Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy érjem el, hogy leszálljan...

Hogy érjem el, hogy leszálljanak rólam a munkatársaim?

Figyelt kérdés

Van a munkahelyemen 3 ember, 2 munkatárs, egy a főnököm, akik állandóan baszogatnak. Ezek közül az egyiket alapvetően szeretem, és jófej, nem is értem, hogy mért viselkedik így néha. A főnököm meg nem normális, vannak fura dolgai, elég gázul viselkedik, szóval valamilyen szinten nála ez sajnos normálisnak számít.

A harmadik zavar a leginkább. Az ember azt hinné, hogy jobb esetben óvodában, de maximum a középsuli végével kinőttünk ebből az egész piszkálásból. De sajnos nem mindenki. Egyaránt oltogat magánéleti, és munkaügyi dolgokkal is. Pl egyfolytában azzal jön, hogy milyen sz.r vagyok (ezt szó szerint is mondta így), hogy jó lenne, ha kirúgnának, hogy nyomorult vagyok, hogy mindent elrontok, hogy lassú vagyok... Persze van, amikor nem vagyok a toppon, és nem dolgozok tökéletesen, de azért ez alapvetően nincs így szerintem. Pl a múltkor mondtam neki, hogy 9 napozok, ezért elképzelhető, hogy magamhoz képest lassabb vagyok, de még így se mondanám lassúnak. Erre elkezdett kigúnyolni, hogy jaj én úgy gondolom, hogy mindenkinél jobb vagyok itt... Amit nem tudom, hogy honnan szedett, mert ilyet nem mondtam, és nem is hiszem ezt. Meg állandóan hülyének akarnak beállítani, mintha tök sötét lennék, semmit nem értenék, nem esnének le a poénok, és az alapvető dolgokat se tudnám... Nem gondolom, hogy okos lennék, de azért a butától is messze vagyok szerintem. Olyan megalázó, amikor így beszélnek velem/rólam. A múltkor várnia kellett valamire, én szóltam, hogy még két perc, és nem is figyelt rám, csak hallotta, hogy beszélek, ezért egyből rávágta, hogy fogjam be. Egy perc múlva odajön, és elkezd tombolni, hogy kész van-e már...

Vagy a magán jellegű dolgok, amikkel állandóan basztat, pl a hangom. Szerintem nincs semmi baj a hangommal, legalábbis eddig még soha senki nem említette, ő meg állandóan kiparodizál, azért, mert amikor baszogat, és rászólok, elvileg magasabb a hangom. De hát lány vagyok, nem tehetek róla, hogy ilyen a hangom.

Nem tudom, kinek van meg az, amikor gimiben úgy oltogattak, hogy szarkazmusból mondtak olyan dolgokat, amik nincsenek így. Na hát ő még mindig ezt csinálja. Olyanokat mond, hogy "de megdugnálak", meg "igazán lesz..ophatnál", és hasonlók. De ez olyan megalázó, 10000%-ig biztos vagyok benne, hogy nem tetszem neki, akkor meg mért kell sértegetni? Meg olyan megjegyzései vannak, hogy igazán öngyilkos lehetnék már, meg mért nem akasztottam még fel magam, és hasonlók. (Egyébként csak zárójeles megjegyzés, de depressziós vagyok, és egyre többet gondolok erre komolyan is, csak ő ezt nem tudja.)


Próbáltam már normálisan is beszélni velük, de semmit nem hatott. Próbáltam hisztizve, bedurcizva, úgy, hogy figyelmen kívül hagytam, nem reagáltam, de ő(k) ettől függetlenül ugyanúgy folytatták. Úgy is próbáltam, hogy rákiabáltam, hogy jó lenne, ha befejezné, mert k.rvára nem vicces, és igazán leszállhatna rólam. Ezzel se értem el semmit, csak azt, hogy ismételten kiparodizálta a hangomat.


Én szeretek itt dolgozni. Szeretem csinálni, szeretem, hogy ilyen laza hely, és a társaságot is szeretem, kivéve a főnökömet, meg azt a másik személyt. Mit csináljak, hogy abbahagyják?



2018. szept. 28. 22:57
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
Panaszold be őket a legfőbb főnöknél!
2018. szept. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%

Vedd gel hangüzenetre,ha bemutatod biztos kirúgják. Ez már szinte zaklatás.


Amugy nem akarlak bántani, de az hogy nem tudsz kiállni magadért felnőtt létedre, majdnem olyan rossz,mint az hogyha valaki nem növi ki ezt a piszkálós korszakát. Tudom hogy nehez,de meg kekl tanulnod előbb utóbb.

2018. szept. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 TR75 ***** válasza:
100%

Életkorokat nem írtál.

Mindenesetre felvétel, aztán irány a főnökség, ha ők nem csinálnak semmit, akkor kilátásba helyezni egy bejelentést az Egyenlő Bánásmód Hatóságnál. Ez ugyanis zaklatás és szexuális zaklatás.

Mondjuk én nekifutásból egy jól irányzott csőrössel a himbilimbit teliberúgnám (amikor senki nem látja, és nagyobb a siker, ha meglepetésszerűen, hátulról rúgsz a lábai közé), aztán kiröhögném, és megmondanám neki, hogy van még ott, ahonnan ez jött, csak szóljon, alig férnek el a helyükön (esetleg előtte világosan, de virágnyelven a tudtára adnám, hogy ha nem hagyja abba, te is tudsz változtatni a stílusodon).

Ha esetleg van férfi ismerősöd, kérhetnéd a segítségét, valahol az utcán megbeszélni a zaklatóval, hogy biztosan ő sem gondolja ezt komolyan.

Tudom, hogy a valóságban nem így van, sajnos az ilyesmit nagyon nehéz bizonyítani, főleg úgy, hogy van egy slepp, aki ha csak hallgatólagosan is, de a zaklató mellett áll (mindegy, milyen okból, de hallgatnak, ha tanúsítani kellene a dolgokat), de szerintem az ilyen rohadt szutykok ellen minden eszköz megengedett.

Ha ez mind esélytelen, akkor a legjobban azzal jársz, ha felmondasz.

Valószínű amúgy, hogy szakmai féltékenység van a háttérben, vagy szexuális problémája van (a legközelebbi szexuális megjegyzésére válaszul megkérdezhetnéd azt, amit Popper Péter javasolt, ha valaki kéretlenül is a szexuális életével traktál: "És mondja csak, ön mióta impotens?"), lehet, hogy otthon papucs, vagy amúgy is egy kis senki, és így kompenzál.

2018. szept. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartom magam nyuszinak,elég kemény dolgokkal foglalkoztam életemben amit sok férfi nem merne megcsinálni,de úgy hozta az élet hogy el kellett mennem dolgozni elég idősen.Mivel soha nem voltam ennyi gyagyás ember között még,meg nekem nem olyan témáim vannak ami család,meg mi van otthon,így inkább nem beszéltem/beszélek nagyon,így azt gondolják hogy egy kis csendes,néha bugyutácska nő vagyok.Csak éppen rafkós is,amit nem tudnak.Páran rám szálltak.Én a főnököt spéciztem ki magamnak akivel jóban lettem,így lepattantak,nem tudnak velem mit csinálni.Te mivel ezt nem tudod megtenni,azt tenném amit írt valaki,hogy a főnököd főnökéhez mennék be,hidd el meghallgatnak.Mondd meg hogy szereted ezt a munkahelyet,szeretsz itt dolgozni,de nem bírod már idegileg ahogy bánnak veled,részletesen mondj el mindent,és ebben szeretnél segítséget kérni,mert ha ez nem változik,más helyre mész.Én tuti ezt tenném ha olyan atrocitás érne,ami már túlmegy minden határon,és a főnökömre nem lehetne számítani.
2018. szept. 29. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!