Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szombaton is dolgozni, keves...

Szombaton is dolgozni, keves fizuert, velemeny?

Figyelt kérdés
Persze ma is be kell menni sz***os 800 forintos bruttoert..
2018. szept. 29. 09:02
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Keresnék mást ami többet fizet.
2018. szept. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Szombatra jár a +50%, kivéve ha a szerződésed szerint keretidőben vagy (ez esetben egy szabadnap jár helyette, a bér ugyanaz). De ha ez egyszeri alkalom, akkor nem hiszem, hogy erről van szó, az esetben jogosan követelheted a +50%-ot.
2018. szept. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

I feel you bro

Nekem már csak ezt a hónapot kell ki írni aztán megyek a fenébe innen

2018. szept. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Pár éve hasonló. Ráadásul egy nagyon drága bútorokat áruló cégnél. Volt, hogy egy hónapban három szabadnapom volt. Vasárnap is nyitva voltak. 500-600 ft/óra, nem voltam bejelentve. Most visszatekintve nem kerestem eléggé kitartóan más munkát, és féltem, hogy elbocsájtanak ha erősebben reklamálok szóval az én hülyeségem is volt. A főnök állandóan panaszkodott, hogy mennyire szarul megy a bolt, közben iszonyat drága autóval járt, utazgattak stb. Az elején még azzal is bepróbálkozott, hogy munkaidő után, otthonról dolgozzak nekik.


Elég szar érzés volt úgy kiszolgálni a jómódú vásárlókat, hogy közben tudtam szart alig kapok. Weboldalukat is karban tartottam.

Azóta már bejelentenek mindenkit és több ember is dolgozik ott, őket "megfizetik", azaz minimálbért kapnak lol. Embertelen, gusztustalan dolog volt, amit velem csináltak, de én is asszisztáltam hozzá. Nagyon dühös vagyok magamra, hogy így hagytam magam.


Nem tudom a te esetedben mi van, de drukkolok, hogy találj másikat!

2018. szept. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem igazán derült ki, hogy mit szeretnél megtudni.

Javaslom, hogy egyértelműbben kérdezz! (Nem bántásból, de a világos megfogalmazás jót tesz tényleg.)


Én nem szopatnám magamat még nettó 800ért sem, nemhogy bruttóért.


A munkaviszony sem egyéb, mint egy üzleti tranzakció, egy adásvétel.


A portéka, az áru, az a te tudásod, időd és energiád egyszerre, az ellenérték, a vételár, amiért ezt te eladod, az a fizetés, amit kapsz érte.


Tehát neked kell eldöntened, hogy megéri-e ennyiért eladni, hogy oly mértékben meg vagy szorulva, hogy ez pillanatnyilag a túlélést jelenti, vagy nem. A munka, a munka világa, ahogy mondják, már régesrégen nem életforma vagy erkölcsi kötelesség, hanem üzlet. Egy eszköz. Eszköz arra, hogy az élethez szükséges pénzt megtermeljük. De ennek sokfajta módja van. A 8 kiló bruttóból nem tudom mennyi maradhat, de szerintem annyi sem, hogy én pl a vaļagamat sem mozdítanám. Nekem a legrosszabb pénzem is 1300 nettó óránként és a legkisebb felkérésnél is minimum 3 órát kifizetnek akkor is, ha fél óra volt a meló.

Tehát én sem egy jól kereső elit vagyok, de ennél nem adnám lejjebb.

2018. szept. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én a híres-neves metró áruházban dolgoztam.. Egy hónapban annyi pihenőm volt, ahány hétvége. Viszont kötelező volt hétvégézni.(Egyszer szombat pihenő, vasárnap mész, egyszer fordítva stb) 2 műszakban

Aztán felmondtam. 20 ledolgozott nap (1 vasárnap 10 órázással,1 szombattal,3 nap délutános) + nettó 35 ezer cafeteriaval(elvileg...) 110.000 forintot kaptam. Hát...Nem tudtam, hogy sírjak-e vagy nevessek..

2018. szept. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Véletlenül elküldtem.

Szóval én felmondtam. Neked is ajánlom. Túl rövid az élet ahhoz, hogy szarért hugyért gürcölj. Ha már egyszer dolgozni muszáj, legalább olyan helyen tedd, ahol vagy jó pénzt kapsz, vagy legalább szívvel-lélekkel tudod csinálni, és hivatásodnak érzed.

2018. szept. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!