy ultimátumot senkitől se kelljen elfogadni, pl. Monacot 1964-ben majdnem bekebelezték a franciák), államnak meg minél kevesebb adót és járulékot fizess.

2018. szept. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A főnököm most mondta, hogy a nyugdíj takarékosságán most bukott elég sok pénzt...szóval már oda sem éri meg a pénzt betenni.
2018. szept. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát az gondoltam hogy, állam képtelen ellátni a feladatát de akkor ne is vonja le a fizetésből a pénzt.Nem volt és nem is lesz szerintem pénzügyi problémám csak az emberek készítenek ki ezzel a törtető kapzsi lelketlen hozzálássuk van mindenhez.
2018. szept. 26. 08:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak a helyzet az, hogy amit a fizuból vonnak az nem a te nyugdíjadra megy, hanem a jelenlegi nyuggereket fizetik ki.
2018. szept. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!