Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 35 évesen kezdő tanárként...

35 évesen kezdő tanárként elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Későn jöttem rá, hogy a tanítással szeretnék foglalkozni. De most erős bennem az elhatározás, szeretném megszerezni a tanári diplomát, és iskolában tanítani. (Nem hirtelen fellángolás, évek óta érik bennem a gondolat, az elmúlt fél évben pedig bele is kóstolhattam bizonyos keretek között a tanításba, és imádtam.) A jelenlegi szakmámat nem szeretem, sőt sikerült megutálnom, igazából érettségi után azért erre a szakra mentem, mert népszerű volt és nem volt jobb ötletem, de nem nekem való (közgazdász vagyok, multinál dolgozom). Ikerbabáink vannak (GYED mellett levelezőn kezdeném a szakot), később a gyerekek szempontjából is jobb lenne, ha iskolában dolgoznék, mint a multinál.

Viszont ha most elkezdem a tanárszakot, 35 éves leszek, mire diplomásként munkába állhatok.

Kellenek iskolákba 35 éves pályakezdő tanárok? Komolyan vennének? Vagy mindenhova a fiatalokat vennék fel helyettem? Szerintetek érdemes belevágni?

Tudom, hogy anyagilag nem érné meg, de szerencsére akkor sem lennének anyagi gondjaink, ha tanárnak állnék, a férjem is támogatja az ötletet.

Amúgy nyelvtanár lennék (angol és spanyol), ahogy néztem, most angoltanárokból nagy hiány van (főleg általános iskolákban), talán 6 év múlva is el tudnék helyezkedni.


Mit gondoltok?


2018. szept. 29. 20:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem simán el tudnál helyezkedni. Én is úgy látom, hogy nagy a hiány. Ha meg nem, a nyelvvel lehetsz magántanár is, vagy felnőtt képzésen óraadó.
2018. szept. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hajrá sok sikert és kitartást :-)
2018. szept. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Anyagilag tényleg nem éri meg, de ha ez nem szempont, és tényleg ezt szeretnéd csinálni, akkor vágj bele. Egyébként nem számítasz öregnek, úgyhogy elhelyezkedés szempontjából semmi hátrány nem fog érni, emiatt ne aggódj. Sok iskola örül, ha egyáltalán tanárhoz jut, sőt, ha munkatapasztalatod is van, versenyképesebb is leszel, mint egy abszolút kezdő, aki most jött ki az egyetemről.
2018. szept. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!