Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy reagálnál, ha a munkahely...

Hogy reagálnál, ha a munkahelyeden azt mondanák, hogy nem engednek el a saját esküvődre, mert szombaton is dolgozni kell a kötelező túlórák miatt?

Figyelt kérdés

És utána a nászút már óriási lehetetlenség, mert nyaralni sem engednek el soha senkit. Szabadság szinte nincs.


A férjemnek mondták ezt a munkahelyén, mikor esküdtünk. Alig akartunk hinni a fülünknek. Még egyszer megkérdezték tőle, hogy ragaszkodik-e ahhoz a szombathoz (a saját esküvőjéhez). Mondta, hogy igen. Természetesen kirúgták. Mikor ezután állást keresett, még egy helyen került ez szóba, ők előrebocsátották, hogy mivel 2 nap munka, 2 nap szabad munkarendben dolgoznak, fel se veszik azt, aki házasodni akar, mert az kapásból minimum 1 hét szabadság, és náluk olyan nincs.

Emiatt 3 hónapig volt a férjem munka nélkül. Milyen gyakorlat ez a munkáltatók részéről, találkoztatok már vele?


2017. máj. 18. 15:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én momdtam volna fel ilyen esetben.
2017. máj. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy erős asztalborogatással eljöttem volna. Ilyen nincs.
2017. máj. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is hasonló van,ezért az élelmesebbje úgy oldja meg,hogy ha nagyon fontos dolga van,táppénzre megy,abba nem lehet belekötni ha valaki beteg.
2017. máj. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy ehhez hasonló sztorit nem egy volt szomszédomtól hallok (tavaly év végén) akkor most azt hinném az általad ki írt kérdés kamu és trollkodsz.

Én abban a nyom pillanatban leszámoltam volna és semmi nem érdekelt volna ha velem ilyen történik.


Az "én" sztorim amit hallottam: hetekkel előtte már az illető jelezte, menne a fia szalagavatójára. A főnök azt mondta, szó sem lehet róla, ismerősöm volt oly' bolond, hogy beletörődött, dolgozott és nem ment el az ünnepségre xD

2017. máj. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
100%
:O Milyen munkakörben vannak ilyenek? Melyik cég ez? Jéézus... :O
2017. máj. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Magam jottem volna el. Hatalmas szakadek van az allami es privat munkahelyek kozt, az utobbinal parszor megszivtam, ezert dolgozok inkabb az allamnak ahol azert szidnak meg mert felgyultek a szabadnapok vagy epp nem vettek ki az osszes szabadsagot ev vegeig. En csak a lagzira kaptam plusz 10 szabadnapot, joforman kerni se kellett.
2017. máj. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez sajnos nem kamu, én is hallottam már olyan esetet, hogy valakit nem akartak elengedni a saját esküvőjére. Mondjuk az az Auchanban történt, nem tudom a te férjeddel hol történt ez az eset.

De végülis nem is ez a lényeg, hanem az, hogy egyes munkáltatók mennyire pofátlanok.

A főnökök kiskirálynak képzelik magukat.

Megérdemelnék, hogy ha ők el akarnának menni valahová, akkor a beosztottak mondják nekik, hogy szó sem lehet róla, nem mehet el oda. :D

Ezek után én sem maradnék ott tovább egy ilyen helyen.

2017. máj. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
azt, hogy nem kell elengedniük.. mert aznap alapból nem fogok bejönni és utána egy hétig se fognak látni.
2017. máj. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
És akkor verik a nyálukat a munkaadók, hogy nem találnak megfelelő munkaerőt meg "Nem motiváltak az emberek", hihetetlen... :)
2017. máj. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
90%
4. munkahelyemen vagyok, sehol se volt ilyen.
2017. máj. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!