Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tud-e valaki segíteni nekem...

Tud-e valaki segíteni nekem aki már jártas ilyen ügyben? Elküldték a férjem a munkahelyről ezután jár-e neki valami járandóság? 61,5-éves 45, év 8 hónap szolgálati ideje van, ez után kap-e valami jövedelmet?

Figyelt kérdés
2014. nov. 18. 09:26
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
-ha politikus volt,akkor több millió végkielégítést szoktak kapni még , XD
2014. nov. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A végkielégítést a cég tudja megmondani, hogy kap vagy sem.

Mivel volt munkaviszonya ezért munkanélküli járadékot is kaphat (pontosan nem tudom most mennyi és meddig). Ezt a munkaügyi hivatalban lehet intézni. Itt vehetik fel álláskeresőnek is. Amíg kap munkanélkülit addig jár a TB is. Utána arról is gondoskodni kell. Álláskeresőként valószínűleg felajánlják neki a közmunka programba való belépés lehetőségét. Ezt az önkormányzatban kell majd intézni. Ha vállalja akkor megy tovább a TB és fizetést is kap. Ha nem akkor az önkormányzatnál van lehetőség szociális alapon a TB átvállalására. Ekkor az önkormányzat egy fix időre (többnyire 1 év) átvállalja a TB fizetését. Ezt követően (vagy ha ezt nem ítélik meg) akkor sajnos fizetni kell.

Kb ezek a lehetőségek és persze érdemes körülnézni, hogy hol van esetleg valami álláslehetőség. Akár ismerős révén. ár évvel a nyugdíj előtt ez elég nehéz ügy...

2014. nov. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!